noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

فیس‌بوک مسنجر متهم به ذخیره غیرقانونی چهره کاربران شد

نویسنده: خبر آنلاین ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۸ ق.ظ مشاهده: ۴۰۰ بار
فیس‌بوک مسنجر متهم به ذخیره غیرقانونی چهره کاربران شد

فیس‌بوک مسنجر متهم به ذخیره غیرقانونی چهره کاربران شد

هر روز یک خبر علیه فیس‌بوک مسنجر منتشر می‌شود و امروز نیز شکایت رسمی از بزرگ‌ترین شبکه اجتماعی کلید خورد.

قاضی «جیمز دوناتو» در دادگاه فدرال سان فرانسیسکو اجازه بازشدن پرونده حقوقی علیه فیس‌بوک مسنجر به اتهام سوء استفاده از گالری عکس کاربران برای فناوری تشخیص چهره را صادر کرد.
 شاکیان پرونده ادعا کرده‌اند که این شبکه اجتماعی با دسترسی به گالری کاربران به اسکن تصاویر پرداخته و برای سیستم تشخیص هویت و چهره خود مورد استفاده قرار می‌دهد.
 اینکه این سیستم به یک نهاد امنیتی ارسال می‌شود یا خیر معلوم نیست اما نقض آشکار حریم خصوصی کاربران این شبکه تلقی شده و قاضی دستور بررسی فنی و اقامه دعوا را صادر کرده است. سیستم مذکور از سال 2010 بدین سو تعریف شده و فیس‌بوک از هر کاربری یک تمپلیت تصویری ساخته و نام هم برای آن می‌گذارد. شاکیان می‌گویند کاری که فیس‌بوک انجام داده نقض آشکار قانون موسوم به Illinois' Biometric Information Privacy Act مصوب 2008 است که با صراحت ذخیره دیتای بیومتریک از کاربران را بدون اجازه آنها غیر قانونی تلقی کرده است.
 طبق این قانون جمع‌آوری دیتای کاربران از روی اثر انگشت، تشخیص چهره، عنبیه چشم، صوت کاربر و اسکن کف دست غیر قانونی است و ناقض قانون باید به ازای هر شخص، 1000 تا 5000 دلار جریمه بپردازد.

    نظر خودتان را ارسال کنید