noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

رابط کاربری جدید Gmail رونمایی شد

نویسنده: gadgetnews.ir ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ - ۰۱:۵۶ ب.ظ مشاهده: ۲۷۲ بار
رابط کاربری جدید Gmail رونمایی شد

رابط کاربری جدید Gmail رونمایی شد

مدت زیادی از آخرین تغییرات ظاهری محسوس سرویس جیمیل گوگل می‌گذرد و در هر صورت زمان آن رسیده بود که تغییراتی جالب در جیمیل شاهد باشیم. گوگل ترتیبی داده است تا طی چند هفته آینده این موضوع به حقیقت بپیوندد. با فارنت همراه باشید…
 
گوگل به تازگی اعلام کرد که در هفته‌های آتی طراحی جدیدی از سرویس جیمیل خود ارائه می‌کند. این طراحی جدید سبب نزدیک شدن هر چه بیشتر ظاهر نسخه مرورگر جیمیل به ورژن موبایل آن می‌شود. در ادامه تصاویری از نسخه جدید این سرویس مشاهده می‌کنید که به وسیله عوامل درونی گوگل در دست آزمایش قرار دارد. در نسخه جدید ویژگی‌های ریز بسیاری از طراحی متریال گوگل دیده می‌شود و تعدادی قابلیت تازه وجود دارد که در اصل برای تغییرات اساسی در اپلیکیشن اینباکس سرویس جیمیل معرفی شده بود.

رابط کاربری جدید Gmail
 
google-gmail-02
google-gmail-03
google-gmail-04
google-gmail-05

 
گوگل در حال پیاده‌سازی پاسخ هوشمند در سرویس جیمیل روی مرورگر است، همانند چیزی که در نسخه موبایل Gmail شاهد هستیم تا با پاسخ‌های پیشنهادی سریع، به ایمیل‌ها جواب بدهیم. یک حالت جدید هم وجود دارد که اگر آماده پاسخگویی به ایمیلی نبودید، آن را به صورت موقت از اینباکس حذف کرده و در زمان مناسب‌تری به آن جواب دهید. قابلیت‌های Snooze و Smart Replay در حال حاضر روی اپ اینباکس گوگل وجود دارد و در حال آماده‌سازی برای شروع کار خود روی نسخه مرورگر جیمیل است.
 
در طراحی جدید جیمیل، سایدبار ویژه‌ای را شاهد هستیم که می‌تواند به عنوان تقویم گوگل، مکانی برای اپ نوت‌برداری یا انجام وظایف همزمان مورد استفاده قرار گیرد. این سایدبار احتمالا کاربردی‌ترین ویژگی طراحی جدید جیمیل باشد چون با وجود آن تنظیم ملاقات‌ها ساده‌تر شده و وقتی به یک ایمیل پاسخ می‌دهید، می‌دانید که چه روزی وقت خالی برای انجام کارهای مختلف دارید.
 
در نسخه جدید Gmail، سه مورد طرح‌بندی جالب ارائه می‌شود که می‌توانید از بین آن‌ها انتخاب نمایید. یکی از این موارد طرح پیش‌فرض است که پیوست‌هایی مانند مدارک و تصاویر هایلایت می‌شوند، طرح راحت (Comfortable) خلاف این امر را انجام می‌دهد و پیوست‌ها را هایلایت نمی‌کند و طرح فشرده هم تعداد ایمیل‌هایی که می‌توانید به صورت یک تکه در یک صفحه مشاهده کنید را افزایش می‌دهد. حالت فشرده شباهت بسیاری به طرح کنونی جیمیل دارد و نزدیک‌ترین گزینه برای افرادی است که به حالت فعلی آن علاقمند هستند.

رابط کاربری جدید Gmail
 
google-gmail-06
google-gmail-07
google-gmail-08
google-gmail-09
 
 
هیچ‌کدام از سه طرح‌بندی مذکور و همچنین ظاهر جدید رابط کاربری به اندازه تغییراتی که گوگل در سال 2014 روی اپ اینباکس اعمال کرد، محسوس نیست. هنوز نمی‌دانیم که این طرح جدید جیمیل، پروژه اینباکس گوگل را به چه سمتی حرکتی می‌دهد، خصوصا اکنون که تعدادی از قابلیت‌های اینباکس به حالت مرورگر جیمیل هم راه پیدا کرده است. به نظر نمی‌رسد که گوگل فعلا خیال ایجاد تغییرات اساسی در طراحی حالت مرورگر جیمیل داشته باشد، حداقل نه به اندازه تغییرات اپ اینباکس اما این اپلیکیشن می‌تواند بستر مناسبی برای آزمایش ویژگی‌های جدید سرویس جیمیل باشد.
 
شرکت گوگل اکنون در حال برنامه‌ریزی جهت در دسترس قرار دادن این طراحی جدید طی هفته‌های آینده برای کاربران جیمیل و جی سوئیت است. کنفرانس سازندگان I/O گوگل در تاریخ هجدهم اردیبهشت در مانیتن ویو شهر سانتا کلارا برگزار می‌شود و معرفی ظاهر جدید جیمیل می‌تواند یکی از معرفی‌های مناسب این رویداد لقب گیرد. نظر شما در مورد طراحی فعلی و جدید سرویس Gmail چیست؟

    نظر خودتان را ارسال کنید