noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

ردیابی گوشی مفقودی و یا سرقت شده را چطور انجام دهیم

نویسنده: androidpit ۳۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۱ ب.ظ مشاهده: ۲۴۱ بار
ردیابی گوشی مفقودی و یا سرقت شده را چطور انجام دهیم

ردیابی گوشی مفقودی و یا سرقت شده را چطور انجام دهیم

ردیابی گوشی : آیا تلفن همراهتان را جایی جا گذاشتید و نمی توانید آن را پیدا کنید؟ چند راه وجود دارد که بتوانید تلفن های هوشمند سرقت شده و یا مفقودی را پیدا کنید. اگر بتوانید از راه دور جای تلفن همراه خود را مشخص کنید یعنی که  کار را برای سارقین سخت کرده اید. در اینجا نکاتی را مطرح می کنیم که از داده ها ی مراقبت کنید و دستگاه خود را احیا کنید.
به سرقت رفتن و گم شدن تلفن همراه حس خیلی بدی به آدم می دهد. نه تنها یک دستگاه گران قیمت را از دست داده اید بلکه داده های خصوصی، شماره تلفن ها، عکس ها و فایل ها را هم با آن از دست داده اید. راه هایی وجود دارند که می توانند ضرر گم شدن دستگاه و یا به سرقت رفتن آن را کاهش دهند و شاید هم تلفن شما را به شما بازگردانند. 
برای سارقین دسترسی به تلفن همراه شما آسان است. وقتی در رستوران هستید و تلفن خود را بر روی میز جا می گذارید یا وقتی در اتوبوس هستید و گوشی را در دستتان نگه داشته اید سارقین می توانند به هدفشان برسند. هنگامی که بیرون از خانه در حال تفریح هستید باید حواستان جمع باشد. بر اساس گزارشی در مورد سرقت تلفن همراه در آمریکا 16 درصد سرقت ها در رستوران و 11 درصد آن ها در کلوپ ها اتفاق می افتد.
یکی از حقه های معروف این است که یک نفر با کاغذی که بر روی آن نوشته شده من ناشنوا و بی خانمان هستم لطفاً به من پول بدهید، به سمت شما می آید. برای چند لحظه تلفن همراه شما که بر روی میز قرار دارد زیر کاغذ پنهان می شود. وقتی شما می خواهید کیف پولتان را بیرون بیاورید آن ها تلفن شما را بر می دارند. در نتیجه هم از شما پول گرفته اند هم تلفن همراه شما را سرقت کرده اند. همین حقه با روزنامه هم انجام می شود. 
شگرد بعدی، کف زنی است. بسته شدن درهای مترو بهترین فرصت برای کف زن هاست. آن ها در آن شرایط به راحتی از آن طرف در گوشی شما را می دزدند. با این روش شما دیگر نمی توانید دنبال آن ها بدوید. هنگام قدم زدن در خیابان سعی کنید نزدیک به دیوارها و ساختمان ها باشید و تلفن خود را محکم در دست بگیرید
به عنوان یک قانون کلی، شما نباید هیچ گونه عکس و اطلاعات شخصی بر روی تلفن همراه نگه دارید. شماره تلفن ها، عکس ها و غیره را می توان بر روی Cloud ذخیره کرد. گوگل قابلیت بک آپ گیری بر روی فضای ابری را فراهم می کند . می توانید تلفن خود را تنظیم کنید تا به صورت خودکار بکاپ بگیرد. Settings -> Accounts -> Google -> [Account] -> Sync and Backup.. 
برای صفحه نمایش خود PIN، رمز عبور و رمزهای الگویی انتخاب کنید. بر روی تلفن های همراه جدید می توان از اثر انگشت و تشخیص چهره برای بازگشایی تلفن استفاده کرد. مراقب باشید این روش ها به اندازه ی رمز عبور و PIN ایمن نیستند. بهتر است هر بار که تلفن باز می شود کد وارد شود مخصوصاً اگر با این کار کارت حافظه باز شود. به این شکل دیگر فرد سارق نمی تواند به داده های شما دسترسی پیدا کند. 

از حساب کاربری گوگل استفاده کنید. در این صورت پس از ریست شدن گوشی، سارق نمی تواند تلفن را بدون دانستن حساب کاربری گوگل فعال کند. در این شرایط تلفن کاملاً بی ارزش می شود. این ویژگی سبب شده آمار سرقت تلفن همراه کاهش پیدا کند. 
شماره ی 15 رقمی IMEI ، برند، مدل و شماره تلفن امور مشترکین را یادداشت کنید. با این اطلاعات می توانید سرقت دستگاه را اعلام کنید و سیم کارت را مسدود کنید. 
اگر سیم کارت را دور انداخته باشند، همچنان می توان از طریق IMEI گوشی را پیدا کرد. شماره ی IMEI را می توان با شماره گیری *#06#  به دست آورد. شرکت های بیمه کننده ی تلفن های همراه هم می توانند کمک کنند. 
با Android Device Manager، تلفن شما با بالاترین صدای ممکن زنگ می خورد و اگر آن را گم کرده باشید می توانید آن را پیدا کنید. اگر جای دیگری باشد می توانید با GPS موقعیتش را شناسایی کنید. تلفن گم شده و یا سرقتی باید روشن و به اینترنت وصل باشد. اگر سارق سیم کارت را خارج کرده و وای فای را نیز قطع کرده باشد، این امکان وجود ندارد.
 
همچنین می توانید از Device Manager استفاده کنید تا پیامی بر روی گوشی شما پدیدار شود و یابنده با شما تماس بگیرد. همچنین می توان از راه دور تمام اطلاعات را پاک کرد. بزرگترین ضعف  Device Manager این است که تلفن باید به اینترنت وصل شود. به علاوه شما باید از کامپیوتری استفاده کنید که حساب کاربری مشترک با تلفن دارد. اگز از احراز هویت دو مرحله ای استفاده می کنید که به یک روش دیگر نیاز دارید تا وارد کامپیوتر شوید و مشکل ایجاد می شود. 

وارد وبسایت Android Device Manager شوید تا موقعیت تلفنتان را ببینید، آن را ایمن کنید و از راه دور اطلاعات دستگاه را پاک کنید. برای آن که ببینید این برنامه بر روی گوشی شما وجود دارد و فعال است تنظیمات گوشی را باز کنید و به Security -> Device administrators بروید. باید Android Device Manager را در فهرست ببینید. آن را فعال کنید تا از راه دور بر روی تلفن خود کنترل داشته باشید. 
برنامه های سوم شخصی هم هستند که همین قابلیت را دارا می باشند. برنامه ی Find my Mobile سامسونگ، برنامه ی Motorola Device Manager موتورولا و برنامه ی myXperia سونی برای ردیابی دستگاه های این سه برند تولید شده اند. اگر حساب کاربری گوگل ندارید و یا به دلایلی به آن دسترسی ندارید این راه جایگزین شما را نجات می دهد. 
در پلی استور برنامه های سوم شخص زیادی مثل Avast، Lost Android و My Droid وجود دارند. بعضی از آن ها مثل  Cerberus قابلیت برقراری ارتباط از طریق پیامک را با تلفن همراه دارند. همچنین می توانید از طریق اینترنت تا زمانی که تلفن روشن است و سیم کارت داخلش قرار دارد به تلفن دستور بدهید. این برنامه ها از خاموش شدن تلفن همراه جلوگیری می کنند و این کار به شما و پلیس کمک می کند تا تلفن را ردیابی کنید. 
 
پاك كردن تاريخچه گوگل در گوشی

    نظر خودتان را ارسال کنید