noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

طراحی کنسول PS5 لو رفت ؛ حق ثبت اختراع محصول جدید سونی

نویسنده: ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۰ ق.ظ مشاهده: ۴۱۰ بار
طراحی کنسول PS5 لو رفت ؛ حق ثبت اختراع محصول جدید سونی

طراحی کنسول PS5

کنسولPS5 تا رونمایی هنوز یکسالی فاصله دارد و اما از آنجا ییکه در مورد ویژگی ها ، مشخصات کنسول بازی PS5 و بازی های PS5 سونی صحبت های زیادی شده است روز به روز گیمرها را نیز مشتاق تر کرده تا از چگونگی آن سر در آورند ؛ اکنون وب سایت techradar به حق اختراع و دستگاه ثبت شده توسط سونی می پردازد که به احتمال قوی طراحی کنسول PS5 است.

حق ثبت اختراع فوق پس از درخواست شرکت سونی، در ماه مه سال جاری و در 13 اوت ، تحت عنوان “وسیله الکترونیکی سونی” به ثبت رسیده و در آن، کنسولی را به نمایش می گذارد که قطع به یقین خود PS5 است. منبع اصلی انتشار ثبت اختراع LetsGoDigital بوده و البته با وجود اینکه هنوز مستقیما در فهرست WIPO در دسترس نمی باشد ، اما به نظر می رسد این ثبت اختراع از اعتبار بالایی برخوردار باشد.
این حق ثبت اختراع از طریق WIPO (دفتر مالکیت معنوی جهانی) ثبت شده و نام مدیر فنی شرکت سونی ، “یوسوهیرو اوتوری” نیز به عنوان طراح، در این ثبت اختراع قرار دارد.
 

حق ثبت اختراع PS5 به چه معنی است؟

نکته جالب توجه در خصوص حق ثبت PS5 ، طراحی V شکل آن است که برگزفته از عدد رومی V (به معنی “5”) می باشد. در شکل می توانید تعدادی از درگاه های USB را برای کنترل های DualShock به همراه یک ردیف دکمه مشاهده نمایید که احتمالاً مربوط به بیرون راندن دیسک ها ، روشن کردن برق و سایر ویژگی های اتصال می باشند. یک شکاف نازک نیز در این طرح به چشم می خورد که به نظر ، درایو دیسک آن باشد.
اطراف و لبه های باریک ، به نظر ،سیستم تهویه را مشخص می کنند ، که برای مقابله با قدرت زیاد PS5 نسبت به نسل فعلی کنسول های پلی استیشن یکار خواهند رفت و بسیار حائز اهمیت است.
با تمام این اوصاف ، محصول نهایی هرگز عیناً مشابه طرح ثبت اختراع خود نخواهد بود و تا حد زیادی امکان دارد، که این تصویر، فقط طرحی از بخشی از دستگاه یا مربوط به ساخت اولیه از آنچه که در نهایت تبدیل به PS5 میشود، باشد. سونی به طور معمول علاقه دارد تا یک عدد را روی کنسول های خود حک کند ، با این که ردیف ها مشابه PS3 و PS4 برش خورده اند ولی تعداد فزاینده ای را نشان می دهند. بنابراین ممکن است، این دستگاه همان طراحی کنسول PS5 باشد که بسیاری از ما ممکن است آن را در تعطیلات تابستانی 2020 در خانه هابمان داشته باشیم.

نظر خودتان را ارسال کنید