noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

شرکت اپل و جریمه ی 1.3 میلیارد یورویی به علت کپی برداری غیر قانونی از Qualcomm

نویسنده: theinquirer.net ۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۶ ب.ظ مشاهده: ۴۰۱ بار
شرکت اپل و جریمه ی 1.3 میلیارد یورویی به علت کپی برداری غیر قانونی از Qualcomm

شرکت اپل

شرکت اپل با توجه به شکایت و تحریم فروش گوشی ها در آلمان مجبور به پرداخت 1.3 میلیارد یورو شده و موظف است فروش تمامی گوشی های آیفون 7 و 8 را در این کشور متوقف نموده و این گوشی ها را از تمامی مراکز فروش در آلمان جمع آوری کند. در ماه گذشته دادگاهی که در مونیخ برگزار شد شرکت اپل را به علت استفاده ی غیر قانونی از سیستم Power saving شرکت Qualcomm که در گوشی های آیفون 7 و 8 از سال 2002 استفاده گردیده جریمه نمود. در این دادگاه گفته شد تمام سود بدست آمده از فروش این گوشی ها باید به شرکت Qualcomm داده شود. این فروش حتی شامل فروش گوشی ها توسط مغازه های شخصی نیز می شود. 
 
با اینکه فروش این گوشی ها در 15 فروشگاه بزرگ متوقف شده ، اما هنوز 6.000 فروشگاه در مکان های مختلف در حال فروش این گوشی ها بوده که چیزی جز ضرر برای شرکت آمریکایی نخواهند داشت. در روز پنجشنبه شرکت Qualcomm اعلامیه ای صادر نمود و خواهان مبلغ سود بدست آمده از فروش محصولات آیفون و از این شرکت درخواست ضرر و زیان نمود. در ادامه ی این اعلامیه گفته شده در صورت عدم پرداخت شدن مطالبات ، تحریم فروش گوشی های آیفون به تمامی فروشگاه ها در آلمان پخش خواهد شد. 
 
شرکت اپل در دادگاه موظف به متوقف نمودن فروش و جمع کردن گوشی ها از تمامی فروشگاه ها شده و شرکت اپل در جواب گفته که این اقدامات کاملا بیهوده بوده و تاکتیک استفاده شده تنها به فناوری و علاقمندان به آن آسیب می رساند. شکایتی که علیه اپل به ثبت رسیده مانع از فروش تمامی محصولات این شرکت در چین نیز شده و در دادگاه چین گفته شده تا زمانیکه تمامی مشکلات قانونی شرکت چین حل نگردد ، این شرکت نمی تواند هیچ یک از محصولات خود را در آن به فروش برساند. 
 

نظر خودتان را ارسال کنید