noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

مسدود كردن شماره مزاحم در گوشی سامسونگ

نویسنده: samsungia ۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۴ ق.ظ مشاهده: ۱۵۷۱ بار
مسدود كردن شماره مزاحم در گوشی سامسونگ

مسدود كردن شماره مزاحم در گوشی سامسونگ : از آنجایی که سامسونگ بزرگترین عرضه کننده ی تلافن همراه در دنیاست، صدها میلیون نفر در سراسر جهان از دستگاه های این برند استفاده می کنند. خیلی از مصرف کنندگان می خواد بدانند چطور می شود یک شماره تلفن خاص را در گوشی های سامسونگ بلاک کرد. البته امروز دیگر کسی با کسی تماس نمی گیرد مگر در شرایط اضطراری!

روش‌های بلاک کردن شماره در گوشی سامسونگ

 
مشکل بزرگتر، تماس های تبلیغاتی و روباتی است که روز به روز بدتر می شود. تخمین زده می شود در سال گذشته، 47.8 میلیارد تماس روباتی در آمریکا برقرار شده است. بنابراین سازندگان تلفن همراه با این ضرورت مواجه شدند که یک راهکار برای بلاک کردن شماره ها در دستگاه ها لحاظ کنند. به این ترتیب کاربران دیگر نیازی به نصب برنامه های متفرقه ندارند. 
خوشبختانه، بلاک کردن یک شماره در گوشی های سامسونگ کار سختی نیست. اهمیتی ندارد که از چه مدلی و چه اپراتوری استفاده می کنید. قابلیت بلاک کردن در نرم افزار دستگاه درونه سازی شده و در کنترل تماس ها و پیام های ناخواسته نقش پررنگی ایفا می کند. اگر می خواهید جلوی تماس های روباتی و یا شخص خاصی را بگیرید، می توانید آن را بلاک کنید. 
قابلیت بلاک کردن شماره تماس با هر به روزرسانی نرم افزاری کمی تغییر می کند. اما همه ی ورژن ها یکسان عمل می کنند؛ تنها عنوان گزینه ها و یا محل قرار گرفتن گزینه ها عوض می شود. در این مطلب بلاک کردن شماره در گوشی های سامسونگ با رابط کاربری One UI اموزش داده می شود. سامسونگ این قابلیت را در مدل های جدیدتر آسان تر کرده است و می توان به راحتی از اپلیکیشن تلفن به آن دست پیدا کرد. 
برای بلاک کردن شماره در دستگاه های سامسونگ، برنامه ی Phone را باز کنید و بر روی سه نقطه ضربه بزنید. بر روی Settings و سپس Blocked numbers ضربه بزنید. 
 
در آنجا دو گزینه برای شما وجود دارد. اگر Block unknown callers را فعال کنید، گوشی گلکسی به صورت خودکار تماس گیرنده های ناشناس را بلاک می کند. اگر می خواهید یک شماره خاص را بلاک کنید، می توانید از گزینه های  Recents  یا  Contacts استفاده کنید تا شماره ی مد نظر خود را انتخاب کنید. 
 
اگر در حالت مرتب کردن شماره تماس ها در دفترچه تلفن هستید، از همان جا می توانید شخص مورد نظرتان را بلاک کنید. بر روی شماره ضربه بزنید؛ بعد از باز شدن منو بر روی Block contact ضربه بزنید و تایید کنید. 
 
راه سریع تری هم برای بلاک کردن شماره از گزینه ی Recents وجود دارد. بر روی آیکون i ضربه بزنید تا تاریخچه ی تماس ها نمایان شود. دکمه ی بلاک در گوشه ی سمت راست پایین قرار دارد. بر روی آن ضربه بزنید و تماس ها و پیامک ها را از آن شماره بلاک کنید. 
توجه داشته باشید با آن که تماس و پیامکی از شماره بلاک شده دریافت نمی کنید اما نمی توانید جلوی دسترسی مخاطب به صندوق صوتی را بگیرید. اگر می خواهید این اتفاق بیفتد باید از اپراتور درخواست کنید. 
حالا که می دانید چطور یک شماره بلاک کنید شاید برایتان سوال پیش بیاید که از کجا می توانید تعداد دفعات تماس و پیام های آن ها را مشاهده کنید. سامسونگ این کار را نیز برای شما راحت کرده است. 
 
تماس های دریافتی در Log نمایش داده می شوند و تماس های بلاک شده با آیکون بلاک مشخص شده اند. می توانید تماس ها را چک کنید و از بلاک شدن فرد مورد نظر مطمئن شوید. 
 
برای دستیابی به پیام های فرد بلاک شده Messages را باز کنید، به تنظیمات بروید. بر روی Blocked numbers ضربه بزنید. همه ی پیام های بلاک شده در آنجا نمایش داده می شوند. 
 
قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy S11

قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy Note 10

    نظر خودتان را ارسال کنید