noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

شناسه IMEI راهی برای پیدا کردن کشور سازنده گوشی

نویسنده: guidebeats.com ۲۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۰ ق.ظ مشاهده: ۴۵۲ بار
شناسه IMEI راهی برای پیدا کردن کشور سازنده گوشی

شناسه imei راهی برای پیدا کردن کشور سازنده گوشی

شناسه IMEI : در دهه‌ی اخیر صنعت تکنولوژی و مخصوصا گوشی‌های هوشمند در بازار بسیار رشد کرده است. و تقریبا تمامی سازندگان گوشی‌های هوشمند ، مدل‌هایی متنوع برای مناطق جغرافیایی مختلف و کشورهای گوناگون تولید می‌کنند. این سازندگان، همچنین، شرکت‌های خود را در مناطق و کشورهای متنوعی تاسیس کرده‌اند. و در همین حال، یک شرکت خاص دستگاهی را از چندین کشور سازنده عرضه می‌کند. با این حال، اغلب کاربران درباره‌ی کشور سازنده‌ی دستگاه خود چیزی نمی‌دانند. اگر شما هم جزو این افراد هستید می‌توانید از راهنمای آسان زیر برای یافتن کشور سازنده‌ی گوشی هوشمند سامسونگ خود استفاده کنید.
شناسه‌ی بین‌المللی تجهیزات موبایل (International Mobile Equipment Identity) یا شناسه IMEI  یک عدد 15 رقمی است که شناسه‌ی هر دستگاه موبایل در جهان را مشخص می‌کند. چندین کد در میان این شماره‌ی 15 رقمی وجود دارد. مانند برند، مدل، سریال، تاریخ ساخت و کشور سازنده و غیره. ما از طریق این شناسه کشور سازنده را پیدا می‌کنیم.
برای پیدا کردن کشور مبدأ گوشی‌های هوشمند سامسونگ شما باید نخست شماره‌ی IMEI دستگاه خود را پیدا کنید. برای پیدا کردن این شماره در هر گوشی سامسونگ، بدون فشار دادن دکمه‌ی سبز رنگ در پنل شماره گیری دستگاه خود این کد را وارد کنید: *#06#. با وارد کردن این کد شماره‌ی مورد نظر بر روی صفحه نشان داده می‌شود. همچنین می‌توانید شماره‌ی شناسه IMEI  را در پشت دستگاه و یا با جدا کردن کاور پشتی دستگاه و بر روی باتری پیدا کنید. 
find-origin-country-of-samsung
شناسه IMEI

 در این دو قسمت می‌توانید شناسه‌ی مورد نظر و در نتیجه کشور سازنده را پیدا کنید تنها کافیست که راهنمای زیر را دنبال کنید.
1. شناسه‌ی IMEI را نگاه کنید.
2. از قسمت چپ شناسه را بخوانید و تعداد رقم‌ها چک کنید و مطمئن شوید که 15 رقم است.
3. اکنون رقم هفتم و هشتم از سمت چپ شناسه نمایانگر کشور سازنده هستند.
4. برای مثال اگر 0 و 8 اعداد هفتم و هشتم باشند پس این رقم می‌تواند 80 یا 08 باشد و هر دوی این اعداد کد ساخت کشور آلمان هستند.
5. اعداد هفتم و هشتم دستگاه خود را پیدا کنید و از طریق لیست زیر کشور سازنده را تشخیص دهید.
10/01 = فنلاند
20/02 = امارات متحده‌ی عربی یا هند
30/03 = چین
40/04 = چین
50/05 = برزیل، آمریکا، فنلاند
60/06 = مکزیک، هنگ‌کنگ، چین
80/08 = آلمان
31/13 = آذربایجان
 

    نظر خودتان را ارسال کنید