noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

سرقت 12 میلیون دلاری در شرایط کرونایی

نویسنده: samsungia.com ۲۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۶ ب.ظ مشاهده: ۲۱۳ بار
سرقت 12 میلیون دلاری در شرایط کرونایی

سرقت 12 میلیون دلاری در شرایط کرونایی

همه گیری کروناویروس نه تنها مشکلات بسیاری برای سلامتی و اقتصاد جوامع ایجاد کرده بلکه شرایطی را هم برای افراد سودجو ایجاد نموده تا بتوانند در این شرایط بحرانی اطلاعات شخصی افراد را دزدیده و از آنها سرقت کنند.

کمیسیون فدرال داد و ستد در آمریکا تا امروز 15.000 شکایت در رابطه با کلاهبرداری در رابطه با کرونا دریافت کرده که مجموع مبالغ آنها به 12 میلیون دلار میرسد. با توجه به گزارشی که در این باره منتشر شده ، هر شخص حدود 500 دلار از دست داده است. بیشترین میزان کلاهبرداری در رابطه با سفرها برای فرار از کرونا بوده که پرداخت های آنها به طور آنلاین انجام گردیده اند. اخبار در مورد این کلاهبرداری ها توسط کارن هابز که یکی از مسئولین ارشد کمیسیون داد و ستد آمریکا است اعلام شده است. او گفته : " کلاهبرداران یا همن اسکمرها هیچ شرمی ندارند و حتی در یک همچین شرایطی که جهان در بحران کرونایی قرار گرفته ، با وعده واکسن کرونا ، درمان های مطمئن و فروش کیت های تست کرونا درآمد زیادی را کسب می کنند."

در وب سایت کمیسیون داد و ستد قسمتی قرار گرفته تا مردم را از این نوع کلاهبرداری ها آگاه سازد. در آن نوشته شده که از ایمیل ، پیامک و یا تماس های مشکوک دوری کرده و در تله آنها نیفتند و به طور آنلاین دارو و یا واکسنی را تهیه نکنند. اگر شخصی به شما نوعی دمنوش ، روغن یا فلزی را برای درمان کرونا معرفی کرد و سعی داشت آن را به شما بفروشد از خردین آن ها خودداری کنید. کمیسیون داد و ستد گفته اعلام کرده که هنوز هیچ نوع داروی تایید شده ای برای درمان کرونا تولید نشده  نباید به هیچ عنوان به وب سایت های فروش دارو درمان کرونا اعتماد کرد.   

مشکل دیگری که در این میان بوجود آمده این بوده که افرادی که از آن ها کلاهبرداری شده و کالایی را به طور آنلاین خریداری کرده اند اطلاعات حسابشان به دست سودجویان اینترنتی افتاده و حساب آنها به طور کلی خالی شده و تمامی اطلاعات شخصیشان لو رفته است. 

    نظر خودتان را ارسال کنید