noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

علت دیر شارژ شدن گوشی چیست

نویسنده: sammobile.com ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۳ ق.ظ مشاهده: ۱۷۱ بار
علت دیر شارژ شدن گوشی چیست

علت دیر شارژ شدن گوشی چیست

علت دیر شارژ شدن گوشی : اگر گوشی موبایل یا تبلت شما به سرعت شارژ خالی می کند و به نظر می رسد شارژ نمی شود، چند دلیل می تواند داشته باشد. برای مثال، اگر شارژر آسیب فیزیکی دیده باشد، نمی تواند به خوبی شارژ کند. 

از شارژر گوشی های دیگر یا شارژرهای متفرقه استفاده نکنید؛ در این صورت فرآیند شارژ دچار اختلال می شود و باتری صدمه می بیند. باید حتماً از باتری اصلی سامسونگ یا باتری های مورد تایید سامسونگ استفاده کنید. 

قطعات را چک کنید: خود دستگاه، شارژر و کابل USB نباید هیچ گونه صدمه ی فیزیکی دیده باشد و یا خیس شده باشد. سیم و سوکت USB را چک کنید تا قطعی نداشته باشد. کابل USB باید به خوبی در شارژر جا بیفتد و آزاد نباشد.

دستگاه را با شارژر مسافرتی شارژ کنید. ممکن است 10 دقیقه طول بکشد تا علامت شارژ شدن بر روی صفحه پدیدار شود. 

دستگاه را روشن کنید. 

دستگاه را از شارژر جدا کنید و سپس با فشار دادن دکمه ی پاور برای 15 تا 20 ثانیه دستگاه را روشن کنید. اگر دستگاه روشن شود، یعنی به شارژ نیاز داشته، دوباره آن را به شارژر مسافرتی وصل کنید و اجازه دهید کاملاً شارژ شود. اگر دستگاه روشن نشود، مشخص می شود مشکل از شارژ نیست و گوشی باید تعمیر شود. 

دستگاه را تست کنید. با شارژر دیگری از سامسونگ برای همین مدل و یا باتری دیگر گوشی را روشن کنید. اگر دستگاه روشن نشد، باید آن را به تعمیرکارهای متخصص نشان بدهید. 

دستگاه های سامسونگ با اتصال از طریق کابل USB به کامپیوتر شارژ می شوند. هرچند سرعت شارژ پایین می آید. اگر دستگاه شما اصلا با کامپیوتر شارژ نمی شود، مراحل زیر را انجام دهید. 

شارژر مناسب را انتخاب کنید. سامسونگ پیشنهاد می کند از شارژر مسافرتی استفاده کنید اما اگر مجبور هستید گوشی خود را با کامپیوتر شارژ کنید، آن را خاموش کنید تا زودتر شارژ شود. 

پورت USB را چک کنید. اگر کامپیوتر شما به ورودی USB 3.0 مجهز باشد، فرآیند شارژ سریع تر انجام می شود. 

گوشی های سامسونگ در صورت وجود رطوبت زیاد شارژ نمی شوند. مخصوصاً اگر پورت USB مرطوب باشد. علت این امر، جلوگیری از خطرات احتمالی است. اگر پورت USB و سری ها مرطوب باشند، پیامی بر روی گوشی ظاهر می شود که رطوبت تشخیص داده شده است. برای رفع رطوبت شارژر مراحل زیر را طی کنید:

معمولاً رطوبت پس از یک تا 2 ساعت تبخیر می شود و شارژر خشک می شود. کابل USB را به آرامی تکان دهید تا آب و یا رطوبت از آن خارج شود. هیچ گونه شی خارجی به USB نچسبانید، این امر می تواند به مکانیزم شارژ صدمه بزند. اگر کابل USB و ورودی ها خشک شده اند اما باز هم پیام وجود رطوبت پدیدار می شود، احتمالا به علت وجود حافظه ی پنهان می باشد. برای حذف حافظه ی پنهان، از دستورالعمل زیر پیروی کنید:

وارد تنظیمات شوید.

Apps را انتخاب کنید.

برنامه های سیستم معمولاً پنهان هستند. بر روی سه نقطه ی بالای صفحه ضربه بزنید و Show system apps را انتخاب کنید. 

USB Settings را انتخاب کنید.

Storage را انتخاب کنید.

بر روی Clear Data and Cache ضربه بزنید. 

علت دیر شارژ شدن گوشی

    نظر خودتان را ارسال کنید