noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

حل مشکل روشن نشدن گوشی سامسونگ A70

نویسنده: ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۰ ق.ظ مشاهده: ۱۲۳۸ بار
حل مشکل روشن نشدن گوشی سامسونگ A70

اگر گوشی Galaxy A70 شما روشن نمی شود ، خواندن این مقاله می تواند به شما کمک کند که مشکل آن را حل نمایید. مشکل روشن نشدن گوشی ها و تبلت های هوشمند پدیده ی تازه ای نبوده و سالهاست کاربران مختلف با آن روبرو بوده اند و امیدواریم این مقاله ی کوتاه بتواند در حل مشکل روشن نشدن گوشی سامسونگ A70 به شما کمک کند. 

رفع مشکل روشن نشدن گوشی سامسونگ A70

 
اگر گوشی Galaxy A70 شما کار نمی کند پیش از انجام هر کاری نیاز دارید تا به انجام چند عمل ساده اقدام به حل مشکل روشن نشدن گوشی سامسونگ A70 کنید که در ادامه توضیح داده خواهند شد. 
 

راه حل نخست : چک کردن سخت افزار 

 
گوشی های سری Galaxy شرکت سامسونگ سالهاست در حال ارائه به بازار بوده  کمتر مشکلی در آنها دیده شده و اگر به خوبی از آنها نگهداری شود برای سال ها می توان از آن استفاده نمود. چه گوشی های قدیمی و چه گوشی های جدید سری Galaxy عملکردی مناسب داشته اند ، اما پس از علم به این مسئله باید از خود بپرسید آیا احتمال دارد این گوشی ضربه ای سخت متحمل شده باشد که موجب آسیب دیدن سخت افزارش گردد؟ گوشی Galaxy A70 یکی از بهترین میان رده های سامسونگ است اما ضد ضربه نیست و آسیب پذیر می باشد. یکی از اصلی ترین دلایل روشن نشدن و آسیب دیدن ، زمین خوردن گوشی است و دلیل دیگری که یکی از معمول ترین آسیب هاست، آب خوردن است. مساله ی دیگری که مشکل ساز است قرار گرفتن طولانی مدت گوشی در در محیط هایی با دمای نامناسب می باشد ، به عنوان مثال در تابستان، گوشی خود را داخل خودرو جا گذاشته اید و حرارت بالا باعث آسیب سخت افزاری آن شده می شود. اگر به پرسشی که در ابتدا مطرح شد فکر کرده و پاسخ شما با یکی از موارد ذکر شده همخوانی داشت باید دستگاه خود را به تعمیر کار تایید شده ی گوشی های سامسونگ تحویل دهید. 
 
توجه داشته باشید که هر روش نرم افزاری که بکار بگیرید ، اگر گوشی آسیب سخت افزاری دیده باشد قابل تعمیر نخواهد بود. اگر پیش از خاموش شدن دستگاه ، به جایی برخورد کرده و آثاری از برخورد فیزیکی روی آن دیده شده ، شانس شما برای اینکه بتواند به تنهایی و بدون نیاز به کمک متخصص تعمیرش کنید صفر درصد خواهد بود. اما اگر اینطور نیست به خواندن مقاله ادامه دهید. 
 

راه حل دوم : شارژ کردن دستگاه 

 
اگر اثری از آسیب دیدگی فیزیکی روی دستگاه نبوده و اطمینان دارید که به جایی برخورد نکرده نخستین کاری که می توانید انجام دهید این بوده که آن را برای مدت حداقل 30 دقیقه به شارژر متصل کنید. این مدت شارژ می تواند باتری را به میزان مطلوبی شارژ کرده و کمک به روشن شدن آن بکند. بسیاری از کاربران انجام این کار را برای رفع مشکل در نظر نمی گیرند اما هیمن راه حل ساده تا به حال توانسته مشکل بسیاری را حل کند. 
 
یکی از خصوصیت های باتری لیتیومی که در گوشی Galaxy A70 شما نیز از آن استفاده شده این است که پس از اینکه برای مدتی طولانی در حالت استندبای قرار بگیرند نیروی ذخیره شده در آن خالی شده و قادر به راه اندازی سیستم عامل نباشد. در برخی از موارد اینگونه خالی شدن باتری موجب خراب شدن آن خواهد شد و باید آن را عوض کنید تا بتوانید از گوشی استفاده کنید اما در بسیاری از موارد کاربران پس از اتصال شارژر به گوشی توانسته اند از آن استفاده کنند. پس بهتر است آن را برای مدت 30 دقیقه به شارژر متصل کنید و در حین شارژ تا پیش از 30 دقیقه اقدام به روشن کردن آن نکنید و اگر پس از شارژ به میزان کافی باز هم گوشی روشن نشد به گام بعدی مراجعه نمایید. 
 

راه حل سوم : اطمینان از کار کردن کابل شارژ و آداپتور شارژ 

 
اگر راه حل پیشین به شما برای راه اندازی گوشی Galaxy A70 کمک نکرد باید اطمینان حانمایی که آداپتور و کابل شارژ شما سالم بوده و گوشی را شارژ می کنند. ابتدا اطمینان داشته باشید که که کابل و شارژر شما اصلی باشند و همان هایی که در جعبه ی گوشی بوده اند را استفاده می کنید ، اگر شارژر اصلی را ندارید سعی کنید برای امتحان هم که شده یک شارژر اصلی را قرض گرفته و گوشیتان را شارژ کنید. اگر این راه حل جواب نداد به تعمیرکار مراجعه نمایید.  
 

راه حل چهارم : عدم بروز مشکل " صفحه ی سیاه " یا Black Screen را چک کنید 

 
اگر گوشی شما صدا می دهد ، ویبره کرده اما صفحه اش خاموش شده بدین معناست که هنوز به طور کامل خراب نشده و امیدی هست. این مشکل به عنوان مشکل صفحه ی سیاه شناخته می شود که در بسیاری از موارد با مشکل روشن نشدن اشتباه گرفته می شود. مشکل صفحه ی سیاه زمانی بروز می کن که نمایشگر گوشی آسیب دیده و قادر به پخش تصویر نباشد که به طور معمول در صورت برخورد شی یا فشار آمدن به پنل تصویر رخ می دهد. اگر اینطور باشد ، برای اینکه بتوانید با گوشی خود کار کنید باید نمایشگرش را تعویض کنید. 
 

راه حل پنجم : پورت شارژ را چک کنید     

 
یکی دیگر از مسائلی که می تواند منجر به روشن شدن گوشی Galaxy A70 شود پورت شارژ است و باید سلامتی ظاهری آن را چک کنید. اگر غبار یا تکه ای به داخل آن نفوذ کرده باشد به طور معمول مانع شارژ شدن گوشی خواهد شد و این مشکل در بسیاری از گوشی ها دیده شده است .اگر فکر میکنید داخل آن کثیف شده نباید شی ء  را به داخل پورت وارد نمایید زیرا می تواند به قطعات داخل آن آسیب برساند و بهتر است با فوت یا کمپرس هوا اقدام به تمیز کردن آن نمایید.
 

راه حل ششم : انجام ریبوت دستی 

 
اگر با انجام روش های قبلی گوشی همچنان خاموش مانده باید آن را ریست یا راه اندازی مجدد کنید که یکی از روش هایی بوده که می تواند به گوشی شما در روشن شدن کمک کند. این روش مانند کشیدن باتری های قدیمی بوده که دیگر مصرفی ندارد. زیرا باتری های لیتیومی به سادگی از گوشی جدا نمی شوند. برای راه اندازی مجدد گام های زیر را دنبال کنید : 
 
1- دکمه های پاور و کم کردن صدا را برای مدت 45 ثانیه نگه دارید.
 
2- صبر کنید تا دستگاه راه اندازی مجدد شود. 
 
در برخی از مدل های Galaxy A70 این روش متفاوت بود : 
 
1- دکمه های پاور و کم کردن صدا را نگه دارید تا صفحه ی Maintenance Boot ظاهر شود. 
 
2- از صفحه ی ظاهر شده گزینه ی Normal Boot را انتخاب کنید. 
 
3- صبر کنید تا مراحل انجام شوند که می تواند تا 60 ثانیه به طول بینجامند. 
 

نظر خودتان را ارسال کنید