noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

صفحات اولد سامسونگ رقبای جدید پیدا کرد

نویسنده: gizchina.com ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۰ ق.ظ مشاهده: ۲۳۳ بار
صفحات اولد سامسونگ رقبای جدید پیدا کرد

چند سال پیش تنها تولیدکننده‌ی صفحات اولد سامسونگ بود؛ اما اکنون تولید کنندگان پنل‌های LCD دست به تولید انبوه صفحات OLED برای گوشی‌های هوشمند زده‌اند .
 شرکت‌های تایوانی تولید کننده‌ی LCD و سازندگان IC نیز همچنین خود را برای گسترش سهم خود از بازار پنل‌های OLED در سال 2019 آماده می‌کنند .

oled-display-panel-1

صفحات اولد سامسونگ بنا به برخی منابع، تولید کنندگان چینی پنل مانند BOE و Tianma به افزایش تولید پنل‌های OLED خود ادامه می‌دهند و پنل صفحه‌ی OLED شرکت LG بیش از 10 درصد کل بازار فروش پنل‌های OLED را در دست دارد. علاوه بر این، شرکت Sharp نیز یک خط تولید پنل OLED برای گوشی‌های موبایلی راه اندازی کرده است. این شرکت امیدوار است که در آینده وارد زنجیره‌ی تولید iPhone شود.
فارغ از این‌ها، AUO، که یکی دیگر از تولیدکنندگان صفحه نمایش است وارد زنجیره‌ی تولید گوشی‌های اندرویدی شده تا برا آنها پنل‌های OLED تولید کند .
 بنا به گزارش برخی منابع داخلی صنعت موبایل، پنل‌های شرکت سامسونگ برای مدت زمان خیلی زیادی بازار این محصول را قبضه کرده بودند اما به احتمال خیلی زیاد امسال شرکت سامسونگ با چندین رقیب سرسخت رویارو خواهد شد. از آنجایی که تولید کنندگان گوشی‌های هوشمند در سال 2019 مشغول به ساخت گوشی‌های میان رده با پنل OLED شده اند، ممکن است دیگر پنل‌های گران قیمت سامسونگ خواهان آنچنانی نداشته باشند .
 در همین حال گوشی‌های هوشمند تاشو که از پنل‌های OLED بهره خواهند گرفت نیز در مرکز توجه تولیدکنندگان گوشی‌های موبایلی قرار گرفته‌اند. امسال شرکت‌هایی مانند Samsung, Huawei, OPPO, VIVO, Xiaomi, LG و بسیاری دیگر محصولات خود در این حوزه را عرضه خواهند کرد.
 

نظر خودتان را ارسال کنید