noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

مقایسه ایرپاد اپل و ایربادز سامسونگ

نویسنده: gizmochina.com ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۵:۰۴ ب.ظ مشاهده: ۱۰۹۵ بار
مقایسه ایرپاد اپل و ایربادز سامسونگ

مقایسه ایرپاد اپل و ایربادز سامسونگ : هندزفری های زیادی در نیمه ی اول سال عرضه شدند؛ مثل ایرپادهای اپل، ایردات های شیائومی، فری بادهای هواوی و غیره. یکی دیگر از کمپانی های بزرگ یعنی سامسونگ هم هندزفری های خودش به نام گلکسی بادز را عرضه کرد. 

سامسونگ گلکسی بادز و ایرپاد اپل

به عنوان جانشین  Gear IconX، گلکسی بادز توسط کمپانی AKG تولید شد. این هندزفری از شارژ بی سیم پشتیبانی می کند و عمر باتری آن 6 ساعت می باشد. همچنین می تواند دستیار هوشمند Bixby را بیدار کند. در اینجا به مقایسه ی اپل ایرپادز با گلکسی بادز می پردازیم. 

مقایسه ایرپاد اپل و ایربادز سامسونگ


طراحی:
بزرگترین تفاوت گلکسی بادز با ایرپادز جنس جعبه ی شارژ و طراحی هندزفری است.


مقایسه ایرپاد اپل و ایربادز سامسونگ

 برخلاف طراحی شفاف ایرپاد، گلکسی باد از پلاستیک مات ساخته شده است و در سه رنگ مشکی، سفید و زرد عرضه شده است.


مقایسه ایرپاد اپل و ایربادز سامسونگ

 به علاوه طراحی بیضی شکل شارژر گلکسی بادز جالب توجه است. هر دو هندزفری، لامپ شارژ و کابل شارژ مشابه دارند.


مقایسه ایرپاد اپل و ایربادز سامسونگ

 گلکسی باد از ایرپاد ظریف تر و در عین حال سنگین تر است. ایرپاد 2 شبیه ایربادهای دیگر است اما گلکسی بادز برای داخل گوش طراحی شده است.


مقایسه ایرپاد اپل و ایربادز سامسونگ

به علت نوع پوشش های مختلف؛ بعضی ها هندزفری های درون گوشی را ترجیح می دهند و بعضی دیگر برعکس. هر ایرپاد 4 گرم وزن دارد؛ که بسیار سبک است. حتی اگر برای مدت طولانی در گوش شما باشد، آزاردهنده نیست. 


مقایسه ایرپاد اپل و ایربادز سامسونگ

هر لنگه ی گلکسی بادز 6 گرم وزن دارد که از ایرپاد سنگین تر است. از آنجایی که طراحی درون گوشی دارد باعث خستگی گوش نمی شود. به علت همین طراحی برای ورزش کردن مناسب است. 


مقایسه ایرپاد اپل و ایربادز سامسونگ

تفاوت دیگر این دو هندزفری در میزان مقاومت به نفوذ صدا در آنهاست. بعد از استفاده از گلکسی بادز، پلاستیک گوشی ها کاملاً در حفره ی گوش جای می گیرند تا مانع ورود صدا شوند. مانع نفوذ صدا بودن گلکسی باد باعث می شود بتوانید در ایستگاه و کافی شاپ کار خود را انجام دهید. 

مقایسه ایرپاد اپل و ایربادز سامسونگ

مثل Sony WH-1000X M3 هندزفری گلکسی بادز هم دارای خاصیت صدای احاطه کننده است که سبب می شود در حالی که از آن استفاده می کنید، صدای اطرافیانتان را بشنوید. اما این قابلیت در محیط های آرام پاسخگوست و در محیط های شلوغ بهتر است هدفون ها را از گوشتان بیرون بیاورید تا صحبت های اطرافیانتان را بشنوید. 

مقایسه ایرپاد اپل و ایربادز سامسونگ

گلکسی باد هندزفری کارآمدتری است؛ هرچند وزن آن کمی بیشتر است اما قابلیت صدای باثبات و بدون خش آن بهتر عمل می کند. در واقع ایرپادها ظاهر بهتر و شکیل تری دارند، اما گلکسی باد در عمل قوی تر است. 
عملکرد:
به لطف تراشه ی Apple H1 سرعت و ثبات اتصال ایرپاد خوب است و در مقایسه با گلکسی بادز سرعت بیشتری دارد. سرعت اتصال گلکسی بادز قابل قبول است. بعد از این که درپوش شارژر را بردارید، 2 ثانیه طول می کشد تا تلفن و گلکسی باد به یکدیگر وصل شوند. 

مقایسه ایرپاد اپل و ایربادز سامسونگ

هر دو هندزفری بعد از اتصال زنگ اعلان دارند. بعد از بیرون آوردن ایرپاد از گوش، پخش موزیک قطع می شود. در مورد گلکسی باد هم باید همینطور باشد اما گاهی موزیک قطع نمی شود. 


هر دو هندزفری با سرعت بالا به دستگاه مربوطه وصل می شوند. در مورد ایرپاد علت این سرعت سوئیچ سریع تراشه ی H1 با iCloud است. گلکسی باد ها هم سرعت خیلی خوبی در اتصال دارند. برای پخش و توقف موسیقی بر روی گوشی سمت چپ ایرپاد دو بار ضربه بزنید و برای رفتن به قطعه ی بعدی بر روی گوشی سمت راست دو بار ضربه بزنید. با دو ضربه بر هر کدام از آن ها نیز می توانید به تماس تلفنی پاسخ دهید و یا آن را قطع کنید. 
به علاوه، دستگاه های اپل که به ایرپاد وصل می شوند، میزان شارژ آن را نشان می دهند. 
Galaxy wearable
سامسونگ برنامه ای با نام Galaxy Wearable را برای تنظیم هندزفری در نظر گرفته است. این برنامه مشابه برنامه های Mijia شیائومی و HomeKit اپل است که می توان به کمک آن ها هندزفری، ساعت هوشمند و مچ بندهای سلامتی را تنظیم نمود. به عبارت دیگر برنامه ی Samsung wearable می تواند تمام پوشیدنی های سامسونگ را مدیریت کند. 
این برنامه قابلیت شخصی سازی زیادی دارد. علاوه بر رویت میزان شارژ هندزفری، می توان افکت صدای آن را هم در برنامه عوض کرد. همچنین می توان حرکاتی برای کنترل هندزفری تعریف کرد، خاصیت صدای احاطه کننده را تغییر داد و هندزفری را مکان یابی نمود. 
هر دو هندزفری این قابلیت را دارند که توسط برنامه ی Find my phone پیدا شوند. اگر هندزفری در گستره ی اتصال تلفن همراه قرار داشته باشد، بعد از روشن کردن جست و جو گر سریع به صدا در می آید. 
شایان ذکر است که هر دو هندزفری کمبودهایی نیز دارند که به اپل یا سامسونگ مربوط نمی شود. برای مثال وقتی ایرپاد به تلفن اندرویدی متصل می شود، می توان آن را با حرکات دست کنترل کرد. اما گلکسی باد اگر به iOS وصل شود تنها یک هدفون ساده است. 
به لطف تراشه ی H1 شما می توانید سیری را صدا کنید و کاملاً بدون دخالت دست هر کاری دوست دارید بکنید. سیری را صدا کنید تا برای شما تماس تلفنی بگیرد، پیام بفرستد و نقشه خوانی کند. سامسونگ هم چنین قابلیتی را در گلکسی باد لحاظ کرده اما لازم است تا هدفون را فشار دهید و Bixby را بیدار کنید. گلکسی باد هم با Bixby  کار می کند هم با Google Assistant.  از سال گذشته سامسونگ بر روی اتصال Bixby به لوازم خانگی است تا بتوان از این طریق لوازم هوشمند خانگی را کنترل نمود. 
کیفیت صدا: 
صدای گلکسی بادز مخصوص به خودش است و زیر و بمی آن حیرت انگیز است. اگر صدای پس زمینه آرام باشد، گلکسی بادز جزییات صدای انسان را نشان می دهد. این نشانگر قدرت هدفون در تفکیک صداهاست. 


در زیر و بمی کم، صدای انسان بسیار کیفیت است. اگر اکولایزر استفاده نشود، صدا زیر است. صداهای کوبان خوبند اما نه آنقدر ها. کاربران می توانند به وسیله ی اکولایزر کیفیت صدا را افزایش دهند. 


روی هم رفته، گلکسی باد نمی تواند با همه ی سبک های موسیقی سازگار شود، اما کیفیت صدای آن بی نظیر است. 

12 نکته در مورد ایرپاد اپل

عمر باتری: 
هر دو هندزفری از شارژ بی سیم پشتیبانی می کنند. بعد از روشن کردن شارژ بی سیم در گلکسی S10 می توانید ایرپاد و گلکسی باد را شارژ کنید. باتری ایرپاد 3 ساعت و 6 دقیقه در حالت تماس دوام می آورد. گلکسی باد 6 ساعت دوام می آورد که برای مصرف روزانه کفایت می کند. در تست شارژ، شارژ گلکسی باد از 45 درصد در 5 دقیقه به 55 درصد رسید و شارژ ایرپاد از 49 درصد به 70 درصد رسید. روی هم رفته، سرعت شارژ ایرپاد از گلکسی باد بیشتر است اما عمر باتری گلکسی باد بیشتر می باشد. 
نتیجه گیری:
این که کدام هندزفری مناسب تر است به این که شما چه دستگاهی دارید وابسته است. اگر شما طرفدار اپل هستید، ایرپاد اولین انتخاب شماست. این هندزفری سبک و زیباست و می تواند خیلی راحت و روان با دستگاه های اپل کار کند. در مقابل، اگر از دستگاه اندرویدی استفاده می کنید، گلکسی باد برای شما مناسب است اگر گوشی شما گلکسی است که انتخاب گلکسی بادز اوجب واجبات است. 
 

نظر خودتان را ارسال کنید