noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

شرکت Qualcomm و یک پرونده‌ی قضایی

نویسنده: cnet.com ۱۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۲ ب.ظ مشاهده: ۲۴۶ بار
شرکت Qualcomm و یک پرونده‌ی قضایی

شرکت Qualcomm و یک پرونده‌ی قضایی

پرونده‌ی ضد انحصار ممکن است بر روی چگونگی ساخت گوشی‌های هوشمند در آینده تأثیر بگذارد.
جمعه ، پرونده‌ای به اجرا گذاشته خواهد شد که ممکن است آینده‌ی گوشی‌های هوشمند ما را تحت تأثیر قرار دهد.
کمیته‌ی تجارت فدرال آمریکا شرکت Qualcomm را به راه انداختن یک انحصار در چیپ‌ست‌های بی‌سیم متهم کرده است. بر این اساس ، این شرکت متهم است که با فشار آوردن به مشتریانی همانند شرکت اَپل برای همکاری انحصاری با شرکت Qualcomm و دریافت هزینه‌های بالا برای لایسنس تکنولوژی‌های خود مرتکب نقض قانون ضد انحصار شده است.
Qualcomm بزرگترین فراهم‌کننده‌ی چیپ‌ست‌های موبایل در جهان بوده و تکنولوژی‌هایی را ایجاد کرده است که برای اتصال تلفن‌ها به شبکه‌های سلولی (cellular networks) ضروری هستند. به دلیل این که شرکت Qualcomm امتیازهای انحصاری مربوط به تکنولوژی شبکه‌های 3G، 4G و 5G را در اختیار داردـ و همچنین عوامل دیگری مانند نرم‌افزارها ــ تمامی سازندگان دستگاه‌های فرستنده و گیرنده‌، که دستگاهی با قابلیت اتصال به شبکه‌های سلولی می‌سازند باید به این شرکت هزینه‌ی لایسنس پرداخت کنند، حتی اگر از چیپ‌ست‌های Qualcomm استفاده ننمایند. اما پرونده‌ی قضایی FTC می‌تواند این روند را بشکند. در سال 2017، کمیته‌ی FTC، شرکت Qualcomm را متهم کرد که با وارد کردن فشار بر اپل و سایر سازندگان دستگاه‌های فرستنده و گیرنده، آنان را در ازای گرفتن هزینه‌ی لایسنس کمتر، وادار به استفاده‌ی انحصاری از چیپ‌ست‌های خود کرده است. 
Qualcomm این اتهامات را رد کرده و می‌گوید که FTC هیچ سندی مبنی بر رفتار ضد رقابتی (انحصاری) بر علیه رقبای چیپ‌ساز این شرکت در اختیار ندارد.
 

    نظر خودتان را ارسال کنید