noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

ریز تراشه مخصوص اتومبیل AUDI توسط سامسونگ تولید شد

نویسنده: sammobile.com ۱۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۰ ق.ظ مشاهده: ۱۲۵ بار
ریز تراشه مخصوص اتومبیل AUDI توسط سامسونگ تولید شد

اتومبیل سامسونگ و ساخت نخستین ریز تراشه برای آن

ریز تراشه : سامسونگ ابتدا در سال 2017 تصمیم به همکاری با Audi گرفت و آن را با ارائه ی پردازنده ها جهت استفاده در سیستم اطلاعات سرگرمی آغاز نمود. از آن زمان تا به حال سامسونگ در حال تامین ریزتراشه های مورد نیاز Audi بوده. سامسونگ پس از ادامه ی این همکاری تصمیم گرفت تا برند جدیدی را تحت نام Exynos Auto جهت تولید پردازنده های مخصوص اتومبیل طراحی نماید. این شرکت اکنون نخستین محصول این برند جدید خود را با نام Auto V9 معرفی کرده که قرار است در خودروهای آینده شرکت آئودی در سال 2021 مورد استفاده قرار گیرند. 
 
exynos-auto-v9
 
ریز تراشه

سامسونگ اعلام نموده : ما مفتخریم که نخستین محصول از سری پردازنده های Exynos Auto را با نام Auto V9 ، که قدرت پردازشی بالا را برای اتومبیل های آِینده و سیستم اطلاعات سرگرمی آن ها فراهم می نماید را به شما معرفی کنیم. 
 
پردازنده ی Exynos Auto V9 مخصوص انجام پردازش های پیشرفته ی اطلاعات سرگرمی ساخته شده است. این پردازنده امکان نمایان شدن اطلاعات بر روی نمایشگر های مختلف را به صورت همزمان و در محیطی امن فراهم خواهد کرد و دارای هشت هسته ی 2.1 گیگاهرتزی بوده که با استفاده از فناوری 8 نانومتری و جدیدترین فناوری ARM و Cortex-A76 طراحی و تولید گردیده است. 
 
در رویه ی این پردازنده نیز یک پردازنده ی گرافیکی Malli G76 و پردازنده ی عصبی HiFi 4 قرار گرفته ویک هسته ی جداگانه نیز جهت استفاده در شرایط اضطراری در این بسته ی بی نظیر وجود دارد. همچنین این تراشه دارای پشتیبانی از LPDDR4 و LPDDR5 DRAM می باشد. 
 
پردازنده ی Exynos Auto V9 قابلیت کنترل 6 نمایشگر و 12 دوربین را دارا می باشد. سامسونگ در آینده ای نزدیک قصد دارد تا این پردازنده ها را به دیگر تولید کنندگان اتومبیل در جهان نیز بفروشد. 
 

    نظر خودتان را ارسال کنید