noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

مرورگر Microsoft Edge از این برنامه ها را مسدود میکند

نویسنده: ۱۰ تیر ۱۳۹۸ - ۰۴:۰۴ ب.ظ مشاهده: ۲۴۲ بار
مرورگر Microsoft Edge از این برنامه ها را مسدود میکند

مرورگر Microsoft Edge از این برنامه ها را مسدود میکند

مایکروسافت، قابلیت ضد ردیابی را به مرورگر Microsoft Edge آورد. از این پس مرورگر مذکور دسترسی برنامه های سوم شخص را به اطلاعات، موقعیت جغرافیایی و تاریخچه ی جست و جو مسدود می کند. این قابلیت، شبیه قابلیتی است که موزیلا در آخرین ورژن فایرفاکس برای جلوگیری از ردیابی به آن افزود. قابلیت مسدود سازی ردیابی در مرورگر Microsoft Edge بر روی بیلد آزمایشی فعال شده است. فعلا فقط اعضای داخلی که دارای آخرین ورژن  Canary هستند می توانند با فعال کردن این گزینه و ری استارت کردن مرورگر از آن بهره مند شوند. 

مرورگر Microsoft Edge
مرورگر سه گزینه برای مسدود سازی ردیابی ارائه می دهد: ابتدایی، متعادل، سخت. در وضعیت ابتدایی، امکان ردیابی از بین می رود اما همچنان تبلیغات مبتنی بر جست و جو برای شما نمایش داده می شود. از سوی دیگر، در وضعیت متعادل، موارد مشکوک و ردیابی کننده های سوم شخص بلاک می شوند؛ همچنان تبلیغات را دریافت می کنید. در وضعیت سخت، تمامی ردیابی ها مسدود می شوند. هر چند این وضعیت باعث باز نشدن بعضی وب سایت ها می شود؛ البته می توانید سایت هایی را به عنوان استثنا اضافه کنید. 
 
کاربران می توانند با کلیک کردن بر روی آیکون اطلاعات در کنار نوار آدرس، ردیابی کننده های بلاک شده را مشاهده نمایند. از آنجایی که این قابلیت فعلا در ورژن بتا فعال شده است، تنها عده ی معدودی می توانند به آن دست پیدا کنند. 
مایکروسافت در بلاگ خودش نوشت:«ممنوعیت ردیابی به آن جهت طراحی شد که کاربران از سوی وب سایت ها ردیابی نشوند. هر گاه یک وب سایت را مشاهده می کنید، ردیابی کننده ها اطلاعات شما را با کوکی ها و سایر مکانیزم های حافظه ای ذخیره می کنند. این اطلاعات شامل سایت هایی که دیده اید و محتوایی که برای شما جذاب است، می شود. سپس یک پروفایل دیجیتال برای شما ساخته می شود که سازمان ها می توانند به آن دسترسی داشته باشند.» 
 
مرورگر Microsoft Edge چطور سرعت گوشی را بالا ببریم
نحوه تشخیص شارژر اصلی سامسونگ

    نظر خودتان را ارسال کنید