noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

صدای VoLTE و HD چیست و چرا باید از آن ها استفاده کرد؟

نویسنده: androidcentral ۱۷ تیر ۱۳۹۸ - ۰۳:۰۹ ب.ظ مشاهده: ۳۴۴ بار
صدای VoLTE و HD چیست و چرا باید از آن ها استفاده کرد؟

صدای VoLTE و HD چیست و چرا باید از آن ها استفاده کرد؟ 

اپراتورهای آمریکا برای صدای LTE فرش قرمز پهن کرده اند. اگر این سرویس توسط اپراتورهای تلفن همراه در منطقه ی شما فعال شده است، با دستگاهی که این قابلیت را داشته باشد می توانید از این سرویس بهره مند شوید. اگر همه ی مواد لازم موجود باشد، راه اندازی صدای VoLTE بر روی تلفن همراه بسیار آسان است. 
همانطور که از نام این سرویس پیداست، Voice over LTE امکان برقراری تماس صوتی را بر روی اتصال  LTE فراهم می کند و دیگر نیازی شبکه های صوتی معمول نیست. اپراتور ورایزون، قبلاً از سرویس 1XRTT برای تماس صوتی و برای انتقال داده از LTE استفاده می کرد. به همین دلیل تلفن های تحت پوشش ورایزون نمی توانستند به صورت هم زمان صوت و داده را منتقل کنند. اپراتورهای  AT&T و T-Mobile که از LTE برای انتقال داده و از +HSPA برای تماس صوتی استفاده می کردند نیز در هنگام تماس صوتی به 3G تنزل پیدا می کردند. با VoLTE دیگر شاهد هیچ کدام از این سناریوها نخواهیم بود. 
به لطف VoLTE هر دو شبکه می توانند از پهنای باند وسیع تری با کیفیت بالاتر صدا بهره مند شوند. اگر با فرد دیگری که او هم به سرویس  صدای VoLTE دسترسی داشته باشد، تماس تلفنی برقرار کنید سریعاً متوجه تغییر کیفیت می شوید. همچنین متوجه خواهید شد که تماس ها سریع تر برقرار خواهند شد؛ این ویژگی چیزی نیست که به آن ببالیم اما استفاده از آن لذت بخش است.

یکی از مسائلی که در مورد  صدای VoLTE ایجاد نگرانی می کند، میزان مصرف اینترنت آن است. آنهایی که توانایی دسترسی به حجم زیادی از اینترنت تلفن همراه ندارند، دچار مشکل خواهند شد. اپراتور ورایزون تماس صوتی از طریق  VoLTE را به صورت دقیقه ای و تماس ویدیویی را با مصرف دیتا می سنجد. یک تماس ویدیویی 1 دقیقه ای 6 تا 8 مگابایت دیتا مصرف می کند. شایان ذکر است که تمام اپراتورها، گزینه تماس تلفنی از طریق WiFi را هم پشتیبانی می کنند؛ در مناطقی که پوشش آنتن دهی اپراتورها ضعیف است، وای فای راه حل بسیار خوبی است. با آن که انقلاب VoLTE هنوز نوپاست و به کمال نرسیده، اکثر اپراتورهای آمریکا و کانادا از آن بهره می برند. 
 
پاك كردن تاريخچه گوگل در گوشی

    نظر خودتان را ارسال کنید