noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

شناسایی برنامه های مخرب گوشی

نویسنده: cnet.com ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۵:۴۷ ب.ظ مشاهده: ۲۹۸ بار
شناسایی برنامه های مخرب گوشی

شناسایی برنامه های مخرب گوشی : قابلیت حفاظت گوگل پلی در اندروید وجود دارد و بسیار سخت کار می کند. شکاف امنیتی اخیر واتساپ این امکان را برای هکرها فراهم کرده که بدون این که کاربران بویی ببرند، از راه دور برنامه ی جاسوسی خود را بر روی اندروید و iOS نصب کنند. واتساپ این شکاف را ایمن سازی کرده است؛ هم بر روی سرورش و هم در به روزرسانی برنامه. اگر تا به حال واتساپ را بروزرسانی نکرده اید، سریع این کار را انجام دهید. 

آپدیت اندروید 7 برای گلکسی S7

شناسایی برنامه های مخرب گوشی

این شکاف امنیتی و راه کارش یک تلنگر مهم برای بررسی برنامه های مخرب دستگاه است. Google Play Protect در هر روز 50 میلیارد برنامه را برای شناسایی و حذف بدافزارها اسکن می کند. اوایل که گوگل Play Protect را عرضه کرده بود، این سرویس تنها برنامه های نصب شده از گوگل پلی را اسکن می کرد. اما حالا Play Protect همه ی برنامه های نصب شده را صرف نظر از منبع اسکن می کند. بهتر است از فعال بودن Play Protect اطمینان حاصل کنید و یاد بگیرید چطور در مواقع لزوم به روزرسانی ها را قبل از نصب اسکن کنید.
جزییات اسکن های آخر را ملاحظه کنید
android-malicious-apps
شناسایی برنامه های مخرب گوشی

صفحه ی تنظیمات Play Protect به شما اجازه می دهد تا در مواقع لزوم اسکن انجام دهید و زمان اسکن ها و برنامه های اسکن شده را مشاهده کنید. برای مشاهده ی آخرین اسکن اندروید و اطمینان از فعال بودن Play Protect به آدرس  Settings > Security بروید. اولین گزینه باید Google Play Protect باشد؛ آن را انتخاب کنید. در این مرحله شما شاهد فهرست برنامه های اسکن شده، برنامه های مخرب و گزینه ی اسکن دستی خواهید بود. 
Play Protect می بایست بر روی دستگاه اندرویدی شما از پیش فعال شده باشد، اما بد نیست که صفحه ی تنظیمات را بررسی و محکم کاری کنید.
امنیت برنامه ها را چک کنید
android-malicious-apps-1
شناسایی برنامه های مخرب گوشی

Play Protect می تواند امنیت برنامه ها را تشخیص دهد.  هنگام نصب برنامه های جدید شما نشان Play Protect را در زیر نوار نصب می بینید، بررسی کنید که پیغام تایید  Verified by Play Protect در آن قسمت پدیدار شود. 

مشخصات فنی گوشی A6 Plus پیش از رونمایی

قبل از به روزرسانی 

شناسایی برنامه های مخرب گوشی

اگر مشکلی وجود داشته باشد، Play Protect در بالای به روزرسانی ها آن را نمایش می دهد. بعد از این که برنامه ها توسط گوگل پلی اسکن شدند و تایید شدند، به این معنا نیست که امکان ندارد در به روزرسانی ها آلوده شوند. بنابراین گوگل پلی قبل از به روزرسانی آن ها را چک می کند و اگر مشکلی وجود داشته باشد با شما در میان می گذارد. 
 

نظر خودتان را ارسال کنید