noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

سامسونگ گلکسی S11 با تراشه ی جدید ARM Cortex-A77

نویسنده: phonearena ۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۲:۲۶ ب.ظ مشاهده: ۵۵۶ بار
سامسونگ گلکسی S11 با تراشه ی جدید ARM Cortex-A77

سامسونگ گلکسی S11 : بیچاره هواوی که نمی تواند تا اطلاع ثانوی از تراشه های تلفن همراه ARM استفاده کند. کمپانی تراشه ساز بریتانیایی اخیراً تراشه ی Cortex-A77 را معرفی نموده و ادعا کرده این تراشه 7nm ، عملکرد پردازشگر را 20 درصد بالا می برد. 
در واقع  ARM ادعا می کند کارایی تراشه ی جدید با نوت بوک های روز بازار برابری می کند. بهبود تراشه ی گرافیک نیز بسیار چشمگیر است.
برخی از سازندگان تراشه در کنار تراشه ی ARM از تراشه ی گرافیکی Mali GPU استفاده می کنند، مثل اگزینوس سامسونگ؛ در این شرایط گرافیک 40 درصد و مصرف انرژی 30 درصد بهبود می یابد. اگر هر دو در کنار هم باشند، 60 درصد بهبود کارایی در یادگیری ماشین حاصل می شود.

سامسونگ گلکسی S11

سامسونگ گلکسی S11
ARM با به کارگیری ساختار جدید Valhall در Mali-G77 پیشرفت زیادی کرده است. برنامه های پیچیده ای مثل Fortnite و PUBG که نیازمند سرعت پردازش گرافیکی بسیار بالایی هستند و شارژ باتری را می بلعند، حالا راحت اجرا می شوند؛ چرا که تراشه ی گرافیکی بسیار ارتقا پیدا کرده است. 
پردازشگر Cortex-A77 و تلفن ها و تبلت هایی که از آن بهره برده اند، از سال آینده به بازار خواهند آمد. اولین آن ها سامسونگ گلکسی S11 با پردازشگر Snapdragon 865 خواهد بود. اگر ARM به همه ی تعهداتش عمل کند، قانون مور را زیر پا می گذارد و تلفن های ما از هر نظر بهتر می شود.
سامسونگ گلکسی S11
 سامسونگ گلکسی S11

نظر خودتان را ارسال کنید