noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

سفر به فضا در آینده با اسفتاده از فناوری 5G

نویسنده: samsungia.com ۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۲ ق.ظ مشاهده: ۲۳۳ بار
سفر به فضا در آینده با اسفتاده از فناوری 5G

سفر به فضا در آینده : کمپانی های فضانوردی در سراسر دنیا می خواهند داده های بیشتری را به دستگاه های شما بیاورند و این کار را سریع تر از همیشه انجام دهند. شرکت هایی مثل SpaceX یا آمازون چندین ماهواره به فضا پرتاب می کنند تا پهنای باند گسترده تری داشته باشند. تامین کنندگان شبکه های سلولار در سراسر دنیا در حال ارتقای تجهیزات خود برای برطرف کردن نیازهای آینده هستند. 
این فناوری جدید برای شبکه ی 5G ساخته می شود و جهش بزرگی نسبت به فناوری 4G پیدا می کند و امکان جابه جایی حجم زیادی از داده را با سرعت بسیار بالا فراهم می کند. 

تحقیق در مورد سفر به فضا

 
ویل تونسند، تحلیلگر بازار در موسسه ی Moors Insight & Strategy ادعا می کند 5G بهتر هم می شود. کاربران تاخیر بسیار کمتری تجربه می کنند. تاخیر، مدت زمانی است که طول می کشد فرستنده به گیرنده برسند. شبکه  ی 4G حدود 50 صدم ثانیه تاخیر دارد و شبکه ی 5G 10 برابر از آن سریع تر است و 5 صدم ثانیه تاخیر دارد. 
این امر سبب سرعت بیشتر انترنت در سفر به فضا در آینده می شود. "تونسند" می گوید:«برای مصرف کننده، سرعت دانلود بسیار بالا می رود  ویدیو ها بدون وقفه بارگیری و پخش می شوند. بازی کننده ها از سرعت واکنش بالا شگفت زده می شوند. کاربردهای تجاری این فناوری عبارت است تولید از راه دور و جراحی از راه دور. فروش اینترنتی تغییر بزرگی می کند. رشد 5G به اینترنت اشیا و اتصالات شبکه ای کمک زیادی می کند. در حال حاضر یخچال، اجاق گاز و سیستم های امنیتی هوشمند وجود دارند و مصرف کنندگان از دستگاه های پوشیدنی استفاده می کنند. 
کسب و کارها دستگاه های ردگیری را در کانتینرهای باربری، خطوط نفت و گاز و نیروگاه ها استفاده می کنند و همه چیز به صورت همزمان رصد می شود. این اطلاعات به کمپانی ها کمک می کند تا در صورت اخلال در کار سریع مشکل را برطرف کنند و نقل و انتقالات را کنترل کنند. همه ی صنایع دستگاه ها را به هم مرتبط می سازند. 
اپراتورهای بزرگ آمریکا، مثل اسپرینت و تی موبایل در برخی مناطق مثل ایستگاه های مترو اینترنت 5G ارائه می دهند. البته با دستگاه های قدیمی تر نمی توان از شبکه ی 5G استفاده کرد. هنگامی که تجهیزات زیرساختی ارتقا داده شود، مصرف کنندگان باید تلفن همراه جدید بخرند. تونسند می گوید:«سامسونگ و گوشی های اندرویدی از اپل جلوتر هستند. همچنین پتانسیل زیادی برای اپراتورهایی که در حال ارتقا شبکه هستند وجود دارد و سرویس های زیادی می توانند ارائه دهند.» 
از منظر تجاری، یکی از بزرگترین بحث ها در مورد استفاده از 5G پیوستن به Industry 4.0 یا انقلاب چهارم صنعتی است. این واژه به کمپانی هایی مربوط می شود که از اتصال بی سیم برای ماشین ها و تجهیزات خود استفاده می کنند. به کارگیری هوش مصنوعی برای کنترل محصولات و تغییرات امنیتی یا نیازهای دیگر صورت می پذیرد. برخی از تحلیلگران نگران این هستند که هوش مصنوعی خیلی از موقعیت های شغلی را از آن خود کند و نرخ بیکاری را بالا ببرد. اما برخی دیگر خوش بین هستند و می گویند با ظهور فناوری های جدید، فرصت های شغلی جدیدی پدید می آید. 
خیلی از شرکت های مربوط به هوا فضا در حال حرکت به سمت 5G هستند. برای مثال SpaceX گواهینامه ی پرتاب 12000 ماهواره ی اینترنتی پرتاب کند. در ماه می، SpaceX 60 فضانورد استارلینک به فضا پرتاب کرد که در مدار نزدیک به زمین یعنی به فاصله ی 550 کیلومتر قرار گرفتند. 
Oneweb هم برنامه هایی برای پرتاب ماهواره های اینترنتی دارد. این کمپانی قصد دارد 650 ماهواره مونتاژ کند و به فضا بفرستد تا در همه جای دنیا بتوان به اینترنت پرسرعت دسترسی پیدا کرد. Oneweb گروه 6 فرونده ی اول را پرتاب کرده است. این ماهواره ها در مدار زمین در نزدیکی قطب می چرخند که 1200 کیلومتر با زمین فاصله دارد. آمازون و فیسبوک هم قصد دارند تا ماهواره های 5G پرتاب کنند. 
تکثیر ماهواره های 5G در مدار زمین موجب نگرانی عده ای از ناظرین صنایع شده است. یکی از بزرگترین نگرانی ها، تصادف آن ها با یکدیگر است که باعث آلودگی جو می شود و قطعات آن ها در فضا پخش می شود. ماه گذشته یک ماهواره ی اروپایی که برای مانور به جو پرتاب شده بود به یکی از ماهواره های استارلینک SpaceX برخورد کرد و همین موجب شدت گرفتن نگرانی ها شد. 
نگرانی هایی هم در مورد تداخل امواج ماهواره ها وجود دارد. اپراتورهای هواشناسی، نگران فرکانس های 23.8 گیگاهرتزی دستگاه های پیش بینی هوا هستند که تحت تاثیر فرکانس 5G قرار می گیرند. بخار آب در اتمسفر سیگنال خوبی است که ماهواره ها به وسیله ی آن رطوبت هوا را اندازه گیری می کنند. ناسا و سازمان مدیریت منابع دریایی و هوایی آمریکا با کمیسیون فدرال وارد مذاکره شده اند تا راهی برای حفظت ماهواره های پیش بینی وضع هوا پیدا کنند. 
نگرانی دیگری که وجود دارد این است که ازدحام ماهواره ها جلوی رصد کردن فضا را بگیرد. در ماه ژوئن انجمن بین المللی نجوم نگرانی خود را در مورد هزاران ماهواره که می توانند مخل پژوهش های فضایی شوند و زندگی حیوانات شب زی را به خطر بیاندازند. این انجمن می گوید:«ما هنوز تاثیر هزاران ماهواره ی پخش شده در آسمان را درک نمی کنیم. هرچند هدف آن ها مثبت است اما می توانند برای هر دو مورد خطرناک باشند.» 
این تکنولوژی جدید می تواند تاثیرات غیر قابل پیش بینی داشته باشد. تونسند گفت:«فناوری 4G قابلیت های زیادی را با خود به همراه آورد که هیچ کس پیش بینی نمی کرد. اختصاص بودجه های کلان به صنعت تاکسیرانی، فرصت جدیدی برای درآمدزایی ایجاد کرد.»
 
قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy S11

قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy Note 10

    نظر خودتان را ارسال کنید