noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

مصرف برق کامپیوتر شما چقدر است ؟

نویسنده: pcmag.com ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۴:۳۱ ب.ظ مشاهده: ۲۷۱ بار
مصرف برق کامپیوتر شما چقدر است ؟

مصرف برق کامپیوتر شما چقدر است ؟

همگی می دانیم زمانی که از کامپیوتر استفاده نمی کنیم باید آن را در حالت Sleep بگذاریم اما خیلی از اوقات به دلایل مختلف امکان دارد که یادمان برود این کار را انجام داده  سیستم برای ساعات طولانی روشن بماند. اما آیا میدانید که علاوه بر مصرف برق کامپیوتر و کاهش عمر کامپیوتر موجب شده تا هزینه های شما به صورت چشمگیری افزایش پیدا خواهد کرد؟ 
این افزایش هزینه ها شامل قسمت های بسیاری بوده که آن ها را در ادامه ی مقاله برای شما توضیح خواهیم داد. 
 
electricity-does-your-pc-1
 مصرف برق کامپیوتر

قطعات کامپیوتر شما : بی تردید اگر یک سیستم گیمینگ قدرتمند دارید مصرف برقی بالاتر از یک کروم بوک دارد و پردازنده ی یک سیستم مخصوص گیمینگ مصرف بالاتری داشته و باید از آن با مدیریت زمان دقیق تری استفاده کنید. 
 

 
میزان مصرف برق کامپیوتر شما در زمان های مختلف متفاوت بوده و اگر می دانید که به عنوان مثال مصرف آن 750 وات است مطمئن نباشید که همیشه میزان مصرف آن بدون تغییر می ماند. زمانی که از آن برای نوشتن یک متن و یا جستجو در اینترنت استفاده کنید میزان مصرف آن پایین بوده اما اگر از آن برای ماینینگ استفاده کنید بی تردید فشار زیادی را به آن وارد کرده و نیز مصرف انرژی آن را بسیار بالاتر خواهید برد. 
 
 
اکنون با دانستن این مسائل نسبت به متغیر بودن مصرف کامپیوتر و کاربردها آگاه شده اید. اما بهترین روش اینکه بدانید کامپیوتر شما چه میزان برق مصرف می کند باید آن را اندازه گیری کنید. می توانید با خریدن دستگاه Kill-A-Watt این کار را برای اندازه گیری میزان مصرف کامپیوتر و یا هر دستگاه دیگری استفاده نمایید.

Z-SSD  برای شگفت‌زده کردن شما آمده‌ است

برای اینکه بتوانید میزان مصرف برق کامپیوتر را اندازه گیری کنید کافیست کامپیوتر را خاموش کرده و آن را از برق کشیده، کابل برق مانیتور و کیس را به Kill A Watt متصل کرده و آن را به برق متصل نمایید. البته بهتر است اگر یک محافظ دارید تمامی کابل ها را به آن متصل کرده و کابل محافظ را به دستگاه اندازی گیری متصل کنید. 
 
electricity-does-your-pc-4
 
پس از گذشت یک هفته میزان برق مصرف شده را یادداشت کرده و با دانستن میزان هزینه ی هر کیلو وات می توانید به سادگی بدانید که کامپیوتر شما چه میزان برق را در هفته مصرف می کند.
 

    نظر خودتان را ارسال کنید