noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

مواظبت از نمونه های هوش مصنوعی در استارتاپ ها

نویسنده: samsungia ۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۹ ب.ظ مشاهده: ۲۵۲ بار
مواظبت از نمونه های هوش مصنوعی در استارتاپ ها

در ماه ژانویه "لیز اوسالیوان" که در بخش نمونه های مختلف هوش مصنوعی پنتاگون کار می کند نامه ای به رئیسش در مورد استارتاپ Clarifai کنترل هوش مصنوعی ارائه  و اخطار داده بود که باید هوش های مصنوعی تحت نظر گرفته شوند. این شرکت پیشتر پهپادهایی را طراحی کرده بود که به صورت مخفیانه  از مکان های مختلف و به صورت قانونی عکسبرداری میکردند. 

نمونه های جدید هوش مصنوعی

 
 
اوسالیوان در نامه ی خود گفته بود امیدوار است شرکتی که در آن کار می کند هوش های مصنوعی را نسازد که خودشان تصمیم بگیرند که چه کسی زنده مانده و چه کسی باید کشته شود. اما در جلسه ی بعدی این شرکت رئیس به اوسالیوان گفته که هوش های مصنوعی هیچ مشکلی نداشته و سلاح هایی ندارند که بخواهند روی آنها همچین نظارتی داشته باشد. 
 
از این رو اوسالیوان تصمیم گرفت تا دیگر برای این شرکت کار نکند و پس از استعفا اوسالیوان تصمیم گرفت تا با شرکتی که برایش کار می کرده مقابله کند و به همین خاطر به نمایشگاه دانشگاهی فناوری رفت و با "آدام ونکل" که پیشتر مدیریت شرکت را در دست داشت ملاقات کرد و از او خواست تا کاری را در رابطه با کنترل هوش های مصنوعی انجام دهد. 
 
اوسالیوان و ونکل اکنون مالکین استارت آپ " آرتور " هستند که به کاربران این امکان را میدهد تا بر روی یادگیری ماشین هایی که در اختیار دارند نظارت کنند. این ماشین ها قرار است به انسان ها در تصمیماتی که در رابطه با سرمایه گذاری های مالی میگیرند کمک کرده ، مشکلات آنها را پیدا کرده و پیشنهادات منطقی بدهند. اکنون بسیاری از شرکت ها از کوچک گرفته تا بزرگ برای داشتن ایده های تازه برای سرمایه گذاری از هوش های مصنوعی استفاده می کنند. عصر هوش های مصنوعی این امکان را برای آنها فراهم ساخته تا بتوانند ثبات مالی بیشتری داشته باشند. 
 
اما استفاده از نمونه های هوش مصنوعی اینطور هم که به نظر میرسد آسان نبوده و مشکلات خاص خودشان را دارند و بسیاری از شرکت ها اخطار داده اند که هوش های مصنوعی اشتباهات زیادی را داشته اند و یکی از مشکلاتی که برایشان پیش آمده در زمینه ی تشخیص چهره و خصوصا زمینه ی تشخیص چهره ی افراد سیاه پوست بوده. گوگل و مایکروسافت گفته اند شرکت ها نباید تصمیم های مربوط به سرمایه گذاری های اقتصادی را تنها به هوش های مصنوعی بسپارند زیرا آنها می توانند مشکلات اخلاقی یا قانونی داشته باشند. اوسالیوان گفته : " این خوب است که فناوری تا این حد پیشرفت کرده که شرکت ها بتوانند به این روش از آن استفاده کنند اما به همین میزان باید نکات امنیتی و حفاظتی هم ارتقا پیدا کنند تا بتوان هوش های مصنوعی را تحت کنترل گرفت . ما و دیگر انسان ها متوجه توانایی های ربات ها شده ایم و می دانیم چه کاری از آنها بر می آید ، آنها ساخته ی دست ما هستند و ما باید آنها را تحت نظر خود داشته باشیم ، آنها مسئولیت ما هستند. "    
 
این روز ها تعداد استارت آپ های نظارت بر هوش های مصنوعی مانند آرتور در حال افزایش است. قابلیت یادگیری ماشین ها این امکان را به آنها میدهد تا توانایی تصمیم گیری داشته باشند و به عنوان مثال در مسائل مالی تصمیم بگیرند که وام را به چه کسی دهند. آنها خودشان را با شرایط تطبیق میدهند و با اطلاعاتی که از اشخاص دارند و سوابق مالی آنها تصمیم میگیرند که وام را داده یا خیر. اما در این میان توانایی تطبیق این ماشین ها برای ما غیر قابل درک است. یکی از افراد مشهور زمینه ی فناوری یعنی آقای لوکاس بیوالد گفته :" یادگیری ماشینی به آنها این امکان را میدهد تا خودشان کد نویسی کنند و این از چیزی که ما از آنها خواسته ایم فرق می کند." 
 
محققین یادگیری ماشینی را به عنوان جعبه های سیاه میشناسند زیرا شما هیچ وقت نمی توانید متوجه شوید آنها چگونه کدی را نوشته و چه برداشتی را از یک موقعیت داشته باشند و نمی فهمید که چگونه به تصمیمی که گرفته شده رسیده اند. استارتاپ هایی شبیه به آرتور نمی توانند هوش های مصنوعی را تحت کنترل بگیرند اما می توانند رفتار آنها و چگونگی تصمیم گیری آنها را توضیح داده و به تصویر بکشند. شرکت های بزرگی که از هوش های مصنوعی برای انجام کارهای خود استفاده می کنند همچنین استارت آپ هایی مشابه به آرتور را برای نظارت بر هوش مصنوعی طراحی کرده اند. فیسبوک هم از استارتاپی به نام Fairness Flow استفاده میکند تا تبلیغات به درستی برای افراد مختلف به نمایش در آیند.  
 
قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy S11

قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy Note 10

    نظر خودتان را ارسال کنید