noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

سامسونگ X و بهترین سندی که تاکنون درباره‌ی اسکنر اثر انگشت منتشر شده است

نویسنده: techradar.com ۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۸ ق.ظ مشاهده: ۵۰۱ بار
سامسونگ X و بهترین سندی که تاکنون درباره‌ی اسکنر اثر انگشت منتشر شده است

سامسونگ X

سامسونگ X : چندین سال است که شایعاتی درباره‌ی اینکه سامسونگ قرار است در گوشی‌های خود از اسکنر اثر انگشت درون صفحه‌ای استفاده کند، وجود دارد، و از آنجایی که شرکت‌هایی مانند Huawei و Vivo اکنون به این تکنولوژی دسترسی دارند، ما تقریبا مطمئن هستیم که شرکت سامسونگ در سامسونگ X از این تکنولوژی بهره خواهد گرفت.
خبرهای درز کرده و شایعات پیاپی درباره‌ی گوشی جدید S10 بدین اشاره می‌کردند که این گوشی از چنان تکنولوژی‌ای برخوردار خواهد بود؛ اما بهترین سندی که تاکنون برای تایید این مسئله در دست داریم خود کدهای شرکت سامسونگ است. در کد مورد نظر که بر روی برنامه‌ی Pay app سامسونگ گذاشته شده، و توسط وبسایت XDA Developers مورد تحلیل قرار گرفته بود، کد نام S10 وجود داشته و اندکی از شیوه‌ی عملکرد این برنامه بر روی S10 را آشکار می‌کند و نشان می‌دهد که اگر کاربر از یک اسکنر گوشی عادی استفاده نکند چه گزینه‌های دیگری خواهد داشت. اگر گوشی دارای اسکنر درون صفحه‌ای باشد، برنامه احتمالا «پنجره‌ی پرداخت» را اندکی بالاتر در صفحه نشان می‌دهد. این ممکن است به دلیل موقعیت انگشت شما بر روی صفحه‌ی گوشی باشد؛ یعنی پنجره‌ی پرداخت به صورتی قرار می‌گیرد که جلوی اسکنر اثر انگشت را نگیرد.
هرچند این به طور قطع ثابت نمی‌کند که S10 حتما دارای اسکنر اثر انگشت درون صفحه‌ای خواهد بود؛ اما کدهایی که به آنها اشاره کردیم این واقعیت را آشکار می‌سازد که دست کم یکی از مدل‌های S10 از این تکنولوژی برخوردار خواهد بود.

سامسونگ X

 
بر اساس شایعات موجود سری S10 در سه نسخه عرضه خواهد شد؛ اما تنها S10 و S10+ دارای این اسکنر خواهند بود و اسکنر نسخه‌ی Lite مانند مدل‌های پیشین سامسونگ در پشت دستگاه خواهد بود. همچنین شایعاتی درباره‌ی یک نسخه‌ی دیگر نیز وجود دارد. انتظار می‌رود این نسخه که سامسونگ X نامیده می‌شود نیز از اسکنر درون صفحه‌ای بهره بگیرد. یک گزارش جداگانه نیز اشاره کرده است که یک نسخه‌ی ویژه از S10+ عرضه خواهد شد که دارای یک رم فوق العاده‌ی 12 گیگابایتی و حافظه‌ی داخلی 1 ترابایتی است. همچنین انتظار می‌رود که در این نسخه برخلاف سایر نسخه‌ها به جای شیشه از سرامیک برای پشتی بدنه استفاده شود. شرکت سامسونگ تاکنون از سرامیک در طراحی گوشی‌های خود استفاده نکرده است و اگر شایعات صحت داشته باشند، این نخستین باری خواهد بود که سامسونگ این گزینه را به طراحی گوشی‌های خود می‌افزاید.
شرکت سامسونگ امسال در نمایشگاه MWC 2019 حضور نخواهد داشت و به جای آن در 20 فوریه نمایشگاه تخصصی خود را در سانفرانسیسکو برگزار خواهد کرد که در آن از خط عرضه‌ی جدید گوشی‌های خود رونمایی می‌کند.
 

نظر خودتان را ارسال کنید