noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

زمان مناسب ترک قرنطینه پس از بهبودی از کرونا

نویسنده: samsungia.com ۱۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۶:۰۷ ب.ظ مشاهده: ۱۷۹ بار
زمان مناسب ترک قرنطینه پس از بهبودی از کرونا

زمان مناسب ترک قرنطینه پس از بهبودی از کرونا

ریحان هارمانجی که بروکلین زندگی می کند و علائم بیماری کرونا مانند سردرد ، تب و تهوع را داشته و احساس بهبودی می کند ، با همسرش که بیمار است و دو فرزند کوچکش به مشکل خورده و سفارش دادن مواد غذایی به دلیل نبودن پیک های برایش سخت شده است. او تصمیم گرفته که به مغازه ای که نزدیکی خانه اش است برود اما نمیداند که چه زمانی برای بیرون رفتن مناسب است و مطمئن نیست که آیا حتی با داشتن احساس بهبودی از بیماری امکان دارد افراد دیگر را به ویروس آلوده کند یا خیر. او می گوید : " ما در اطراف خودمان دوست های پزشک داریم که مسائل متفاوتی را در مورد کرونا می گیوند ، یکی می گوید باید هفت روز بدون تب بگذرد ، یکی دیگر می گوید هفت روز بدون هیچ یک از علائم و دیگری هم می گوید 40 روز پس از نداشتن علائم باید بیرون برویم."

سازمان جهانی بهداشت کار مبتلایان و بهبود یافتاگان کروناویروس را ساده تر کرده و اعلم کرده اگر 72 ساعت بدون تب بوده و یک هفته است که احساس بیماری نداشته اید می توانید از قرنطینه خارج شده و با اعضای خانواده در خانه ارتباط داشته باشید. اما این تنها در رابطه با قرنطینه خانگی بوده و خالی از ریسک نیست و همچنان افراد بهبود یافته هممی توانند دوباره مبتلا شده و یا بیماری را به دیگران منتقل کنند. مبتلایان به کرونا به گونه های متفاوتی بهبود پیدا کرده اند و از آنجایی که درمانی مشخص ندارد نمی توان گفت تا چه زمانی فرد بهبود یافته ناقل بیماریست ، در حال حاظر سوالات بسیاری در مورد کرونا بی پاسخ باقیمانده است.

یک تحقیق که در آلمان به انجام رسیده نشان داده که بیمارانی که مبتلا به COVID-19 بوده اند اما به بیمارستان نرفته اند در روزهای نخست بیماری میزان بالایی از کروناویروس را در سیستم تنفسی خود داشته اند و با گذشت چهار روز ای تعداد به همراه علائم بیماری کاهش پید کرده و تا روز دهم تعداد بسیار کمی از ویروس در سیستم تفسیشان باقی مانده است. با این حال تحقیقی در چین نشان داده ویروس کرونا تا روز بیستم پس از آغاز علائم قابل تشخیص نبوده است اما پس از تشخیص تعداد ویروس ها روز به روز کاهش پیدا کرده است.

در حال حاضر پزشکان اطلاعی ندارند که چه میزان از ویروس در بدن شخص ناقل می تواند بیماری را به شخصی دیگر منتقل کند. تنها گفته شده که هر قدر تعداد ویروس ها در شخص کتر باشد امکان سرایت بیماری نیز کاهش میابد. اطلاعاتی که تا امروز در مورد این ویروس بدست آمده بسیار کارآمد بوده و موجب شده تا میزان بالایی از افراد آلوده تشخیص داده شده و تا زمانی که پاک نشده اند به نزد خانواده هایشان بازنگردند. آقای الکسی وگنر مدیر بخش اورژانس پزشکی استنفورد گفته که امن ترین روش این است که هفت روز پس از اتمام علائم از قرنطینه خارج شوید که روشی محافظه کارانه تر می باشد.

اینکه تنها بخواهید به داشتن یا نداشتن علائم تکیه کنید کار درستی نیست زیرا با توجه به تجربه ای که کادر پزشکی و بیماران ز این بیماری کسب کرده اند کرونا این قابلیت را داشته تا به شخص بازگشته و باری دیگر او را بیمار کند. حتی فرد مبتلا می تواند بدون داشتن علائم بوده و پس از مدت بیست روز علائم را نشان دهد و پیش از داشتن آنها تعداد بسیار زیادی را مبتلا کند. خانم هارمانجی در مورد بیماریش می وید که هر بار که بازمیگشته علائم تازه ای داشته است. او گفته : " ویژگی تغییر چهره این بیماری کار را برای شما سخت میکند و شما نمیدانید که آیا هنوز بیمار هستید با خیر. این ویروس می تواند موجب گیجی شما شود و لایه ای مختلف آن شما را گمراه کرده و نمی توانید تصمیم بگیرید که آیا اکنون زمانی مناسب برای ترک قرنطینه است؟ "

ویروس COVID-19 علائم بسیاری داشته و پزشکان نمی دانند چرا علائم در بیمارهای مختلف ظاهر میشوند. یک پزشک گفته :" ما نمیدانیم که چرا و چگونه برخی بیماران در ابتدا بهتر شده و سپس تعداد سرفه هایشان افزایش پیدا کرده و تنگی نفس پیدا می کنند" . تنها مساله ای که می تواند تایید کننده وضعیت رو به بهبود شما باشد این است که به طور مداوم سه روز هیچ یک از علائم را نداشته باشید. اگر شخص بهبود پیدا کرده دو مرتبه با فاصله 24 ساعته تست تشخیص کرونا را داده و هر دو بار پاسخ منفی بگیرد می تواند محیط قرنطینه را ترک کند. اما در این روزها به دلیلی کمبود کیت ، تست تنها برای افراد بیمار انجام می شود و افرادی که بهبود یافته اند شانس تست دادن را برای باری دیگر ندارند. تستی هم که رفته می شود صد در صد برای خروج از قرنطینه قابل اطمینان نیست زیرا در آن از بینی و گلو نمونه برداری می شود و در آنها ویروس نو کرونا جستجو می شود تا ببینند در سیستم تنفسی افراد وجود دارد یا خیر. وجود ویروس نشان دهنده عفونت فعال در افراد نیست اما میتواند موجب مثبت شدن پاسخ تست شود.

با تمام این وجود و کافی نبودن شناخت و اطلاعات در مورد کرونا بهتر است محتاط باشیم زیرا هیچ یک از ما علاقه نداریم یکی از افراد خانواده که برایمان از اهمیتی بالا برخودارند را آلوده به ویروس نماییم.

 https://www.theverge.com/2020/4/1/21201045/coronavirus-covid-19-recovery-isolation-contagious-cdc-data

     

      

    نظر خودتان را ارسال کنید