noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

رویارویی دوباره کشورهای آسیایی با کروناویروس

نویسنده: samsungia.com ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۴:۱۰ ب.ظ مشاهده: ۱۱۳ بار
رویارویی دوباره کشورهای آسیایی با کروناویروس

رویا رویی دوباره کشورهای آسیایی با کروناویروس

کشورهای سنگاپور ، هنگ کنگ ، کره جنوبی و تایوان که موفق به مهار کروناویروس شده بودند باری دیگر با شیوع آن مواجه شده اند و این بار اروپایی و آمریکایی هایی که به این کشورها سفر کرده اند علت شیوع آن هستند.

در این روزها اینکه کشورها بتوانند کرونا را مهار کنند نوعی افتخار محسوب می شود تا بتوانند اطلاعات خود را در مورد چگونگی انجام این کار به دیگر کشورها بفروشند. کشورهایی مثل سنگاپور ، هنگ کنگ ، تایوان و کره جنوبی با علم به اینکه کرونا از چین در راه آنهاست خود را برای مقابله آماه کردند و به سرعت جلوی شیوع آن را گرفتند تا همه گیر نشود. آنها از سارس که دو دهه پیش اتفاق افتاد درس خوبی گرفتند ، زمانی که تعداد زیادی عزیزانشان را از دست دادند و به اقتصاد ضربه شدیدی وارد شد. آنها راه های ورودی مسافرین و مهاجرین را بستند و تمامی نکات را برای جلوگیری از شیوع به مردم خود گوشزد کردند. آنها زمانی پیشگیری از کرونا را آغاز کردند که هنوز بیش از نیمی از دنیا اطلاعی در مورد شیوع آن نداشتند. اما در هفته های اخیر نمودار رشد کرونا باری دیگر در این کشورها بالا رفته و تعداد بالایی از افراد باعلائم ویروس نوکرونا دیده شده اند.

در هنگ کنگ که پایین ترین تعداد آلودگی به کرونا گزارش شده بود ، تعداد مبتلایان در 18 مارس افزوده شد و تا 28 این ماه به 84 نفر رسید. همین اتفاق برای سنگاپور  افتاد و ابتدا در 16 مارس 47 نفر آلوده به ویروس گزارش شد و تا امروز تعداد آنها به 70 نفر رسیده است. در تایوان آمار روزانه آلوده شدن به کروناویروس به 20 نفر رسیده است. کره هم درگزارشی تایید کرده که 83 بیمار آلوده به کروناویروس را تشخیص داده است.

البته تعداد اعلام شده در این کشورها نسبت به آمریکا با 29.874 نفر و ایتالیا با 6.557 نفر بیمار نوکرونایی بسیر ناچیز است. مساله نگران کننده این است که این کشورها موفق به مهار کرونا شده بودند و تعداد افراد آلوده در آنها رو به کاهش بود اما ناگهان رو به افزایش گذاشته و به حالت تصاعدی در حال افزایش است. این بدترین حالت است که یک کشور موفق به جلوگیری از ویروس شده باشد و باری دیگر گرفتار آن شود. این یعنی هر قدر هم که با کرونا مبارزه شود بازهم این قابلیت را دارد تا بازگشته و عده زیادی را بیمار کند. این نمونه کوچکی است که می تواند در کشورهای بزرگتر مانند آمریکا و چین اتفاق بی افتد و تبدیل به یک پاندمیک یا همه گیری شود. مشکل دیگر این است که ویروس ها مرز بین کشورها را نمیبینند ، کشورهای آسیایی دچار "بازمهاجرت" شده اند. ویروسی که آنها موفق به شکست دادنش شده اند از کشورهایی به آنها وارد شده که در مقابله با COVID-19 به دردسر افتاده اند.

هر اتفاقی هم که بی افتد تمامی کشورها چه مبتلا و چه با امنیت کامل بر روی یک سیاره هستند ، ابتدا کشورهای چین و ویتنام درگیر کروناویروس شدند و مشکل داخلی آنها به حساب می آمد تا زمانی که به مساله ای بین المللی یا فراملی تبدیل شد و گریبان دیگر کشورها را گرفت. هنگ کنگ و تایوان اعلام کرده اند که دیگر اروپایی و آمریکایی را به کشوران راه نخواهند داد زیرا آنها عامل اصلی گسترش دوباره ویروس کرونا هستند.         

بازگشت ویروس به این کشورها می تواند مسائل تازه ای را ایجاد کند ، هنگ کنگ در مبارزه با کروناویروس بسیار سختگیرانه عمل کرده و دیگر کشورها مانند کره جنوبی و تایوان به کلی تعطیل شده اند تا فاصله مورد نیاز برای مقابله با کرونا رعایت شود. هنگ کنگ و سنگاپور با استفاده از اپلیکیشن مردم را مدیریت می کنند که البته قابل اعتماد بودن همین اپلیکیشن ها مورد بحث قرار گرفته است. در سنگاپور ادارات و مراکز تجاری به طور کامل تعطیل شده اند

    نظر خودتان را ارسال کنید