noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

مشخصات تلویزیون های 8K اعلام شد

نویسنده: samsung ۱۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۳ ق.ظ مشاهده: ۲۴۱ بار
مشخصات تلویزیون های 8K اعلام شد

مشخصات تلویزیون های 8K اعلام شد

موسسه ی 8K یا 8KA که در واقع گروهی فراصنعتی در رابطه با تولید تلویزیون های 8K و رشد روند تولید و طراحی اکوسیستم آنها بوده ، اخیرا دیدگاه ها و انتظارات خود را در مورد اینگونه نمایشگرها به همراه انتظاری که از آنها دارند را در کنار ویژگی های فعلی که در آنها مورد استفاده قرار گرفته را در قالب برنامه ی فنی 8KA اعلام کرده. نوع عملکرد آنها با شرکت های تولید کننده ی محصولات الکترونیکی و تولیدکنندگان پنل های تصویری در چارچوب روند استقبال مصرف از فناوری های مختلف تعیین گردیده است.

قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy S11

قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy Note 10

 

مدیر موسسه ی 8KA آقای کریس شینوک در مورد این نمایشگرها گفته : " هدف اصلی موسسه ی ما این است که ویژگی های خاص تلویزیون های 8K و زمینه ی استفاده از آنها را تعیین کند و معنای متفاوتی به استفاده از نمایشگر بخشیده و آن را برای نسل بعدی آماده کند. ما برای دستیابی به نتیجه ی درست با شرکت های همکار و فعال در زمینه همفکری کرده ایم تا با ایده ای مناسب آنها را آماده کنیم." 

 

عبارت 8K به بالاترین کیفیت استاندارد خلق تصویر و به نمایش درآمدن آن اشاره داشته که در برخی از تلویزیون و نمایشگرهای امروزی نیز استفاده شده و کیفیت تصویر 33 میلیون پیکسلی را داشته که چهار برابر بیشتر از نمایشگرهای 4K UHD می باشد. ایده ی موسسه ی 8KA این بوده که نمایشگرهای 8K که با بالاترین میزان پویایی تصویر و دقت به نمایش درآوردن رنگ ها را دارند به مخاطبین این حس را منتقل کند که بهترین نمایشگر را تهیه خواهند کرد. این موسسه با هدف ایجاد رقابت بین شرکت ها می خواهد آنها را به سمت ایده های تازه تعیین شده ی خود برده تا لوگوی 8K در زمان ارائه به بازار معنایی متفاوت برای کاربران داشته و تنها در مورد ارتقاء کیفیت نباشد. 

 

علاوه بر تعیین استانداردهای تازه ، موسسه ی 8K توانسته با ارائه ی دیدگاه های متفاوت تعداد اعضای خود را نسبت به ماه گذشته دو برابر کند. اعضای جدیدی که به این موسسه پیوسته اند از شرکت های مختلف فعال در ثبت ویدیو و تصاویر ، تولید کنندگان چیپست و فناوری تلویزیونی ، شرکت های تولید کننده ی لوازم صوتی تصویری و تولید کننده ی محتوا بوده و همگی با هدف ارتقاء کیفی و رونق صنعت 8K به این موسسه پیوسته اند. در گزارشی به این مساله اشاره شده که شرکت های عضو این موسسه اکنون بیش از 40 درصد بازار نمایشگرها را در دست داشته و 90 درصد از نمایشگرهای 8K را عرضه می کنند. این موسسه ی با حضور گسترده ی این شرکت ها می خواهد اکوسیستمی تازه را برای تلویزیون های 8K ایجاد کند. 

 

از شرکت های تازه ملحق شده به این موسسه می توان به Astro Design ، ATEME ، Chili ، Innolux ، Intel ، Louis Pictures ، Novatek ، Novatek ، Samsung Display ، Tencent ، V-Silicon اشاره نمود که به جمع شرکت های Samsung Electronics ، Panasonic ، AU Optronics ، Hisense و TCL پیوسته اند. 

 

آقای شینوک در ادامه ی صحبت های خود گفته : " این استقبال گسترده بدین معناست که ما در مسیر درستی قرار گرفته ایم و فعالیت ما در این زمینه برای شرکت های بزرگ ارزشمند است. بی تردید روند این عضویت ها ادامه خواهد داشت و تلاش برای مثبت ساختن چهره ی 8K ادامه پیدا می کند." 

 

    نظر خودتان را ارسال کنید