noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

مقایسه ساعت Apple Watch 5 با Galaxy Watch Active 2

نویسنده: phonearena ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۰ ق.ظ مشاهده: ۳۴۸ بار
مقایسه ساعت Apple Watch 5 با Galaxy Watch Active 2

مقایسه ساعت Apple Watch 5 با Galaxy Watch Active 2

جنگ غول های فناوری هوشمند میان شرکت های اپل و سامسونگ همیشه داغ و پر سر وصدا بوده و این نبرد در بازار گجت های پوشیدنی نیز وجود دارد. این دو شرکت تازه ترین گجت های خود یعنی ساعت Galaxy Watch Active 2 و ساعت  Apple Watch 5 را اخیرا به بازار عرضه کرده اند که تفاوت های بسیاری میان آنها به چشم می خورد. هر دو ساعت توانسته اند توجه قشرهای متفاوتی را به خود جلب کنند. 

 

ساعت  Galaxy Watch Active 2 و ساعت  Apple Watch  5 از بهترین ساعت هایی هستند که امروز می توانید آنها را تهیه نمایید، شرکت های ارائه کننده ی آنها پشتیبانی بلند مدتی را از محصولات خود خواهند داشت که بی تردید مخاطبین بسیاری را جذب خود خواهند کرد اما با این تنها نقطه ی اشتراک آنها بوده زیرا از نظر کارایی تفاوت بسیار میان آنها وجود دارد. اما این دو ساعت هر قدر هم که خوب باشند ، در یک بازار حضور دارند و سهم بیشتری را از بازار می خواهند و اگر می خواهید یکی از این دو ساعت را تهیه کنید امکان دارد مطالعه ی این مقاله به داشتن انتخاب مناسب به شما کمک کند.

قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy S11

قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy Note 10

 

طراحی بدنه ، دایره شکل یا مستطیل 

مقایسه ساعت Apple Watch 5 با Galaxy Watch Active 2

ساعت های هوشمند Apple Watch 5 و Galaxy Watch Active 2 از نظر طراحی دقیقا در نقاط مخالف یکدیگر قرار دارند ، ساعت هوشمند اپل دارای یک نمایشگر مستطیل شکل بوده و ساعت هوشمند سامسونگ مجهز به یک نمایشگر دایره شکل بوده که ظاهرش را از ساعت های قدیمی و سنتی به ارث برده. شکل مستطیل نمایشگر اپل این امکان را به کاربر میدهد تا محیط بیشتری را در اختیار داشته و تمامی اطلاعات را به صورت یکجا مشاهده کند و این در حالی بوده که نمایشگر ساعت سامسونگ دایره شکل بوده و از سطح تصویر کوچکتری برخوردار است ، اما سامسونگ توانسته سیستم عامل Tizen را به خوبی مناسب این ساعت طراحی کرده تا کاربران به راحتی بتوانند در محیط آن به جستجو پرداخته و به بیشترین اطلاعات دسترسی داشته باشند. 

 

هر دو شرکت در ساعت های هوشمند خود در نمایشگر های خود از پنل OLED استفاده کرده اند اما اپل از یک درایور نمایشگر LTPO یا اکسید پلی کریستالین با دمای پایین استفاده کرده که بر اساس نیاز و باتری باقی مانده میزان وضوح تصویر را به صورت خودکار تغییر داده تا بتوان برای مدتی طولانی تر از آن استفاده نمود که نکته ی مثبت آن نسبت به نسل های پیشین است. این فناوری به اپل امکان استفاده از فناوری نمایشگر همیشه روشن را داده ، بدون اینکه از میزان عمر باتری 18 ساعته ی آن بکاهد. این فناوری استفاده شده موجب شده تا تصویر نمایشگر هیچگاه خاموش نشده و تنها کم نور شود. 

 

اما ساعت Galaxy Watch Active 2 شرکت سامسونگ مجهز به پنل تصویری AMOLED بوده ، پنلی که محصولات این شرکت از جمله گوشی ها و تبلت ها را کاملا مجزا کرده ، پنلی که توانایی فوق العاده ای در به نمایش گذاشتن پایین ترین و بالاترین میزان روشنایی تصویر را داشته و رنگ ها را در این نمایشگر کوچک با بیشترین دقت به نمایش می گذارد. این ساعت فاقد فناوری LTPO می باشد اما می توانید تعیین کنید که صفحه اش هرگز خاموش نشود و باتری فوق العاده که سامسونگ در آن استفاده کرده حتی با روشن ماندن تصویر می توانید پس از یک شارژ کامل به مدت دو روز از آن استفاده کنید. 

 

با تهیه ی هر دو ساعت این امکان را خواهید داشت تا بتوانید بندهای آنها را به دلخواه خود عوض کنید. در هر دو مدل 40 و 44 میلیمتری ساعت Active 2 از بندهای 20 میلیمتری استفاده شده و در ساعت های 40 و 44 میلیمتری اپل واچ از بندهای 22 و 24 میلیمتری استفاده گردیده است.

 

ویژگی های سلامتی و ترکینگ 

مقایسه ساعت Apple Watch 5 با Galaxy Watch Active 2

هر دو ساعت Galaxy Watch Active 2 و ساعت Apple Watch 5 با ویژگی های بسیاری برای سلامتی و ترکینگ یا دنبال کردن میزان کالری سوزانده و مسافت طی شده ارائه شده اند. شباهت این ساعت ها در دنبال کردن خودکار میزان ضربان قلب و فعالیت های ورزشی می باشد. 

 

اما اکنون می رسیم به تفاوت های آنها که نخست به نقطه ی ضعف اپل واچ در برابر Active 2 باید اشاره کنیم که قابلیت دنبال کردن خواب و میزان عمق آن است. این ویژگی بوده که در سال های اخیر بسیار مورد توجه تولید کنندگان ساعت های هوشمند قرار گرفته و نکات مثبتی هم در آن وجود دارد. داشتن حالت خواب نامساعد و حملات عصبی شدید مانند بختک می تواند برای ما بسیار خطرناک باشد و این ویژگی می تواند از حملات عصبی و قلبی دیگران را باخبر ساخته تا از آُیب های جدی جلوگیری به عمل آید. اپل واچ نمی تواند خواب را دنبال کند اما یک اپلیکیشن به نام SleepWatch به صورت حدودی این کار را انجام میدهد.    

 

اما این بدین معنا نبوده که اپل واچ ساعتی مناسب نبوده و از نظر فناوری نسبت به رقیب خود کم دارد ، این ساعت ویژگی هایی دارد که سامسونگ می تواند از آنها ایده هایی تازه کسب کند. یکی از این ویژگی ها ECG بوده که کابردی مناسب دارد ، البته Active 2 هم مجهز به ECG می باشد ولی هنوز سامسونگ آن را فعال نکرده و گفته در اوایل سال 2020 آماده ی استفاده خواهد شد. 

در ساعت  Apple Watch 5 از یک تماس ضروری بین المللی و قطب نما استفاده استفاده شده که بدون نیاز به اتصال به آِفون هم قابل استفاده است. سیستم عامل WatchOS 6 با ویژگی هایی خاص ارائه شده که هنوز قابل استفاده نبوده اما ایده ی استفاده از آنها بسیار مناسب بوده و از آنها می توان به اپلیکیشن مخصوص Cycle Tracking اشاره نمود. 

در آخر باید به مهم ترین مشخصه ی این ساعت های هوشمند که قیمت آنهاست اشاره داشته باشیم . مدل 40 میلیمتری GPS این ساعت ها با قیمت 279 دلار برای ساعت Active 2 و 399 دلار برای ساعت Apple Watch 5 به فروش خواهند رسید. مدل کوچکتر Active 2 بیش از 150 دلار ارزان تر از Apple 5 است. مدل 44 میلیمتری بدون پشتیبانی از سیم کارت ساعت اپل 429 دلار و ساعت سامسونگ 299 دلار قیمت گذاری شده اند. 

 

    نظر خودتان را ارسال کنید