noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

رمز عبور سایت برداشته خواهد شد

نویسنده: gadgestnews.ir ۲۲ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۶ ب.ظ مشاهده: ۴۰۸ بار
رمز عبور سایت برداشته خواهد شد

رمز عبور سایت

احراز هویت بیومتریک در حال جایگزین شدن با روش وارد کردن رمز عبور سایت ها است. این سیستم علاوه بر ارائه امنیت بیشتر به کاربران، می‌تواند بسیاری از دغدغه‌های حاصل از رمزعبور را نیز از بین ببرد.
 
آیا از اینکه رمزعبور خود برای ورود به هر سایتی که در آن ثبت نام کرده‌اید را باید حفظ باشید، خسته شده‌اید؟ یا شاید از یک رمز عبور برای تمامی سایت‌ها استفاده می‌کنید (که ما به هیچ عنوان توصیه نمی‌کنیم) و شما از هک شدن در آینده می‌ترسید؟ نگرانی شما طولی نخواهد کشید که برطرف خواهد شد. چرا که یک استاندارد جدید برای سایت‌ها احتمالا احراز هویت بیومتریک خواهد بود تا با وارد کردن رمزعبور رسما خداحافظی کنیم.
 
احراز هویت بیومتریک به مرورگرها می‌آید
API جدید WebAuthn به شما اجازه می‌دهد تا با احراز هویت بیومتریک وارد سایت‌ها شوید. حال فرآیند احراز هویت می‌تواند از طریق یک اسکنر اثر انگشت، یک اسکنر چهره و یا یک USB Key صورت گیرد. نخستین مرورگری که این استاندارد را دریافت کرده موزیلا فایرفاکس است و در آینده‌ای نزدیک گوگل کروم و مایکروسافت اج نیز آن را دریافت خواهند کرد. هنوز هیچ صحبتی مبنی بر این که آیا اپل نیز از استاندارد احراز هویت بیومتریک در مرورگر سافاری خود استفاده خواهد کرد یا خیر نشده است،‌ اما بعید به نظر می‌رسد از آنجایی که این شرکت دارای یک تکنولوژی پیشرفته تشخیص چهره به نام فیس آی دی (Face ID)‌ است، علاقه‌ای به بهره‌گیری از آن در مرورگر اینترنتی خود نداشته باشد.
 
البته در نظر داشته باشید که این استاندارد هنوز در مرحله بررسی قرار دارد و به صورت رسمی پذیرفته نشده است. با این حال، مرورگرهای محبوب همین حالا نیز آن را قبول کرده‌اند. پس این خبر خوبیست که تا چند وقت دیگر شما می‌توانید با استفاده از اسکنر اثر اتگشت و یا سایر گزینه‌های بیومتریک وارد سایت‌هایی که در آن‌ها ثبت نام کردید شوید و دیگر نگرانی بابت فراموشی رمز عبور نداشته باشید.

    نظر خودتان را ارسال کنید