noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

عینک Bose واقعیت افزوده با تمرکز روی صدا ساخته می شود

نویسنده: ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۴:۵۴ ب.ظ مشاهده: ۷۴۵ بار
عینک Bose واقعیت افزوده با تمرکز روی صدا ساخته می شود

عینک Bose واقعیت افزوده با تمرکز روی صدا ساخته می شود

عینک Bose ، برخلاف گوگل گلس یا Vaunt glasses، به جای جمع آوری داده‌های بصری برای ارتباط برقرار کردن با کاربر، بر روی ویژگی‌های صوتی فوکوس دارد و می‌تواند لایه‌های صوتی که در واقعیت شنیده نمی‌شوند را ارائه دهد.
 
شرکت Bose به دنبال ایجاد پلتفرم تازه‌ای در حوزه واقعیت افزوده است که علاوه بر جلوه‌های بصری، می‌توان از طریق ورودی‌ها صوتی نیز با عینک هوشمند در ارتباط بود. اگر پیش زمینه‌ای از این شیوه تعامل در ذهن نارید، بهتر است با یک مثال آن را تعریف کنیم. اغلب عینک یا هدست های واقعیت افزوده به دنبال پدیده آوردن اشیا، جسم یا فضایی هستند که در واقعیت وجود ندارد و کاربر در لایه دوم تصویر آن‌ها را مشاهده می‌کند، اما با استفاده از عینک واقعیت افزوده شرکت Bose، می‌توان در هنگام نگاه کردن به یک هواپیمای در حال حرکت، جزئیات مسیر حرکت آن را به صورت صوتی مطلع شد.

عینک Bose


عینک-bose-1

این عینک دارای میکروفون و بلندگوی درون گوش بوده و با فناوری بی‌سیم بلوتوث هم سازگاری دارد. حسگرهای عینک یادشده ردگیری موقعیت مکانی کاربر را با استفاده از جی‌پی‌اس گوشی و حرکات سر فرد ممکن کرده و برنامه اندرویدی و iOS طراحی شده برای آن از این اطلاعات برای ارسال داده‌های صوتی برای کاربر استفاده می‌کنند. کیت توسعه‌دهندگان Bose AR SDK و نسخه های اولیه عینک مذکور از ابتدای تابستان در دسترس خواهد بود و شرکت سازنده با  انجام سرمایه گزاری 50 میلیون دلاری، امیدوار است که در سال آینده بتواند نسخه نهایی این عینک هوشمند را به بازار عرضه کند.

    نظر خودتان را ارسال کنید