noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

قفل اثر انگشت سامسونگ S10 درون صفحه‌ای خواهد بود

نویسنده: xda-developers.com ۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۵:۱۲ ب.ظ مشاهده: ۳۰۱ بار
قفل اثر انگشت سامسونگ S10 درون صفحه‌ای خواهد بود

قفل اثر انگشت سامسونگ : حداقل در چند ماه اخیر تحلیل‌های زیادی درباره‌ی آپدیت نرم‌افزارهای سامسونگ انجام شده است تا مشخص شود که این شرکت در پشت صحنه مشغول چیست. شواهد زیادی درباره‌ی سنسور دوربین اصلی گوشی هوشمند تاشوی سامسونگ، اندازه و طراحی صفحه نمایش سری S10، حالت Bright Night دوربین گوشی S10 و بسیاری ویژگی‌های دیگر وجود دارند. اکنون یکی از بزرگترین شایعات موجود درباره‌ی قفل اثر انگشت سامسونگ سری S10 تایید شده است: دست کم در یکی از مدل‌های این سری سنسور اثر انگشت درون صفحه‌ای به کار رفته است.

تقریبا 2 سال است که شایعاتی درباره‌ی وجود قفل اثر انگشت سامسونگ درون صفحه‌ای در گوشی‌های هوشمند سامسونگ پخش شده است. نخست درباره‌ی S8، سپس درباره‌ی Note 8 و در همین اواخر هم درباره‌ی S9 و Note 9؛ اما هیچ کدام از این دستگاه‌ها این سنسور را نداشتند. بعد از اینکه در سال 2018 شرکت Synaptics and Vivo ادعا کرد که در حال کار بر روی نخستین گوشی هوشمند با اسکنر اثر انگشت درون صفحه‌ای است، بسیاری از شرکت‌های دیگر نیز به دنبال به کار بردن این تکنولوژی در گوشی‌های خود بودند .
 گوشی OnePlus 6T نخستین دستگاه دارای اسکنر اثر انگشت درون صفحه‌ای عرضه شده در آمریکا بود و اینطور که به نظر می‌رسد Galaxy S10 دومین گوشی با این ویژگی خواهد بود. در آخرین تحلیل کدهای برنامه‌ی Pay app سامسونگ دو ارجاع کاملا صریح به یک اسکنر اثر انگشت درون صفحه‌ای وجود داشت و یکی از آن‌ها به طور مستقیم به نام کد Galaxy S10 اشاره کرده است. هر دو کلاس که این ارجاعات در آنها به کار رفته برای نشان دادن پنجره‌ی تأیید اعتبار در برنامه‌ی Pay app یا پرداخت آنلاین در وبسایت‌های معتبر استفاده شده‌اند.
 در دو عکس زیر، نخستین عکس که در سمت چپ قرار دارد مربوط به کلاس SimpleAuthBottomView است، در حالی که دومین عکس مربوط به کلاس OnlinePayMainBaseFragment می‌باشد. برنامه‌ی Samsung Pay app در این تصویر در حال چک کردن وجود اسکنر اثر انگشت درون صفحه‌ای دستگاه است، و اگر داشته باشد صفحه‌ی پرداخت بالا آمده در پایین صفحه را اندکی جابه‌جا می‌کند تا جای بیشتری در صفحه باز شود.
samsung-galaxy-s10-plus-02  samsung-galaxy-s10-plus-03

قفل اثر انگشت سامسونگ S10

نظر خودتان را ارسال کنید