noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

ماهواره SpaceX ؛ گامی بزرگ به سوی اینترنت جهانی

نویسنده: androidpit.com ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۲:۵۶ ب.ظ مشاهده: ۳۱۰ بار
ماهواره SpaceX ؛ گامی بزرگ به سوی اینترنت جهانی

ماهواره SpaceX : فاز اول پروژه ی استارلینک در 15 می انجام می شود. این پروژه بر اساس ایده ی انقلابی الون ماسک مبنی بر تامین اینترنت جهانی توسط ماهواره ها شکل گرفته است. گام ابتدایی، پرتاب فالکون 9 می باشد.

ماهواره SpaceX یکی از چندین کمپانی الون ماسک است. این کمپانی به هدف حمل و نقل هوایی بنیان نهاده شده است و جذاب ترین پروژه اش به نام استارلینک در راه است. بناست استارلینک اینترنت جهانی بسیار پر سرعت تامین کند که از هر جای دنیا بتوان به آن متصل شد. برای این منظور می بایست 12000 ماهواره به فضا پرتاب شود. 

اپراتور T-Mobile رکورد گینس را شکست

در روز چهارشنبه، 15 می در ساعت 10:30 شب، 60 ماهواره از دماغه ی کاناورال فلوریدا پرتاب می شوند. هرچند آن ها پیشرفته ترین طراحی را دارا هستند، اما صرفاً برای تست قابلیت های اولیه به فضا پرتاب می شوند. الون ماسک در توییتر شخصی اش نشان داده که چطور 60 ماهواره را در فالکون 9 جای داده اند:
space-x-satellite-1

ماهواره SpaceX ؛ گامی بزرگ به سوی اینترنت جهانی


با آن که پیشتر ماهواره هایی این چنین در مدار جای گرفته اند، این پرتاب تنها یک آزمایش برای پروژه ی بلند پروازانه محسوب می شود. فاز اول پروژه با هزینه ی 10 میلیارد دلار، شامل 70 پرتاب است که طی آن ها 4425 ماهواره در 341 مایلی زمین جای گذاری می شوند؛ با این حرکت تعداد ماهواره های مدار زمین سه برابر خواهد شد. اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، فاز اول تا پایان 2024 به اتمام خواهد رسید.

مرورگر Samsung مرورگری پیشرفته و مناسب وب گردی

اینترنت ماهواره ای چه مزایایی دارد؟
اتصال به اینترنت ماهواره ای نیازمند اتصال مستقیم و یا گرفتن آنتن از شبکه های محلی است؛ این امر باعث می شود نرخ تاخیر به کمتر از  40 صدم ثانیه کاهش پیدا کند. این تاخیر بعد از اجرایی شدن کامل 5G به 10 صدم ثانیه می رسد، که البته وقوع آن به عوامل زیادی بستگی دارد. 

space-x-satellite-2

اینترنت ماهواره ای امکان اتصال به اینترنت را در نواحی دورافتاده که مشکل اینترنت دارند، با سرعت قابل قبولی فراهم می سازد. با آن که ماهواره SpaceX در این زمینه پیشتاز است، اما پروژه ی Kuiper آمازون هم برنامه ی مشابهی دارد. 
 

    نظر خودتان را ارسال کنید