noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

مرورگر گوگل کروم با یک قابلیت جدید می آید

نویسنده: 91mobiles.com ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۵:۳۶ ب.ظ مشاهده: ۲۴۱ بار
مرورگر گوگل کروم با یک قابلیت جدید می آید

مرورگر گوگل کروم با یک قابلیت جدید می آید

بر اساس گزارش جدیدی از مجله ی وال استریت، گوگل قابلیت جدیدی برای حفظ حریم شخصی به مرورگر گوگل کروم اضافه می کند. این قابلیت این امکان را فراهم می کند، که کاربران کوکی های ردیاب را بلاک کنند. با این وجود، این قابلیت برای بلاک کردن کوکی ها و اسکریپت های گوگل کار نمی کند. همین امر برای گوگل با بیش از 3 میلیارد کاربر، نسبت به تبلیغ کنندگان دیگر امتیاز محسوب می شود. 

Google Chrome کامپیوتر ویندوزی شما را اسکن می‌کند!

مجله ی مورد نظر، با اشاره به افرادی که به این مسائل آشنا هستند، اظهار کرد گوگل یک داشبورد تنظیمات به مرورگر گوگل کروم اضافه خواهد کرد. از طریق این صفحه کاربران می توانند کوکی های ردیاب را بلاک نمایند. ممکن است شما گزینه ی خیرا برای یک کوکی انتخاب کنید؛ اما برخی از وبسایت ها از راه های دیگری رد شما را می زنند. این داده ها جمع آوری می شوند، سپس توسط شرکت های تبلیغاتی برای فرستادن پیام بازرگانی بر روی مرورگر گوگل کروم شما استفاده می شوند. اگر گوگل بتواند بقیه ی ردیاب ها را بلاک کند، در حالی که کوکی های ردیاب خودش کار می کنند، درآمد سالیانه ی گوگل از تبلیغات به طرز قابل توجهی افزایش می یابد.
google-chrome-1

همانطور که پیشتر گفته شد، گوگل بیش از 3 میلیارد کاربر فعال دارد و همین باعث می شود بزرگترین فروشنده ی تبلیغات باشد. این کمپانی اخیراً در تبلیغات بعد از فیسبوک قرار گرفته و رتبه ی سوم را از آن خود کرده است. بر اساس اظهارات یک تیم پژوهشی به نام eMarketer، تبلیغات دیجیتال در آمریکا در سال جاری 19 درصد رشد پیدا می کند. تبلیغات دیجیتال در سال 2019 ، صد وسی میلیارد دلار درآمد خواهد داشت. 

آخرین نسخه گوگل کروم برای اندروید نسخه ۶۴

بر اساس گزارش های به دست آمده، گوگل زمان زیادی صرف تصمیم گیری برای فعال یا غیرفعال بودن این قابلیت کرده است. این کمپانی 6 سال بر روی بلاک کردن کوکی ها کار کرده است. بعد از رسوایی Cambridge Analytica فیسبوک، گوگل احساس کرد این قابلیت می تواند محافظ خوبی برای داده های شخصی کاربرانش باشد. این قابلیت به کاربران این امکان را می دهد که کنترل بیشتری بر روی داده های در دسترس وبسایت ها داشته باشند. قابلیت بلاک بیشتر برای وبسایت هایی که از اطلاعات شخصی کاربران برای منفعت خودشان استفاده می کنند، طراحی شده است. 
مرورگرهای دیگر مثل  Mozilla’s Firefox, Opera, Apple’s Safarدارای قابلیتی مشابه هستند. در مرورگر سافاری این قابلیت از پیش فعال است. 
 

    نظر خودتان را ارسال کنید