noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

عینک گر وی آر سامسونگ ، فرصتی از دست رفته است

نویسنده: sammobile ۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۱ ق.ظ مشاهده: ۲۹۱ بار
عینک گر وی آر سامسونگ ، فرصتی از دست رفته است

با ارائه شدن گوشی های پرچمدار Galaxy Note 10 و Galaxy Note 10 Plus یک گام به مرگ Gear VR که سال ها یک ویژگی سخت افزاری برای گوشی های پرچمدار و هوشمند سامسونگ بوده نزدیکتر شده ایم. نخستین بار پشتیبانی از این ویژگی با همکاری سامسونگ و اکولوس ( اکنون زیر مجموعه ی فیسبوک ) در سال 2014 آغاز شد و نخستین گوشی پرچمدار سامسونگ با پشتیبانی از عینک گر وی آر سامسونگ یعنی Galaxy Note 4 به بازار عرضه شد. 
 
مدت هاست که هیچ یک از این دو شرکت خبری را در مورد ادامه یا توقف ارائه و یا حتی مرگ عینک واقعیت افزوده منتشر نکرده اند. اما رئیس بخش فناوری شرکت Oculus یعنی آقای جان کارمک چند نظر شخصی خود را در رابطه با Gear VR در نشست برنامه نویسان واقعیت افزوده که  در سن خوزه بوده اعلام کرده که یکی از محوری ترین عقاید او به " Gear VR یک فرصت از دست رفته " اشاره داشته. در ادامه به صحبت های او اشاره ی بیشتری خواهیم داشت. 
 

عینک واقعیت مجازی گر وی آر سامسونگ

آقای کارمک در این نشست گفته : " دیگر شاید زمانش رسیده باشد که در مورد عینک گر وی آر سامسونگ با شما روراست باشم. با اینکه هنوز نرم افزار های بسیاری از آن پشتیبانی می کنند اما تا مرگ آن چیز باقی نمانده و من به این باور دارم که ما فرصت استفاده از آن را از دست داده ایم." او در ادامه ی سخنان خود گفته که فروش Gear VR نسبت به دیگر محصولات مشابه بد نبوده اما پس از مدتی کوتاه کاربران به دلایل مختلف از استفاده از آنها دست کشیده اند که برخی معتقد بوده اند که استفاده از آن پیچیده بوده و برخی دیگر کم بودن باتری را دلیل عدم استفاده عنوان کرده اند. 
 
او گفته که سامسونگ برای افزایش فروش و جلب نظر کاربران به اکولوس پیشنهاد استفاده از دوربین و فناوری 6DoF را داده اما به علت بالا بودن هزینه و مشکلات بوجود آمده در زمان تست ، این پیشنهاد را رد کرده است.اینطور که پیداست باید با نهایت تاسف بگوییم که عینک واقعیت افزوده ی Gear VR دیگر به این صورت وجود نخواهد داشت و در حقیقت مرده است. با این حال سامسونگ همیشه هر زمانی که فرصتش را داشته به فناوری واقعیت افزوده و واقعیت مجازی پرداخته است.


قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy S11

قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy Note 10
 

    نظر خودتان را ارسال کنید