noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

رم 1 ترابایت لکسار سرانجام به واقعیت تبدیل شد

نویسنده: farnet.ir ۲۰ دی ۱۳۹۷ - ۰۵:۱۰ ب.ظ مشاهده: ۱۶۸۹ بار
رم 1 ترابایت لکسار سرانجام به واقعیت تبدیل شد

رم 1 ترابایت لکسار سرانجام به واقعیت تبدیل شد


رم 1 ترابایت لکسار : سن‌دیسک سال ۲۰۱۶ نمونه اولیه‌ای از یک کارت حافظه SD یک ترابایتی را رونمایی کرد اما محصول نهایی هیچ‌گاه به بازار عرضه نشد. در عوض شرکت لکسار اما سری Professional 633x از کارت‌های حافظه SDHC و SDXC UHS-I خود را از حافظه ۱۶ گیگابایت تا رم 1 ترابایت لکسار به بازار عرضه کرده است. به گفته Lexar رم 1 ترابایت لکسار سرعت خواندنی تا ۹۵ مگابایت بر ثانیه و سرعت نوشتن تا ۷۰ مگابایت برثانیه خواهد داشت. با این‌حال این‌کارت صرفاً استاندارد V30/U3 را کسب کرده که عملکرد نوشتن مداوم ۳۰ مگابایت بر ثانیه را تضمین می‌کند.
از آن‌جا که رم 1 ترابایت لکسار جدید و ساخت آن هزینه‌بر است قیمت بیشتری نسبت به دو کارت حافظه ۵۱۲ گیگابایتی خواهد داشت. لکسار قیمت این کارت حافظه را ۴۹۹ دلار اعلام کرده اما در برخی خرده‌فروشی‌های آنلاین می‌توانید این کارت را با قیمت ۳۹۹ دلار هم خریداری کنید. این درحالیست که کارت‌های حافظه SD با ظرفیت ۵۱۲ گیگابایتی قیمتی حدود ۱۵۰ دلار دارند.
 
با این‌حال چنین کارت حافظه گرانی برای دوربین‌های دیجیتال امروزی که قابلیت فیلم‌برداری 4K نیز دارند بسیار مفید است؛ چرا که برخی از آن‌ها تنها یک درگاه کارت حافظه دارند.

نظر خودتان را ارسال کنید