noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

سامسونگ Gear S4 شاید قادر به اندازه‌گیری فشار خون باشد

نویسنده: farnet.ir ۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۰ ق.ظ مشاهده: ۸۰۱ بار
سامسونگ Gear S4 شاید قادر به اندازه‌گیری فشار خون باشد

سامسونگ Gear S4 شاید قادر به اندازه‌گیری فشار خون باشد
 
پتنت‌های درز کرده از سامسونگ نشان می‌دهد این شرکت قصد دارد در آینده قابلیت اندازه‌گیری فشار خون را به ساعت‌های هوشمند بیاورد. به این ترتیب سامسونگ Gear S4شاید اولین ساعت هوشمندی باشد که این ویژگی مهم را به همراه خواهد آورد.
 
اپل به‌شدت امکانات اندازه‌گیری نشانه‌های سلامتی ساعت هوشمند خود را به رخ کشیده است و برای این کار دلیل خوبی هم دارد. بخش مراقبت‌های بهداشتی، یک صنعت 3 تریلیون دلاری است؛ پس حتی یک بخش بسیار کوچک از آن نیز پتانسیل درآمد بسیار زیادی را دارد.  حتی خود ساعت به خاطر موقعیتش به‌عنوان یکی از مشهورترین دستگاه‌های پوشیدنی دنیا، در یکی از بزرگ‌ترین مطالعات پیرامون قلب مورداستفاده قرار می‌گیرد. اپل هم برنامه که دارد که در آینده قابلیت‌های بزرگ دیگری را به آن اضافه کند.
 
بااین‌وجود چیزی که بیشتر تولیدکنندگان ساعت‌ها و بندهای هوشمند از آن دوری کرده‌اند، امکان اندازه‌گیری، ذخیره‌سازی و نظارت بر یک نشانه حیاتی مهم‌تر از ضربان قلب، یعنی فشارخون کاربر است. حالا دیگر تمام بندها و ساعت‌های هوشمند قادر به اندازه‌گیری ضربان قلب هستند و سامسونگ از دوران Galaxy S5 حتی در گوشی‌هایش نیز شمارشگر ضربان قلب قرار داده است؛ اما هنوز هیچ‌کس قادر به اندازه‌گیری فشارخون نیست، مگر اینکه به یک دستبند خارجی متصل شده باشد. ممکن است جدیدترین پتنت سامسونگ این امر را تغییر دهد.

سامسونگ Gear S4

 
samsung-gear-s4-02
 
ساعت‌های هوشمند که به کمک عوامل خارجی قادر به اندازه‌گیری فشارخون هستند، حتی از Omron HeartGuide تنها بند هوشمندی که به‌تنهایی قادر به اندازه‌گیری فشارخون است نیز اندازه کمتری دارند و نسبت به دستگاه‌های مشابه نیز فضای بسیار کمتری را اشغال می‌کند؛ بااین‌وجود باید نسبتاً برجسته باشند؛ اما ساعتی که سامسونگ آن را پتنت کرده است، از اصل کاملاً متفاوتی پیروی می‌کند. درست مثل تکنولوژی حسگر ضربان قلب همچنان از پرتوهای نور بهره می‌برد و الگوهای پراکنده بازتابی را اندازه می‌گیرد، اما برای محاسبه میزان فشارخون از الگوریتم‌های متفاوتی برای رمزگشایی پرتوها استفاده می‌کند.
 
به‌این‌ترتیب کمپانی با یک تیر دو نشان زده است، از تکنولوژی‌ها و حسگرهای موجود برای سامسونگ Gear S4 استفاده می‌کند، اما دو قابلیت متفاوت را به کمک آن پیاده‌سازی می‌کند. لازم به ذکر نیست که اگر این ساعت به مرحله تولید برسد، در حوزه سلامت و پزشکی با پیشرفت بزرگی روبه‌رو خواهیم شد. شرایطی را تصور کنید که در آن ساعت به‌صورت پیوسته فشارخون شما را اندازه بگیرد و اگر اوضاع بحرانی شد، در صورت نیاز به دکتر شما نیز خبر دهد.

۲ نظر

 • mahyaar
  mahyaar
  1396/12/15 در ساعت ۰۵:۵۲ ب.ظ
  روی هم رفته ساعت gear s4 باید طراحی خاصی داشته باشه
 • سرافراز
  سرافراز
  1396/12/14 در ساعت ۰۴:۳۹ ب.ظ
  ساعت gear s4 همون ساعت gear x هست که احتمالا یکی از این دوتا اسم رو داشته باشه

نظر خودتان را ارسال کنید