noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

فروش گوشی Galaxy S10 Plus پنجاه درصد سود خواهد داشت ؟

نویسنده: sammobile.com ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۷ ب.ظ مشاهده: ۵۵۳ بار
فروش گوشی Galaxy S10 Plus پنجاه درصد سود خواهد داشت ؟

فروش گوشی Galaxy S10 Plus

فروش گوشی Galaxy S10 Plus : تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند تمایل دارند که از گوشی‌های برتر به دلیل داشتن حاشیه سود بیشتر، پول بیشتری درآورند. سامسونگ ممکن است ده‌ها میلیون دستگاه میان رده به فروش برساند؛ اما این گوشی‌های پرچم‌دار هستند که سود واقعی شرکت را می‌سازند. این شرکت به دنبال این است که از سری گوشی‌های Galaxy S10 درآمدی عالی کسب نماید. می‌توان تصور کرد که سامسونگ از این دستگاه‌ها حاشیه سودی بسیار سالم به دست آورد. 
شرکت‌ها هیچ وقت هزینه‌های تولید واقعی دستگاه‌ها و راه‌های کسب سود خود را آشکار نمی‌کنند. برآوردی ساده از هزینه‌های احتمالی تولید Galaxy S10+ نشان می‌دهد که حاشیه سود این دستگاه 50 درصد خواهد بود. با این وجود احتمالا این مقدار دقیق سود سامسونگ از این دستگاه نیست.
در یک جمع‌بندی هزینه‌های تولید که توسط وبسایت TechInsights منتشر شده نشان می‌دهد که این هزینه برای نسخه‌ی 8GB/128GB گوشی S10+،420 دلار بوده است. این تقریبا 42 درصد قیمت 999 دلاری این گوشی می‌باشد. طبیعتا گران‌ترین قسمت این گوشی صفحه نمایش Infinity-O است که 86.50 دلار هزینه دارد. پردازنده و مودم با 70.50 دلار و سپس سیستم دوربین سه گانه با 56.50 دلار در پله‌های بعدی هزینه‌ها قرار دارند.
این مقدار پیشنهادی هزینه‌های تحقیق و توسعه‌ی دستگاه مذکور را دربر نمی‌گیرد. دستگاه‌های پرچم‌دار نیازمند سرمایه‌گذاری قابل توجهی در حوزه‌ی R&D می‌باشند و سامسونگ به طور سالیانه میلیاردها دلار در این حوزه هزینه می‌کند. علاوه بر این، رقم مذکور هزینه‌ی مواد کمکی، مونتاژ، حمل و نقل، تبلیغات و تخفیفات را نیز پوشش نمی‌دهد. 
حتی اگر به ظاهر هزینه‌ی تولید Galaxy S10+، 42 درصد قیمت 999 دلاری آن را تشکیل دهد، تفاوت هزینه و قیمت آن چیزی نیست که سامسونگ می‌خواست. تشخیص اینکه سامسونگ از فروش گوشی Galaxy S10 Plus دقیقا چه مقدار سود خواهد کرد آسان نیست. با این وجود، هنگامی که تمامی هزینه‌های نادیده گرفته‌ی دیگر نیز به لیست هزینه اضافه شوند احتمال اینکه حاشیه سود سامسونگ بر روی پرچم‌دارهای جدیدش 50 درصد باشد خیلی کم است.

samsung-making-50-profit-1 فروش گوشی Galaxy S10 Plus

نظر خودتان را ارسال کنید