noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

روش کالیبره باتری گوشی سامسونگ برای داشتن عمر بیشتر

نویسنده: droidviews.com ۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۴:۰۶ ب.ظ مشاهده: ۲۱۹ بار
روش کالیبره باتری گوشی سامسونگ برای داشتن عمر بیشتر

روش کالیبره باتری گوشی سامسونگ

در این مقاله به روش کالیبره باتری گوشی سامسونگ روت شده و روت نشده ی اندرویدی برای داشتن عمر بیشتر اشاره خواهیم نمود. گوشی های اندرویدی همیشه با باتری های قدرتمند روانه ی بازار شده اند و پیشرفت در زمینه ی باتری های بزرگ با استفاده از فناوری پیشرفته موجب شده تا توان پردازش اطلاعات گوشی ها تا حد زیادی افزایش داشته باشد. این روند سریع پیشرفت پردازش گوشی های هوشمند موجب شده تا دیگر به عنوان نسخه ای ساده از کامپیوترهای شخصی شناخته نشده و بتوانند در پردازش اطلاعات حرفی برای گفتن داشته باشند. اما این افزایش سرعت پردازش موجب شده تا در برخی از مواقع باتری ها دچار مشکل شده و نتوانسته نیاز پردازش را برای ساعت طولانی فراهم کنند. از این رو شاید بهتر باشد با کالیبره کردن باتری عمر آن را افزایش دهید. 
 
خب شاید بگویید که بهبود عمر باتری گوشی ها وظیفه ی تولید کنندگان آن ها باشد ، اما انتظار زیادی از آن ها نداشته باشید ، پس بهتر است دست به کار شده و گجت همه کاره که هم کارایی یک دوربین دیجیتال ، کامپیوتر ، پخش کننده ی مولتی مدیا و تلفن را دارد را ارتقاء دهید. 
 
البته باتری ها روز به روز در حال بزرگتر شدن بوده و اندروید 9 نیز تغییراتی بزرگ را در مصرف میزان باتری و صرفه جویی ایجاد می کند ، اما بیایید صادق باشیم اندروید نوقا و اورئو و اکنون اندروید Pie همگی به نوعی به صورت مخفیانه باتری را مصرف کرده و به هر صورت نیاز به کالیبره کردن گوشی خواهید داشت. 
 
روش کالیبره باتری گوشی سامسونگ چیست؟ 
 
خب در گوشی اندرویدی شما یک قسمت در منوی Settings تعبیه شده که میزان مصرف باتری گوشی شما را دنبال می کند. اگر باتری گوشی خود را کالیبره نکنید امکان دارد میزان شارژ آن به صورت اشتباه نشان داده شود و این چه مشکلی ایجاد می کند؟ این مشکل می تواند زمانی به صورت واضح دیده شود که درحقیقت گوشی شما 5 درصد شارژ داشته اما به علت عدم تشخیص میزان دقیق آن ، خاموش شود. آیا قانع شدید که می تواند کارآمد باشد؟ 
 
روش های کالیبره کردن گوشی های اندرویدی 
 
دو روش کالیبره باتری گوشی سامسونگ وجود دارد ، اول به توضیح در مورد روش ساده ی آن خواهیم پرداخت که مخصوص گوشی های روت نشده است. 
 
اگر اطلاعی در مورد روت کردن دستگاه نداشته و نمی دانید از کجا شروع کنید ، به خواندن این پاراگراف ادامه دهید. با اینکه این روش کمی نامتعارف و زمان بر بوده اما بهترین راه برای کالیبره کردن باتری بدون نیاز به روت کردن آن است. البته برنامه هایی نیز جهت کالیبره کردن باتری ها بدون نیاز به روت کردن دستگاه نیز ارائه شده اند اما اگر اطلاعات داخل گوشی برایتان اهمیت دارد بهتر است از آن ها استفاده نکنید. بهتر است گوشی را به شارژ متصل نموده و از روش زیر برای کالیبره کردن باتری گوشی خود استفاده کنید. 
 
روش کالیبره باتری گوشی سامسونگ
1- نخست گوشی خود را روشن کرده و آن را تا میزان 100 درصد شارژ کنید. 
 
2- سپس کابل شارژ را قطع کرده و بلافاصله آن را خاموش کنید.
 
3- کابل شارژ را باری دیگر به آن متصل کرده و به مدت یک ساعت دیگر شارژ کنید.  
 
4- گوشی خود را روشن کرده برای یک ساعت دیگر به شارژ متصل کنید. 
 
5- گام های شماره ی 2 و 3 را تکرار کنید. 
 
6- از گوشی خود استفاده کنید و بگذارید شارژ آن به صورت کامل تمام شده و باری دیگر آن را تا 100 درصد شارژ کنید. 
 
7- اکنون باتری گوشی شما کالیبره شده و اندروید به صورت بهتری میزان باتری گوشی شما را تشخیص خواهد داد. 
 
انجام این کار موجب شده تا تمامی اطلاعات در مورد باتری گوشی شما را پاک کرده و آن را ریست می کند. شارژ نشدن درست باتری می تواند موجب فریب سیستم عامل اندروید شده و میزان شارژ آن را به صورت اشتباه به نمایش بگذارد. 
 

نظر خودتان را ارسال کنید