noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

سامسونگ گوشی Huawei Mate 30 را به خاطر نداشتن سرویس گوگل به سخره گرفت

نویسنده: sammobile ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۸ ق.ظ مشاهده: ۲۱۶ بار
سامسونگ گوشی Huawei Mate 30 را به خاطر نداشتن سرویس گوگل به سخره گرفت

گوشی Huawei Mate 30

هواوی در چند سال اخیر به یکی از تهدیدات مهم علیه سامسونگ تبدیل شده بود. پرچمدارهای جدید هواوی طوری بازار را قبضه کرده بودند که سامسونگ نگران شده بود. درست وقتی که هواوی قصد داشت بازار اروپا را از آن خود کند، تحریم های آمریکا با موضوع ممنوعیت تجارت کمپانی های آمریکایی با کمپانی های چینی اعمال شد. 
بزرگترین پس رفت برای هواوی، ممنوعیت استفاده از سرویس های گوگل بود. به همین علت، آخرین گوشی از سری Mate 30، فاقد اپلیکیشن های گوگل مثل پلی استور، گوگل مپ، یوتیوب، سرچ گوگل و غیره است. این تلفن هوشمند عملاً در خارج از چین بلااستفاده است. 
این شرایط برای سامسونگ تبدیل به یک فرصت شد و سامسونگ از آن استفاده کرد. هنگامی که هواوی در مونیخ از گوشی Huawei Mate 30 جدید رونمایی کرد، سامسونگ یک ایمیل تبلیغاتی برای مشتریان اسپانیایی زبانش فرستاد که به نوعی سری Mate 30 را به خاطر عدم برخورداری از سرویس گوگل مسخره کرده بود. 
پیام این ایمیل به این صورت بود:«از به روزرسانی ها، اپلیکیشن ها و سرویس های گوگل لذت ببرید.» این ایمیل حاوی تصویری از نوت 10 بود که آیکون های برنامه های گوگل بر روی صفحه نمایش آن قرار دارد. هرچند از هواوی و گوشی جدیدش حرفی زده نشده اما زمان بندی ارسال ایمیل کاملاً قصد و غرض سامسونگ را نشان می دهد. 
سامسونگ به ندرت در مورد رابطه اش با گوگل حرفی می زند، اما گیر افتادن هواوی در این شرایط فضا را برای استفاده ی سامسونگ مهیا کرد. شرایط اخیر به غول فناوی کره کمک می کند تا جایگاهش را به عنوان بزرگترین تامین کننده ی تلفن همراه پس بگیرد. 
 

    نظر خودتان را ارسال کنید