noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

قابلیت Bright Night دوربین Galaxy S10

نویسنده: sammobile.com ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۳:۰۴ ب.ظ مشاهده: ۴۷۰ بار
قابلیت Bright Night دوربین Galaxy S10

قابلیت Bright Night دوربین Galaxy S10

قابلیت Bright Night : خب، آنگونه که به نظر می‌رسد سامسونگ بر روی گوشی Galaxy S10 پاسخ درخوری برای ویژگی Night Sight گوشی‌های گوگل ندارد. از طریق فریم ویر Android Pie سامسونگ بود که مشخص شد دوربین گوشی Galaxy S10 از قابلیت Bright Night برخوردار خواهد بود و نام این ویژگی امیدهای بسیاری را برانگیخت. انتظار می‌رفت که سامسونگ با این ویژگی رقیب مناسبی برای حالت دوربین Night Sight گوشی‌های گوگل و یا Night Mode گوشی‌های هواوی که به کاربر اجازه می‌دهد تا در شرایط کم نور عکس‌هایی بسیار دقیق و روشن و با کیفیت بگیرد، عرضه نماید. 
حالت Pro Mode دوربین در گوشی‌های پرچم دار سامسونگ تا کنون برای کاربران پیشرفته ابزاری فوق العاده بوده است تا با سرعت شاتر دوربین به خوبی کار کنند و برای گرفتن عکس‌هایی بهتر در شرایطی که حالت خودکار دوربین به خوبی عمل نمی‌کند از تنظیمات آن بهره بگیرند. در حالت‌های Night Sight و Night Mode زمانی که آنها را فعال کنید دستگاه تشخیص می‌دهد که چه می‌خواهید و پارامترهای ضروری دوربین را بر اساس شرایط مورد نظر برایتان تغییر می‌دهد. در این حالت تنها کاری که باید انجام دهید این است که دوربین را برای چند لحظه تا جایی که ممکن می‌باشد ثابت نگاه دارید.
لنز دو دیافراگمه‌ی سامسونگ و دیافراگم F.1.5 آن به تنهایی دوربینی بسیار قوی است؛ اما این مشکل قضیه نیست. اول و مهم‌تر از همه اینکه قابلیت Bright Night یک حالت از دوربین نیست تا بتوانید بر روی گوشی Galaxy S10 خود به آن سوئیچ کنید. قابلیت Bright Night بخشی فرعی از Scene Optimizer است و در حالتی فعال می‌شود که Scene Optimizer تشخیص دهد شما می‌خواهید از چیزی در نور کم عکس بگیرید و سپس به طور خودکار شاتی طولانی‌تر می‌گیرد تا عکس روشن‌تری تهیه نماید. با این حال Bight Night دو محدودیت اساسی دارد.

bright-night-galaxy-s10-1

bright-night-galaxy-s10-2

محدودیت نخست این است که برای فعال شدن این حالت محیط باید خیلی خیلی خیلی تاریک باشد. در واقع انقدر تاریک که مجبور شوید از فلش گوشی استفاده کنید. از آنجایی که این ویژگی حالتی جدا از دوربین دستگاه نیست همچنین نخست باید منتظر بمانید که آیا گوشی میزان تاریکی را کافی تشخیص می‌دهد تا گزینه را فعال کند یا خیر. شما نمی‌توانید این ویژگی را خودتان فعال کنید و تا وقتی که Scene Optimizer را غیرفعال نکنید نمی‌توان آن را خاموش نمایید.
مورد دوم این است که سامسونگ مانند گوگل در این ویژگی از یک ترفند هوشمند نرم افزاری بهره نمی‌گیرد و تنها با گرفتن چندین عکس پشت سرم هم سریع و عریض و در نهایت ترکیب کردن آنها با یکدیگر عکسی روشن‌تر تهیه می‌نماید. 
نتیجه‌ی نهایی آن چیزی نیست که انتظارش را داشتیم و به نظر می‌رسد که سامسونگ به اندازه‌ی گوگل و هواوی بر روی این ویژگی کار نکرده است. فارغ از این اما دوربین سری Galaxy S10 یک دستگاه فوق العاده عالی و با کیفیت می‌باشد.

bright-night-galaxy-s10-3

bright-night-galaxy-s10-4

bright-night-galaxy-s10-5

bright-night-galaxy-s10-6 قابلیت Bright Night

نظر خودتان را ارسال کنید