noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

مشخصات فنی کنسول Xbox Scarlett منتشر شد

نویسنده: techradar ۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۱ ب.ظ مشاهده: ۲۹۰ بار
مشخصات فنی کنسول Xbox Scarlett منتشر شد

مشخصات فنی کنسول Xbox Scarlett منتشر شد

کنسول Xbox Scarlett : یک خبر در دنیای گیمینگ و به خصوص کنسول های بازی داغ شده و آن اطلاعات در مورد کنسول آینده ی مایکروسافت بوده که AMD آن را منتشر کرده. این خبر نخستین بار توسط یک کاربر در توییتر منتشر شده که البته مشخص نیست کا آیا مایکروسافت و AMD می خواهند از این چیپ در چه محصولی استفاده کنند. در این توییت نوشته شده که مایکروسافت و AMD با همکاری یکدیگر قصد دارند یک چیپ که ترکیبی از پردازنده و پردازنده ی گرافیکی را تولید کنند که البته خبری آشناست ، زیرا پلی استیشن نیز با AMD در حال همکاری بوده تا Gonzalo SoC را برای PS5 تولید کند. 
 
اگر اطلاعات منتشر شده در مورد پردازنده ی Flute SoC درست باشد ، می توانیم حدس بزنیم که مایکروسافت می خواهد از آن در کنسول آینده ی خود یعنی کنسول Xbox Scarlett استفاده کند که اگر اینطور باشد می توانیم ایده ای کامل تر در مورد دیگر ویژگی های این کنسول که مایکروسافت در مورد آن بسیار محافظه کار بوده داشته باشیم. 
 

مشخصات پردازنده ی AMD Flute 

 
بر اساس اخباری که تا امروز در مورد این پردازنده منتشر شده ، گمان می رود که این پردازنده با هشت هسته ی Zen 2 و 16 رشته و توانایی SMT ارائه گردد. توان پردازشی که در وب سایت Benchmark در مورد این پردازنده ثبت شده 1.6 گیگاهرتز بوده که برای پردازنده های امروزی زیاد نتیجه و امتیاز جالبی محسوب نمی شود ، بالاترین توان پردازش این پردازنده نیز 3.2 گیگاهرتز گزارش شده. این تایید می کند که پردازنده ی Flute مناسب استفاده در یک کنسول بازی نبوده و توان پردازشی مشابه به AMD Jaguar SoC داشته که از آن در کنسول Xbox One استفاده شده بود. 
 
با اینکه توان پردازش منتشر شده در مورد پردازنده ی Flute آنچنان فوق العاده نیست اما گفته شده که سرعت پردازش آن دو برابر پردازنده ی Jaguar بوده که از آن در کنسول های PS4 و Xbox One استفاده شده بود ، در صورت درست بودن این اخبار می توان گفت که پردازنده ی آینده ی AMD چندان هم ضعیف نیست. علاوه اینکه در تولید آن از فناوری چیپست 7 نانومتری استفاده شده که به خودی خود یک ارتقاء توانایی پر اهمیت می باشد. پردازنده های کنسول های پیشین با استفاده از فناوری 28 نانومتری ساخته شده بودند که عدد نوشته شده در آن ها گواه تفاوت بسیار زیاد فناوری آنها نیز می باشد. 
 
با توجه به اخبار منتشر شده می توان گفت که پردازنده ی Flute همراه با پردازنده ی گرافیکی ارائه خواهد شد که البته اطلاعات در مورد آن هنوز منتشر نشده و این به معنای یک پردازنده ی ترکیبی خواهد بود ، پردازنده ای که توانایی انجام کارهایی خاص را دارد. در این پردازنده ی گرافیکی یا GPU از فناوری کارتهای گرافیک AMD Navi استفاده شده که دارای درایور لینوکس می باشند که البته هنوز به صورت رسمی از آنها رونمایی نشده است.
 
این پردازنده مجهز به نیمی از توانایی پردازنده ی گرافیکی Navi 10 خواهد بود ، این یعنی به نیروی کمتری نیاز خواهد داشت که ما را به استفاده از آن به طراحی شدن آن برای قرار گرفتن در یک کنسول بازی نزدیک تر می کند. در نمونه های آزمایشی این پردازنده از یک رم 16 گیگابایتی نیز نام برده شده که البته نوع آن رم هنوز مشخص نیست. این شاید نشان از آن داشته باشد که این پردازنده با استفاده از یک رم 16 گیگابایتی GDDR6 با پردازنده ی گرافیکی ارتباط برقرار کرده و بازی ها و اطلاعات آنها را پردازش می کند ، دقیقا مانند فناوری که در Xbox One X برای پردازش اطلاعات استفاده شده است.
 
البته لازم است بدانید که پردازنده ی AMD Flute که اکنون در مورد آن صحبت می کنیم نمونه ی مهندسی شده بوده و امکان دار تا روز استفاده ی نهایی دستخوش تغییراتی بزرگ شده و توانایی پردازشش نیز افزایش پیدا کند و همراه با کنسول Xbox Scarlett در اواخر سال 2020 میلادی به بازار عرضه شود. 
 

آن چیزی که در مورد کنسول Xbox Scarlett می دانیم 

 
اما تاکنون در مورد کنسول ایکس باکس اسکارلت چه می دانیم؟ در پاسخ باید بگوییم نه چندان زیاد ، این را میدانیم که در این کنسول بازی همراه با یک پردازنده ی AMD با هسته های Zen 2 و مهندسی Navi ارائه خواهد شد که اگر حقیقت داشته باشد ، می تواند کنسول آینده ی ایکس باکس را تا بیش از چهار برابر افزایش داده و این امکان را فراهم سازد تا بتواند تصاویر را با کیفیت 8K و فریم ریت 120 هرتز به نمایش بگذارد. این می تواند برگ برنده ای برای مایکروسافت باشد اما هنوز نمی دانیم که آیا پردازنده ی Flute شرکت AMD توانایی انجام این کارها را دارد یا خیر ، البته این تنها بر دوش پردازنده نبوده و دیگر سخت افزار و به خصوص توانایی های نرم افزاری به او برای دستیابی به نتیجه ی مناسب کمک خواهند کرد.  
 
در کنسول Xbox Scarlett و کنسول رقیب یعنی PS5 از حافظه های SSD استفاده خواهد شد که به کنسول امکان ایجاد رم مجازی را داده تا بتواند میزان زمان بارگذاری اطلاعات را به صورت قابل توجهی کاهش دهد. این به شرکت های طراح بازی مانند Steam این ویژگی را خواهد دادتا بتوانند بازی ها را با دنیاهای بیکران طراحی کنند. کنسول آینده ی ایکس باکس با رم GDDR6 که توانایی فوق العاده ای دارد ارائه خواهد شد.  
 

    نظر خودتان را ارسال کنید