noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

علت دیر شارژ شدن گوشی سامسونگ A70

نویسنده: gadgetfeatures ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۸ ق.ظ مشاهده: ۹۹۳ بار
علت دیر شارژ شدن گوشی سامسونگ A70

دلیل شارژ نشدن گوشی سامسونگ A70 : معمولاً افراد به باتری دستگاه خیلی اهمیت می دهند و هنگام خرید تلفن همراه اصرار دارند که باتری دستگاه حجیم باشد. پیشتر که تلفن ها هوشمند نبودند، شارژ گوشی زیاد زمان بر نبود. امروزه افراد دائماً از گوشی های کارآمد و چند منظوره ی خود استفاده می کنند. 
با تلفن های هوشمند می توان بازی کرد و فیلم دید. بنابراین شارژ باتری زود خالی می شود. گوشی Galaxy A70 دارای باتری 4500mAh است. این تلفن هوشمند مشتری های زیادی دارد. تلفن نو سریع شارژ می شود و با نیم ساعت استفاده از کار نمی افتد. هر چند عملکرد باتری به میزان استفاده از دستگاه بستگی دارد. 

علت دیر شارژ شدن گوشی سامسونگ A70

بازی های سنگین و با کیفیت و تماشای ویدیو از مواردی هستند که باتری را خیلی زود خالی می کنند. هر چه سن دستگاه بالاتر باشد، عملکرد باتری ضعیف تر می شود. اما اگر دستگاه نو باشد خالی شدن سریع باتری نگران کننده است. اکثر تلفن های همراه جدید دارای شارژ سریع هستند. اگر شارژ شدن یک دستگاه بیش از یک ساعت طول بکشد احتمالاً باتری مشکل دارد. مشکلات شارژ می تواند هم به سخت افزار و هم به نرم افزار مربوط باشد. 
لازم است که مشکل را بیابید و آن را برطرف کنید. اگر نمی خواهید برای برطرف کردن یک مشکل کوچک پول زیادی پرداخت کنید، روش های ساده ای برای برطرف کردن علت دیر شارژ شدن گوشی سامسونگ A70 وجود دارد. 
یکی از دلایل اصلی شارژ نشدن گوشی، آداپتور و کابل شارژر معیوب است. احتمال دارد آداپتور آسیب دیده باشد؛ بنابراین شارژر را با گوشی دیگری امتحان کنید. اگر آداپتور مشکلی نداشت کابل را تست کنید. 
حتماً می دانید که دریافت به روزرسانی ها برای عملکرد نرم و روان گوشی ضروری است. هم برنامه ها و هم نرم افزار دستگاه باید به روز باشند تا درست کار کنند. به روزرسانی ها باگ ها را برطرف می کنند و قابلیت های جدیدی با خود به همراه می آورند. بعضی از مصرف کنندگان گزارش داده اند که دستگاه بعد از به روزرسانی به درستی شارژ نمی شود. اگر این اتفاق برای شما افتاده، می بایست نرم افزار را به ورژن های قبلی برگردانید. برای دریافت به روزرسانی، به تنظیمات دستگاه بروید. بر روی گزینه ی  System ضربه بزنید. بر روی Advanced ضربه بزنید. System update را انتخاب کنید. Check for an update را انتخاب کنید. اگر به روزرسانی موجود شده بود، آن را دانلود کنید. 
برای برگرداندن نرم افزار به ورژن قبلی، ADB & Fastboot را بر روی کامپیوتر نصب کنید. OEM Unlocking را فعال کنید. گوشی را خاموش کنید. دکمه ی کم کردن صدا و دکمه ی پاور را فشار دهید تا  Android’s bootloader فعال شود. بر روی کامپیوتر به C:\Program Files (x86)\Android\android-sdk\platform-tools بروید. دکمه ی شیفت را فشار دهید و بر روی platform-tools folder کلیک راست کنید. گزینه ی Open command window here را انتخاب کنید. قفل  Bootloader را باز کنید. دکمه ی اینتر را بفشارید. دانلود و فلش کنید. 
گاهی وقت ها دستگاه خاموش می شود و به دلیل خالی بودن باتری روشن نمی شود. با دستورالعمل زیر می توانید دستگاه را ریستارت کنید و مثل همیشه شارژ کنید. دستگاه را با کابل شارژر به کامپیوتر وصل کنید. 10 تا 15 دقیقه صبر کنید. دستگاه را جدا کنید و پس از 10 ثانیه دوباره به کامپیوتر وصل کنید. سپس گوشی را برای حداقل 30 دقیقه شارژ کنید. دکمه ی پاور را فشار داده و نگه دارید و گزینه ی Restart را انتخاب کنید. 
می توان از پلی استور اپلیکیشنی دانلود کرد که باتری را مدیریت کند. شاید به این فکر کنید که چطور یک اپلیکیشن می تواند مشکل شارژ دستگاه را حل کند؟ اپلیکیشن مشکل را حل نمی کند اما می تواند کمک کند مشکل را تشخیص دهید. برنامه ی Ampere را نصب کنید. برنامه را باز کنید؛ اگر علامت سبز بود یعنی دستگاه شارژ می شود. اگر صفحه نارنجی باشد یعنی دستگاه نمی تواند شارژ بگیرد. 
در حالت ریکاوری راهکارهای زیادی برای مشکل باتری وجود دارد. گاهی برخی از برنامه ها برای دستگاه مضر هستند. می توانید دستگاه را در حالت Safe Mode بالا بیاورید و ببینید که آیا مشکلی وجود دارد. دکمه ی پاور را نگه دارید تا دستگاه خاموش شود. دکمه ی کم کردن صدا و دکمه ی پاور را فشار دهید و نگه دارید. هنگامی که لوگوی اندروید ظاهر شد، دکمه ی پاور را رها کنید. مجدداً دکمه ی پاور و دکمه ی کم کردن صدا را فشار دهید. دستگاه در حالت ریکاوری بالا می آید. هر دو دکمه را رها کنید. گزینه ی فعال کردن Safe Mode را مشاهده می کنید. ok را انتخاب کنید تا تایید شود. سپس  safe mode را در گوشه ی تصویر می بینید. 
یکی از گزینه های حالت ریکاوری، پاک کردن قسمت Cache است. این گزینه تمام Cache سیستم را که به صورت خودکار دانلود شده، پاک می کند. Cache حافظه ی دستگاه را اشغال می کند و بهتر است شما به صورت منظم آن را پاک کنید. از دستورالعمل پیروی کنید تا قسمت Cache پاک شود. دکمه ی پاور را فشار دهید تا دستگاه خاموش شود. دکمه ی بالا بردن صدا را در کنار دکمه ی پاور فشار دهید تا لوگوی اندروید پدیدار شود. هر دو دکمه را رها کنید. وارد حالت ریکاوری می شود. در حالت ریکاوری گزینه های متعددی مشاهده می کنید؛ با استفاده از دکمه ی پاور Wipe cache partition را انتخاب کنید. با ری استارت کردن گوشی از حالت ریکاوری خارج شوید. 
تعویض باتری هم می تواند مشکل را حل کند. امکا قبل از آن می توانید فکتوری ریست کردن را امتحان کنید. قبل از آن از داده های خود بکاپ بگیرید. شاید آیتم مشکل زایی در تلفن وجود دارد که مانع شارژ شدن دستگاه می شود. برای فکتوری ریست کردن دستگاه را خاموش کنید. دکمه ی پاور و دکمه ی کم کردن صدا را فشار دهید. دکمه ها رها کنید و مجدداً هر دو را با هم فشار دهید. دکمه ی کم کردن صدا را چندین بار فشار دهید تا Delete all user data and reset all settings هایلایت شود. برای تایید بر روی Yes ضربه بزنید. دکمه ی پاور را فشار دهید تا گوشی فکتوری ریست شود. 
 
قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy S11

قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy Note 10

نظر خودتان را ارسال کنید