noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

عکس سیاره زحل با گرفته شده با گوشی گلکسی S8

نویسنده: sammobile.com ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۳ ب.ظ مشاهده: ۶۸۰ بار
عکس سیاره زحل با گرفته شده با گوشی گلکسی S8

عکس سیاره زحل با گرفته شده با گوشی گلکسی S8

عکس سیاره زحل : گرت پترسن، عکاس آفریقای جنوبی، تصویری از آخرین وضعیت از زحل و ماه را با استفاده از چیزی نه بیشتر از یک گلکسی S8 و یک تلسکوپ 8 اینچی Dobsonian  از پایگاه خانگی خود در ژوهانسبورگ، گرفته است و نتیجه آن بسیار جذاب است. این تصویر از دومین سیاره بزرگ منظومه شمسی است، قبل از آن پشت ماه مخفی شود.
 
galaxy-s8-saturn-1
عکس سیاره زحل

پترسن برای ثبت این تصویر، ویدئویی 60 فریم بر ثانیه را ضبط نموده. سپس این کلیپ ویدئویی را با استفاده از انباشته سازی پردازش کرده است، عملی که امکان می دهد چندین فریم ویدیویی را در یک تصویر روشن و واضح تر ادغام کنید. این همان ساختار اساسی است که در ناسا برای عکسبرداری از حوادث نجومی کلی و جزئی، همانند عبور دنباله دارها یا حتی ایستگاه فضایی بین المللی، از آن استفاده می شود.
 
galaxy-s8-saturn-2
عکس سیاره زحل

زحل در فاصله 1.4 میلیارد کیلومتری از زمین است
چیزی که در این عکس بسیار جالب است کوچک به نظر رسیدن زحل در زمانی است که از زمین به آن نگاه کنید که البته در واقع این سیاره ی گازی پس از مشتری بزرگترین سیاره ی منظومه ی شمسی می باشد. این سیاره کوچک تر از ماه زمین به نظر میرسد زیرا در فاصله ای دورتر قرار گفته که اگر بخواهیم دقیق باشیم ماه زمین در فاصله ی 384.400 کیلومتری و زحل در فاصله ی 1.4 میلیارد کیلومتری ما قرار گرفته اند. 
 

نظر خودتان را ارسال کنید