noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

نحوه غیر فعال سازی bixby در گوشی های سامسونگ

نویسنده: androidcentral ۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۹ ق.ظ مشاهده: ۷۴۴ بار
نحوه غیر فعال سازی bixby در گوشی های سامسونگ

نحوه غیر فعال سازی bixby در گوشی های سامسونگ

از وقتی که سامسونگ با عرضه ی S8 دستیار Bixby را هم عرضه کرد، افراد زیادی می خواستند که آن را غیرفعال کنند و دکمه ی آن را به کلی به فراموشی بسپارند. با آمدن S9 و Note 9 و سپس S10 و Note 10+ این خواسته بیشتر بیان شد. علیرغم آن که نمی توان از شر دکمه ی سخت افزاری Bixby خلاص شد، می توان برای نرم افزار آن کارهایی انجام داد و اقدام به غیر فعال سازی bixby نمود . 

قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy S11

قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy Note 10
یکی از مسائلی که در مورد Bixby ناراحت کننده است، محل قرارگیری دکمه ی آن می باشد. دکمه ی Bixby در زیر دکمه های تنظیم صدا و در مقابل دکمه ی پاور قرار دارد. در تلفن های همراه بزرگتر مثل S10+ برخوردهای اتفاقی باعث می شود دائماً Bixby بیدار شود؛ مخصوصاً هنگامی که دکمه ی پاور را برای باز شدن دوربین فشار می دهید.  در نوت 10 و نوت 10 پلاس که دکمه ی Bixby با دکمه ی پاور ادغام شده، این مسئله پیچیده تر شده است. 
اگر  S8،  S8+، Note 8، Galaxy S9،  S9، Note 9 و یا S10  دارید، از دستورالعمل زیر پیروی کنید. این دستورالعمل برای گوشی هایی است که دکمه ی Bixby و پاور آن ها از یکدیگر جدا هستند و غیرفعال کردن Bixby کمی مشکل است. 
اگر نوت 10 یا نوت 10 پلاس دارید، باید از روش دیگری اقدام کنید. اما به آن علت که دکمه ی Bixby و پاور یکی هستند، پروسه ی غیر فعال سازی bixby راحت تر است. در این شرایط حتی لازم نیست وارد حساب کاربری سامسونگ شوید. 
نحوه غیر فعال سازی bixby

احتمالاً سامسونگ متوجه شده بوده که غیر فعال سازی bixby در مدل های قبلی سخت است و این دو دکمه را با یکدیگر ادغام کرده است. به هر حال غیرفعال کردن Bixby در سری نوت 10 بسیار آسان است. برای این کار نه تنها لازم نیست وارد حساب کاربری سامسونگ بشوید، بلکه با غیرفعال کردن Bixby دیگر با آن برخورد نمی کنید. 
دکمه ی Bixby در سری نوت 10، به صورت پیش فرض در حالت فعال قرار دارد. با دو بار فشار دادن دکمه ی پاور برنامه ی  Bixby Home فعال می شود و با فشار دادن ممتد دکمه Bixby Voice به کار می افتد. خوشبختانه به سادگی می توانید این دسترسی ها را غیرفعال کنید. 
کرکره ی اعلانات را پایین بکشید.
در پنل دسترسی سریع بر روی  Power menu button ضربه بزنید. 
در منوی پاور بر روی Side key settings ضربه بزنید. 
تنظیمات دو بار فشار دادن دکمه را بر روی دوربین و یا باز شدن برنامه ها قرار دهید. اگر باز شدن برنامه را انتخاب کردید بر روی آیکون چرخ دنده ضربه بزنید تا برنامه را انتخاب کنید. 
تنظیمات فشار دادن ممتد دکمه ی پاور را نیز تغییر دهید. 
نحوه غیر فعال سازی bixby

حالا دیگر با فشار دادن دکمه ی پاور Bixby فعال نمی شود. آخرین کاری که لازم است انجام دهید حذف Bixby Home از صفحه ی خانه است. 
انگشت خود را بر روی صفحه ی خانه نگه دارید تا منوها پدیدار شوند. 
صفحه را به سمت راست بکشید تا به پنل سمت چپ صفحه ی خانه بروید. 
Bixby Home را غیرفعال کنید. 

نحوه غیر فعال سازی bixby
همه ی تلفن های سامسونگ که اندروید Pie را اجرا می کنند به Bixby 2.0 به روزرسانی شده اند. در این ورژن قابلیت غیرفعال کردن Bixby حذف شده است. در این ورژن می توان فعال شدن دکمه ی Bixby را از یک ضربه به 2 ضربه تغییر داد. 
سامسونگ باهوش است، قبل از غیرفعال کردن هر چیزی در Bixby شما را وادار می کند وارد حساب کاربری سامسونگ خود شوید. 
دکمه ی Bixby را فشار دهید. 
بر روی Next ضربه بزنید. 
اطلاعات حساب کاربری سامسونگ خود را وارد کنید و یا حساب کاربری جدید بسازید. 
بر روی Next ضربه بزنید. 
نحوه غیر فعال سازی bixby
شرایط و مقررات را بخوانید و Next را فشار دهید. 
اگر دوست دارید می توانید صدایتان را به Bixby بشناسانید و دکمه ی Next را انتخاب کنید. 
برای آخرین بار Next را فشار دهید.
حالا وارد حساب کاربری سامسونگ شده اید و می توانید Bixby را غیرفعال کنید.
اولین گام برای غیرفعال کردن Bixby، حذف دسترسی Bixby Home از صفحه ی خانه است. 
انگشت خود را بر روی صفحه ی خانه نگه دارید تا منو پدیدار شود. 
انگشت خود را به سمت راست بکشید تا به پنل سمت چپ دسترسی پیدا کنید. 
Bixby Home را غیرفعال کنید. 
نحوه غیر فعال سازی bixby
در  One UI نمی توانیدغیر فعال سازی bixby را به طور کامل انجام دهید اما می توانید آن را تنظیم کنید تا با دو ضربه فعال شود و جلوی دست و پا را نگیرد.
تنظیمات را باز کنید، بر روی Advanced Features ضربه بزنید. بر روی Bixby key ضربه بزنید. گزینه ی Double press to open Bixby را انتخاب کنید. 

نحوه غیر فعال سازی bixby
سامسونگ این راه را باز گذاشته تا کمتر اذیت شوید و با دو ضربه به Bixby دسترسی پیدا کنید. 
Bixby در این مدتی که آمده خیلی پیشرفت کرده است. اما  Google Assistant هنوز دستیار بهتری است و در هر تلفن اندرویدی وجود دارد و با فشار دادن دکمه ی Home قابل دسترسی است. 
 

نظر خودتان را ارسال کنید