noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

قیمت کنسول PS5 ارزان تر از آن چیزی که فکر می کنید

نویسنده: samsungia ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۶ ق.ظ مشاهده: ۱۰۶۴ بار
قیمت کنسول PS5 ارزان تر از آن چیزی که فکر می کنید

ظاهر ، مشخصات فنی و هر اطلاعات مهم دیگر در رابطه با PS5 کنسول آینده ی سونی منتشر و تایید شده و تنها یک مساله ی دیگر در مورد آن باقی مانده که شاید از همه مهم تر هم باشد ، یعنی قیمت کنسول PS5 زیبا و فوق العاده ای که هنوز نیامده بسیاری را علاقمند به خود کرده. میدانیم که این کنسول با یک هارد متفاوت برای داشتن مدت بارگذاری کمتر ، قابلیت پخش تصاویر با کیفیت 8K و بازخورد حسی ارائه خواهد شد. اما اطلاعات ما در همین حد است. این ها موجب شده اند تا این فکر به سرمان بزند که شاید نتوانیم هزینه ی تهیه ی آن را پرداخت کنیم اما خوشبختانه مدیر مالی سونی آقای هیروکی توتوکی اطلاعاتی در مورد هزینه ی این کنسول را ارائه کرده و شاید باورتان نشود زیرا با همین مشخصات فوق العاده ای که می بینید قیمت خیلی بالایی را برای کنسول PS5 رقم نخواهند زد. 

قیمت پلی استیشن 5

 
 
قبلا "توتوکی" مصاحبه ای را انجام داده بود و به هدف شرکت در مورد سود دهی بلند مدت PS5 اشاره کرده بود. میزان سودی که سونی از فروش کنسل آینده ی خود بدست خواهد آورد مستقیما با قیمت آینده ی آن ارتباط خواهد داشت. این یعنی هر قدر قیمتی بالاتر تعیین شود سودی بیشتری هم به شرکت و هم به سرمایه گذاران میرسد اما تعیین قیمت بالا به معنای کاهش خریدها توسط دارندگان PS4 نیز خواهد بود. قیمت بالاتر شاید موجب شود که دارندگان PS4 تمایلی به خرید پلی استیشن 5 تجملی را نداشته باشند. 
 
"توتوکی" در حرف های خود به این مساله اشاره کرده که اکنون سونی در حال آنالیز هزینه ها ، تعیین قیمتی مناسب و محبوبیت پلتفرم و توان بازار است. این یعنی می توانیم انتظار داشته باشیم که شرکت ژاپنی برای این کنسول جدید قیمتی مناسب را تعیین کند تا میزان خریدها را افزایش دهد. دلیلی منطقی هم برای این کار هست ، که کنسول آینده ی ایکس باکس اسکارلت می باشد که می خواهد با قدرت به بازار بازگردد و سهم خودش را از نسل آینده ی کنسول های بازی کسب کند.
 
سونی در سال 2006 برای PS3 قیمت 599 دلاری تعیین کرد که به نظر بسیاری مسخره به نظر می رسید چون هیچ کسی نمی خواست همچین هزینه ای را برای خریدن یک کنسول بازی پرداخت کند. هر چند مدیر فروش بخش آمریکای شمالی سونی یعنی آقای جک ترتون گفته که اگر دیده بودید کنسول PS3 بیشتر از 5 دقیقه داخل ویترین مغازه ها مانده بود و مدرک برای اثبات آن داشتید ، من همین حالا 1200 دلار به شما میدهم. 
 
اما به هر حال حتی با این بیانات تعیین کردن قیمتی بالا یک اشتباه بزرگ بود و باعث شد تا بسیاری بخواهند Xbox 360 را خریداری کنند. بی تردید سونی از این تصمیم اشتباه درس گرفته و نمی خواهد باری دیگر بازار را از دست بدهد و از این رو نمی خواهد PS5 را با قیمتی بالا عرضه کرده و آن را برای علاقمندان به پلی استیشن دست نیافتنی کند. کنسول PS4 با قیمت 399 دلار به بازار فرستاده شد و سونی می خواهد در مورد PS5 هم همین کار را بکند و کنسول جدید خود را با قیمت مشابه 399 دلاری با بازار عرضه کند که البته مدل پیشرفته تر آن مانند PS4 Pro با قیمت 500 دلار به فروش خواهد رسید. اما شاید کمی هزینه ی اضافی برای خریدن کنسول جدید و فوق العاده ی سونی چندان هم کار سختی نباشد. 
 
قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy S11

قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy Note 10

    نظر خودتان را ارسال کنید