noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

فرق ساندبار با اسپیکر چیست ؟ کدام سیستم صوتی در سال 2019 صدای بهتری دارد ؟

نویسنده: samsungia ۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۴ ق.ظ مشاهده: ۷۳۵ بار
فرق ساندبار با اسپیکر چیست ؟ کدام سیستم صوتی در سال 2019 صدای بهتری دارد ؟

فرق ساندبار با اسپیکر : اگر می خواهید سیستم صوتی تلویزیون خود را ارتقا دهید، می توانید از میان راحتی و قیمت پایین ساندبار و کیفیت صدای بالا و هزینه ی گزاف اسپیکر یک گزینه را انتخاب کنید. 

تفاوت ساندبار با اسپیکر چیست

 
هر مدلی مزایا و معایب خودش را دارد،  اما هر کدام از آن ها باعث می شوند فیلم ها و برنامه های تلویزیونی را با کیفیت بهتری بشنوید اما فرق ساندبار با اسپیکر در چیست ؟ این ابزار به شما اجازه می دهند به موزیک های تلفن همراه و دستیار صوتی مثل الکسا و Google Assistant دسترسی داشته باشید. 
از کجا شروع کنیم؟ اول باید ببینید که می خواهید چقدر برای سیستم صوتی هزینه کنید؟ مساحت اتاق نشیمن چقدر است؟ ساندبارها فضای کمتری اشغال می کنند و ارزان قیمت تر هستند؛ در حالی که اسپیکرهای چندقلو هم فضای بیشتری اشغال می کنند و هم قیمت بیشتری دارند. 
یکی از مزایای ساندبارها این است که هزینه ی زیادی ندارند. ساندبارهای خوب حدوداً 100 دلار قیمت دارند و با پرداخت 200 دلار می توانید بهترین ساندبارها را تهیه کنید. 
برای سر هم بندی چند اسپیکر پول بیشتری نیاز دارید. حداقل به دو اسپیکر و یک گیرنده ی AV نیاز دارید که حدوداً 300 دلار هزینه دارد. بعدها می توانید این سیستم را ارتقا دهید. 
خرید اسپیکر  5.1  کامل گران تر تمام می شود اما صدا کاملاً احاطه کننده است. اسپیکرهای عقبی و مرکزی برای دیالوگ هستند و ساب ووفر برای باس استفاده می شود. 

ساندبار Vizio SB3621n-E8 با قیمت 130 دلار: بهترین ساندبار مقرون به صرفه

 
Vizio SB3621n-E8 همه چیز را یکجا دارد: قیمت مناسب، صدای فوق العاده و حجم صدای خوب برای پر کردن فضای منزل. این ساندبار یک ساب ووفر جداگانه دارد که امکان استریم از طریق بلوتوث را فراهم می کند. این ساندبار برای فیلم و موسیقی عالی است. 

ساندبار Polk Command Bar با قیمت 250 دلار: بهترین ساندبار میان رده

 
Polk Command Bar کیفیت صدای فوق العاده ای دارد. علاوه بر این به دستیار صوتی Alexa نیز مجهز شده است. این ساندبار یک اسپیکر اکو آمازون به تمام معناست ، فقط نام متفاوتی دارد.
اگر ناشی هستید باید بدانید بهترین راه برای ارتقای سیستم صوتی تلویزیون، استفاده از ساندبار است. هر چیزی  که لازم باشد در جعبه وجود دارد و به راحتی می توان آن ها را تنظیم کرد.  کافی است چند سیم را وصل کنید. دو نوع ساندبار وجود دارد. معمولا ساندبارها که یک ساب ووفر بی سیم دارند. برای اکثر افراد ساب ووفر کفایت می کند و قابلیت اتصال به بلوتوث و HDMI را نیز دارند. 
مزایا: قیمت مناسب، راه اندازی آسان، صدای بهتر از صدای تلویزیون، به تنهایی قابل استفاده هستند، برخی از مدل ها قابلیت های پیشرفته ای مثل سازگاری با Atmos و اسپیکرهای دیگر دارند. 
معایب: برای صدای خیلی بلند و فضای خیلی بزرگ مناسب نیستند، امکان ارتقای قطعات به تفکیک وجود ندارد، قابلیت های محدودی دارد، با پرداخت پول بیشتر کیفیت صدای بیشتری به دست نمی آید. 
برندهای مختلفی ،  اسپیکر و گیرنده می سازند و این مسئله انتخاب را سخت می کند. 

Pioneer SP-PK52FS با قیمت 400 دلار 

 
Pioneer SP-PK52FS پکیجی است که توسط یکی از طراحان صدای محبوب، اندرو جونز طراحی ده است. این پکیج همه ی المان های لازم برای موسیقی و فیلم را داراست و اگر نیاز باشد قابلیت ارتقا دارد. نکته ی منفی این پکیج، اسپیکرهای زشت آن است. 

Onkyo TX-NR585 با قیمت 300 دلار 

 
 Onkyo TX-NR585 جفت خوبی برای اسپیکرهای Pioneer هستند و سینمای خانگی قدرتمندی می سازند. این اسپیکر از قابلیت استریم و Dolby Atmos برخوردار است و با Google Assistant کنترل می شود. 
اگر طرفدار سینمای خانگی هستید، سیستم صدای احاطه کننده مد نظر شماست. داشتن سیستم 2.1, 5.1  یا سیستم کامل 5.1.4 می تواند صدای خوبی ارائه کند. این اسپیکر صدای فوق العاده ای دارد و برای فضای بزرگ مناسب است. 
حداقل یک جفت اسپیکر استریو و یک ریسیور یا آمپلی فایر نیاز است. می توان اسپیکرهای بیشتر و ساب ووفر استفاده کرد. 
با آن که پیچیدگی این سیستم نسبت به ساندبار بیشتر است،  داشتن ریموت کنترل می تواند استفاده از آن را برای دوستان و خانواده راحت تر کند. 
مزایا: کیفیت صدای بهتر، افکت صدای احاطه کننده با اسپیکرهای عقب، کاربران می توانند اسپیکرهای مختلف را با هم ترکیب کنند، برای بیشتر کردن قدرت اسپیکر نیازی به تعویض کامل پکیج نیست، می توان گیرنده یا اسپیکرها را تک به تک ارتقا داد. 
معایب: قیمت بیشتر از ساندبار، اشغال فضای بیشتر، پیچیدگی، سیم ها و کابل های زیاد. 
اسپیکرهای Powered برای پر کردن فاصله ی میان ساندبارها و اسپیکرها طراحی شده اند. این اسپیکرها سهل الاستفاده هستند؛ اسپیکرهای  Klipsch RP-15M و  Roku از این نوع هستند. 
برخی از تلویزیون ها دارای جک هدفون هستند و می توانید از هدفون استفاده کنید. هدفون در شرایطی که نمی خواهید مزاحم دیگران شوید، بسیار کاربردی است. 
اگر می خواهید سیستم صوتی را ارتقا بدهید با ساند بار یا اسپیکرهای Powered شروع کنید. گزینه های قیمت مناسب زیادی در بازار وجود دارد. گزینه های خوب بین 200 تا 300 دلار قیمت دارند.  اگر توقع شما از سیستم صوتی بیشتر از این است، می توانید اسپیکرهای مختلف را با هم ترکیب کنید. 
 
قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy S11

قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy Note 10

    نظر خودتان را ارسال کنید