noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

مشکل شارژ نشدن گوشی سامسونگ Galaxy A70 و روش رفع آن

نویسنده: ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۳ ق.ظ مشاهده: ۸۳۹ بار
مشکل شارژ نشدن گوشی سامسونگ Galaxy A70 و روش رفع آن

شارژ نشدن گوشی یکی از بدترین مشکلاتی بوده که امروزه می تواند رخ بدهد و اگر گوشی شما Galaxy A70 می باشد خواندن این مقاله به شما در رفع مشکل شارژ نشدن گوشی سامسونگ Galaxy A70 کمک خواهد  کرد. 

مشکل شارژ نشدن گوشی سامسونگ Galaxy A70

 
برای رفع مشکل شارژ نشدن گوشی سامسونگ Galaxy A70 ابتدا باید اطمینان حاصل کنید که گوشی شما به جایی برخورد نکرده باشد و آسیب فیزیکی ندیده باشد ، زیرا یکی از آسیب هایی که ضربات وارده می تواند به گوشی برساند این بوده که مانع از درست شارژ شدن آن بشود. اگر دقیقا پس از آن اتفاق گوشی را به شارژر متصل کردید و شارژ نشد احتمالا مشکل سخت افزاری پیدا کرده و باید آن را به تعمیرکار بدهید ، البته این اتفاق می تواند در حین تماس با آب نیز افتاده باشد. اگر هم روی نمایشگر ترک خورده بهتر است از اتصال گوشی به شارژر خودداری کنید. 
 
کار منطقی که باید اکنون انجام دهید این است که از سال بودن و درست کار کردن شارژر و و آداپتور اطمینان حاصل کنید. برای اطمینان حاصل کردن بهتر است گوشی را توسط یک شارژر اصلی دیگر شارژ کنید. بسیاری از گوشی های Samsung Galaxy زمانی که توسط یک شارژر متفرقه شارژ شوند دچار همچین مشکلاتی شده و در نتیجه خراب شوند ، اگر شخص دیگری را میشناسید که گوشی مشابه به شما را دارد سعی کنید گوشی خود را توسط شارژر اصلی آن شارژ نمایید و در غیر این صورت بهتر است یک شارژر اصلی مخصوص Galaxy A70 تهیه کنید. 
 
اگر از سالم بودن شارژر اطمینان حاصل کردید اکنون نوبت به پورت شارژ گوشی می رسد و باید چک کنید که داخل آن تکه ای گیر نکرده باشد زیرا به راحتی می تواند مانع شارژ شدن گوشی بشود. می توانید برای اطمینان بیشتر از ذره بین هم استفاده کنید. اگر شیئی را دیدید برای خارج کردن آن از کمپرسور باد استفاده کنید. 
 
گاهی هم گوشی های اندرویدی به دلیل داشتن باتری یا سیستم عامل معیوب ، به صورت خودکار ریبوت می شوند. گاهی قسمت مدیریت انرژی که به صورت نرم افزاری در سیستم عامل تعبیه دچار مشکل شده و نمی تواند میزان شارژ را به درستی تشخیص دهد و گوشی را خاموش یا ریست می کند. برای جلوگیری از این اتفاق باید باتری و سیستم عامل گوشی تازه ی خود را ریکالیبره کنید که در ادامه در مورد آن توضیح داده خواهد شد. 
 
1- باتری گوشی خود را تا 0 درصد خالی کنید ، یعنی آنقدر از آن استفاده کنید تا خاموش شود. 
2- سپس باتری را تا 100 درصد با استفاده از شارژر و کابل اصلی شارژ کنید و در حین شارژ از آن استفاده نکرده و بگذارید برای مدت 2 ساعت به صورت کامل شارژ شود. 
3- پس از گذشت 2 ساعت دستگاه را از شارژ بکشید. 
4- دستگاه را ریستارت کنید. 
5- باری دیگر آنقدر از آن استفاده کنید تا شارژش تمام شود. 
6- مراحل 1 تا 5 را دوباره انجام دهید. 
 
دیگر روش رفع مشکل شارژ نشدن گوشی سامسونگ Galaxy A70 این بوده که تشخیص دهید آیا اپلیکیشنی خاص موجب آن شده یا نه. گاهی اوقات یک اپلیکیشن با سیستم عامل اندروید به مشکل خورده و موجب ریستارت شدن گوشی می شود. برای تشخیص این مشکل باید گوشی خود را در حالت Safe Mode بالا بیاورید ، محیطی که در آن اپلیکیشن های اضافه قادر به فعالیت نبوده و اگر دلیل ریستارت شدن یکی از آنها باشد می توانید تشخیص دهید و آن را پاک کنید. 
 

روش انتقال به Safe Mode : 

 
1- گوشی Galaxy A70 خود را خاموش کنید و دکمه ی پاور را تا زمانی که نام مدل گوشی روی صفحه پدیدار می شود نگه دارید.       
2- زمانی که لوگوی سامسونگ پدیدار شد دکمه را رها کنید. 
3- بلافاصله پس از رها کردن دکمه ی پاور ، دکمه ی کم کردن صدا را نگه دارید. 
4- تا زمانی که گوشی ریستارت شود دکمه ی کم کردن صدا را نگه دارید. 
5- سپس گوشی با گزینه ی Safe Mode که در کنار صفحه نوشته شده بالا می آید. 
6- زمانی که کامل سیستم عامل بالا آمد دکمه ی کم کردن صدا را رها کنید. 
 
اکنون روش تشخیص اپلیکیشن خرابکار : 
 
1- گوشی را در حالت Safe Mode بالا بیاورید. 
2- به دنبال اپلیکیشن مشکل ساز بگردید. 
3- به طور معمول جدیدترین اپلیکیشن نصب شده مشکل ساز می باشد. 
4- زمانی که آن را پاک کردید باری دیگر گوشی را ریستارت کنید. 
5- اگر باز هم گوشیتان مشکل دارد مراحل 1 تا 4 انجام دهید. 
 
اما یکی دیگر از مشکلاتی که می تواند شارژ گوشی را مختل کرده و به آن آسیب بزند ، آب خوردگی پورت می باشد. اگر به تازگی گوشی Galaxy A70 شما در محیطی مرطوب مثل استخر بوده ، این احتمال وجود دارد که هنوز داخل پورت آن رطوبت باقی مانده باشد که در نتیجه مانع از درست شارژ شدن گوشی می شود. اگر اینطور باشد گوشی با هشدار Moisture Detected شما را از مشکل با خبر می کند. اما گاهی هم ممکن است که این پیام نوشته نشود اما اگر حدس میزنید که احتمال خیس شدن بوده با سشوار باد سرد آن را خشک کنید. 
 
دیگر مشکلی که می تواند مانع از شارژ شدن گوشی هوشمند Galaxy A70 شود نصب اپلیکیشنی خاص یا آپدیت سیستم عامل بوده که می توانند هر دو بر روی کش ذخیره شده تاثیر گذار باشند. کش ذخیره شده ی بد می تواند دستورات سیستم عامل را مختل کرده و آسیب های نرم افزاری جدی وارد کنید و باید آنها را پاک کنید. 
 
1- گوشی خود را خاموش کنید 
2- دکمه های افزایش صدا و بیکسبی را نگه داشته و سپس دکمه ی پاور را فشار داده و نگه دارید. 
3- زمانی لوگوی سبز رنگ اندروید ظاهر شد تمامی دکمه ها را رها کنید. یک عبارت Installing System Update برای مدت 30 الی 60 ثانیه پدیدار خواهد شد. 
4- چندینی مرتبه دکمه ی کم کردن صدا را بزنید تا گزینه ی wipe cache partition هایلایت شود. 
5- سپس دکمه ی پاور را بزنید. 
6- دکمه ی کم کردن صدا را زده تا گزینه ی Yes هایلایت شود و دکمه ی پاور را فشار دهید. 
7- پس از پاک شدن اطلاعات کش شده عبارت Reboot System Now ظاهر می شود و که باید باری دیگر دکمه ی پاور را برای ریستارت شدن فشار دهید. 
 
قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy S11

قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy Note 10

نظر خودتان را ارسال کنید