noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

علت زود خالی شدن شارژ باتری گوشی A70 و راه حل آن

نویسنده: gadgetfeatures ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۳ ق.ظ مشاهده: ۲۸۸۲ بار
علت زود خالی شدن شارژ باتری گوشی A70 و راه حل آن

علت زود خالی شدن شارژ باتری گوشی : مشکل باتری در دستگاه های اندرویدی،  چیز جدیدی نیست. این مشکل، یکی از آزاردهنده ترین مشکلات در اندروید است. گوگل ورژن های متنوعی از اندروید ارائه داده است. اما همچنان مشکل باتری، مصرف کنندگان را آزار می دهد. برخی مشکلات باتری نرم افزاری هستند. 

علت زود خالی شدن شارژ باتری گوشی A70

بعد از یک روز کاری سخت به خانه بر می گردید و می خواهید موزیک گوش کنید که متوجه می شوید باتری گوشی شما خالی شده و دستگاه خاموش شده است. شما حتی از صبح از گوشی خود استفاده نکرده اید. اگر مجبورید مدام گوشی خود را شارژ کنید، ادامه ی مطلب را مطالعه کنید تا از علت زود خالی شدن شارژ باتری گوشی A70 مطلع و اقدام به حل آن نمایید . 
با ضعیف شدن عملکرد باتری لازم نیست دستگاه را دور بیاندازید. با استفاده از تنظیمات می توانید به عمر باتری کمک کنید. گاهی خالی شدن باتری به برنامه هایی مربوط می شود که دستگاه را بیدار نگه می دارند و در پس زمینه فعال هستند. برنامه هایی که دائماً به روزرسانی می شوند، برنامه هایی که دستگاه را بیدار نگه می دارند و کیفیت بالای صفحه نمایش از جمله مواردی هستند که باتری را خالی می کنند. 
مشکل زود خالی شدن شارژ باتری گوشی A70 به راحتی برطرف نمی شود. برای بهبود دوام باتری باید هوشمندانه از تلفن همراه خود استفاده کنید و بدانید که فعالیت های شما هم دوام باتری و هم طول عمر آن را تعیین می کند. 
به عنوان اولین روش، از safe Mode استفاده می کنیم. این روش عملکرد دستگاه را بهبود نمی بخشد اما با این روش می توانید متوجه شوید مشکل از کجا ناشی شده است. گوشی در حالت Safe Mode برنامه های متفرقه را اجرا نمی کند. در حالت Safe Mode باید بررسی کنید که مصرف باتری چگونه است. اگر در این وضعیت مصرف باتری نرمال باشد، یکی از برنامه های دانلود شده مسئول خالی شدن باتری است. برای رفتن به Safe Mode، دکمه ی پاور را فشار دهید و. گزینه ی Power off را فشار دهید و نگه دارید. پیامی نمایش داده می شود که می توانید safe mode را فعال کنید. oK را انتخاب کنید تا تایید شود. safe Mode در پایین صفحه نمایش داده می شود. گوشی را به مدت دو روز در حالت safe mode بررسی کنید. اگر دستگاه در این حالت خوب کار می کند، برنامه های مشکوک را پاک کنید. بعد از پاک کردن برنامه ها گوشی را ریستارت کنید. 
برای آن که بدانید دلیل زود خالی شدن شارژ باتری گوشی A70 شما چیست و چه برنامه ای بیشتر باتری مصرف می کند به منوی تنظیمات بروید. بر روی Battery ضربه بزنید. بر روی آیکون باتری ضربه بزنید و ببینید چه برنامه ای بیشتر باتری استفاده می کند. هنگامی که برنامه را پیدا کردید، حذفش کنید. می توانید برنامه را فورس استاپ کنید تا ببینید مشکل حل می شود یا خیر. برای فورس استاپ کردن وارد تنظیمات شوید. بر روی  applications ضربه بزنید. بر روی برنامه ی مد نظر ضربه بزنید. گزینه ی فورس استاپ یا  uninstall را انتخاب کنید. 
خیلی از کاربران اندروید گزارش داده اند که باتری دستگاه بعد از دریافت به روزرسانی زودتر خالی می شود. یک باگ نرم افزاری می تواند مشکل اصلی باشد. می توانید نرم افزار را به روزرسانی کنید و یا اگر بعد از بروزرسانی با این مشکل مواجه شدید، نرم افزار را به ورژن قبلی برگردانید. 
برای به روزرسانی نرم افزار، وارد تنظیمات شوید. بر روی  About Phone ضربه بزنید. بر روی Check for updates ضربه بزنید. اگر به روزرسانی وجود داشت، آن را دریافت کنید. بعد از دریافت به روزرسانی گوشی را ریستارت کنید. 
برای برگرداندن گوشی به ورژن قبلی،  ADB & Fastboot را بر روی کامپیوتر نصب کنید. OEM Unlocking را فعال کنید. گوشی را خاموش کنید. دکمه ی کم کردن صدا و دکمه ی پاور را فشار دهید تا منوی Android’s bootloader ظاهر شود. بر روی کامپیوتر به C:\Program Files (x86)\Android\android-sdk\platform-tools بروید. دکمه ی شیفت را فشار دهید و بر روی فولدر platform-tools راست کلیک کنید. گزینه ی Open command window here را انتخاب کنید. قفل Bootloader را باز کنید. دکمه ی اینتر را فشار دهید. دانلود و فلش کنید. 
بعد از به روزرسانی نرم افزار ، Battery saver به صورت خودکار فعال می شود. در این صورت برخی قابلیت ها و اتصالات برای کمک به عملکرد باتری غیرفعال می کند. اگر می خواهید باتری را برای اوقات بیکاری نگه دارید، battery saver می تواند به شما کمک کند. هنگامی که از دستگاه استفاده نمی کنید، battery saver را روشن کنید. 
در منوی تنظیمات وارد Battery screen شوید. بر روی دکمه ی منو ضربه بزنید. بر روی Battery saver ضربه بزنید. گزینه ی  Battery Saver mode را فعال کنید. برای خاموش کردن آن، کرکره ی اعلانات را پایین بکشید و بر روی Turn Off Battery Saver ضربه بزنید. 
 
قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy S11

قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy Note 10

نظر خودتان را ارسال کنید