noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

سیستم عامل اندروید کیو دوام باتری را بهبود می بخشد

نویسنده: phonearena.com ۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۲ ق.ظ مشاهده: ۱۸۱ بار
سیستم عامل اندروید کیو دوام باتری را بهبود می بخشد

سیستم عامل اندروید کیو

در مورد وضعیت شب در سیستم عامل اندروید کیو صحبت نمی کنیم. در مورد تعداد آنتن های LTE صحبت نمی کنیم. در این مورد صحبت می کنیم که هرگاه تلفن شما در معرض امواج وای فای قرار بگیرد، سرعت تخلیه ی شارژ بیشتر می شود. حتی وقتی امواج وای فای وجود ندارند، گوشی شما دائماً دنبال وای فای می گردد و شارژ مصرف می کند. 
این مسئله مثل خوره به جان باتری تلفن می افتد و شما باید باتری تلفنتان را از چنگال این جانی نجات دهید. در حالت عادی گوگل همیشه شما را تعقیب می کند، حتی اگر وای فای و بلوتوث خاموش باشد، پس با قطع کردن به تلفن خود کمک کنید.

سیستم عامل اندروید Q نسخه‌ی بتا

در کادر جست و جوی تنظیمات، بنویسید Improve accuracy و سپس وای فای و بلوتوث را خاموش کنید. تایپ کنید Locating method و آن را بر روی حالت Phone only تنظیم کنید؛ البته اگر همیشه به GPS نیاز دارید. 
هنگامی که Pokemon Go بازی می کنید، مسیریابی می کنید و یا هر کاری انجام می دهید که به دقت بالا نیاز دارد، آن را روشن کنید.

android-q-improve-your-phones-1
سیستم عامل اندروید کیو

در اندروید Pie، گوگل به طرز قابل توجهی تعداد اسکن ها را برای برنامه های در حال استفاده به 30 ثانیه یک بار و برای برنامه های پس زمینه به 30 دقیقه یک بار کاهش داده است. علیرغم اصرار توسعه دهندگان به استفاده از برنامه های تشخیص سیگنال و فاصله، گوگل تصمیم گرفت این خاصیت را در 
سیستم عامل اندروید کیو نهادینه کند:«از این که پیشنهادات خود را در اختیار ما می گذارید، متشکریم. اما پیشنهاد شما فعلا لحاظ نمی شود. در اندروید Q گزینه ی توسعه دهندگان وجود دارد که می توانید در دستگاه های روت شده از آن طریق نسبت به خاموش کردن موقعیت یاب اقدام کنید.»
با آن که در حق توسعه دهندگان اجحاف شده، اما نمی توان گوگل را به این دلیل که جلوی اسکن وای فای را میگیرد تا باتری هدر نرود مقصر دانست. 
 

    نظر خودتان را ارسال کنید