noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

سامسونگ سرعت بالای فایو جی را روی پیست نشان میدهد

نویسنده: sammobile.com ۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۴ ق.ظ مشاهده: ۳۳۹ بار
سامسونگ سرعت بالای فایو جی را روی پیست نشان میدهد

سامسونگ سرعت بالای فایو جی را روی پیست نشان میدهد

سامسونگ الکترونیک و شرکت SK Telecom در تستی تازه و غیر معمول عملکرد شبکه ی 5G را به چالش کشیده و به نمایش گذاشته اند. این دو شرکت برای اینکه توانایی بالای شبکه ی فایو جی را به نمایش بگذارند ، در این تست سامسونگ از سیستم End-to-end 5G mmWave همراه با 5G NR استفاده نموده تا بتواند قدرت اتصال 5G را در پیست ملی کره به نمایش بگذارد. ایده ی اصلی در این تست این بوده که سامسونگ قصد داشته توانایی اتصال به شبکه ی گوشی Galaxy S10 5G را در سرعت بالا تست کند ، از این رو گوشی های S10 5G را در چند خودروی مسابقه ای قرار داده تا میزان اطلاعات رد و بدل شده را محاسبه نماید. 

فایو جی
 
شبکه ی فایو جی هنوز در مراحل نخست ارائه ی خود بوده و تنها در کشور و آن هم در بخش هایی محدود قابل استفاده می باشد. اما هر چه گستردگی استفاده از آن زیاد یا کم باشد ، نحوه ی ارائه و فناوری استفاده شده در آن با 4G تفاوت بسیاری دارد. طول موج های 5G بسیار کوتاه تر بوده که نشان میدهد در آن زیرساختی کاملا متفاوت استفاده شده است.
می توان شبکه ی 4G را با برج های بلند برای محیطی وسیع و باز ارائه کرد اما شبکه ی 5G به دلیل داشتن طول موج های کوتاه باید توسط ایستگاه های رادیویی که در بالا می توانید تصویرش را مشاهده کنید باید در مسافت های کوچک و نزدیک به هم قرار گرفته تا بتوانند امکان اتصال ثابت را پوشش داده و فراهم کنند. این بدین معنا بوده زمانی که بخواهید در حین رانندگی از شبکه ی 5G استفاده کنید ، گوشی شما باید بتواند به سرعت از یک ایستگاه جدا شده و به ایستگاهی که در نزدیکیش است وصل شود. و در این تست همچین شرایطی با خودروهای سریع آزمایش شده تا میزان ثبات اتصال شبکه ی 5G محک زده شود. 

فایو جی
 
قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy S11

قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy Note 10
 
این نشان می دهد که چگونه Galaxy S10 5G سامسونگ می تواند از یک ایستگاه به ایستگاه 5G دیگر که به اصطلاح به آن Multi-cell Handover گفته می شود وصل شده و از تجهیزات شبکه ی فایو جی سامسونگ استفاده کند. در این تست میزان اطلاعات رد و بدل شده مشخص نشده اما سرعت آن 952 مگابایت در ثانیه بوده که در سرعت 210 کیلومتر خودرو دریافت و ارسال می شده. این یک موفقیت برای شبکه ی 5G سامسونگ محسوب شده و حتی چیزی بیش از آن بوده و می تواند به کلی دنیای مسابقات خودرو را نیز دستخوش تغییر کند. سامسونگ گفته خودروهای مسابقه می توانند از فناوری 5G برای اضافه کردن هیجان به مسابقات استفاده کرده و با قرار دادن دوربین در جلوی خودرو به حاضرین این امکان را داده تا بتوانند با استفاده از 5G و اتصال به آن بتوانند تصاویر زنده ی جلوی خودرو را در حین مسابقه تماشا کرده و اوج هیجان را احساس کنند. حتی در آینده ای نزدیک می توان بر روی خودروهای مسابقه از دوربین هایی با پشتیبانی از VR و AR و دوربین 360 درجه نیز استفاده نمود.    
 

    نظر خودتان را ارسال کنید