noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

دوربین 64 مگاپیکسل سامسونگ در کدام گوشی ها استفاده خواهد شد ؟

نویسنده: phonearena ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۷ ق.ظ مشاهده: ۳۸۸ بار
دوربین 64 مگاپیکسل سامسونگ در کدام گوشی ها استفاده خواهد شد ؟

دوربین 64 مگاپیکسل سامسونگ

سامسونگ در حدود دو هفته ی پیش اعلام کرد که به زودی بر روی یک گوشی هوشمند خود از لنز دوربین 64 مگاپیکسل سامسونگ استفاده خواهد کرد. این میزان بسیار بالاتر از لنز 48 مگاپیکسلی سونی است که امروزه در اکثر گوشی های چینی مورد استفاده قرار گرفته. 
 
شاید احتیاج نباشد که بگوییم تعداد پیکسل بالاتر لزوما به نشان کیفیت تصویر بالاتر نخواهد بود ، این نوع پیکسل ها کوچک تر ساخته شده تا در تصویر جا شده و نور کمتری را جذب کند ، دیگر مشخصات در این دوربین ها با دوربین هایی که در گوشی های امروزی دیده می شوند برابر می باشند. اما با استفاده از فناوری یکی کردن پیکسل ها و قرار دادن آنها به صورت یکپارچه موجب شده تا عکس ها با اندازه ی کوچک گرفته شده و بر روی تصویر با اندازه ی اصلی به نمایش گذاشته شوند.
 
اگر بر این باور باشیم که سامسونگ قصد دارد از این سیستم در دوربین 64 مگاپیکسل سامسونگ استفاده کند می توانیم بگوییم که در واقع هر 4 پیکسل در یک پیکسل قرار گرفته و تبدیل به یک دوربین واقعی 16 مگاپیکسلی می شود. همانطور که دوربین 48 مگاپیکسلی استفاده شده در گوشی های چینی در واقع یک دوربین با کیفیت حقیقی 12 مگاپیکسل می باشد. 
 
اگر امید دارید که سامسونگ از این فناوری و دوربین در نوت 10 استفاده خواهد کرد ، خب باید بگیم که ناامید خواهید شد ، این را همیشه در نظر داشته باشید که تعداد پیکسل های بالاتر لزوما نشان گر تصویر بهتر نخواهد بود و اینکه سامسونگ به احتمال فراوان از فناوری دوربین مشابه استفاده شده در S10 Plus در نوت 10 استفاده خواهد نمود که البته به صورت عمودی در پشت گوشی قرار خواهند گرفت. 
 
اکنون برای شما این سوال پیش آمده که سامسونگ از دوربین 64 مگاپیکسل سامسونگ در کدام گوشی استفاده خواهد نمود؟ در پاسخ می توانیم بگوییم در یک گوشی شیائومی ، حساب کاربری Ice Universe در گزارشی گفته که دوربین 64 مگاپیکسلی و فوق العاده ی تولید شده توسط سامسونگ در یک مدل از گوشی های سری A این شرکت استفاده خواهد شد اما پیش از آن در یک گوشی مدل Redmi استفاده خواهد گردید. در ابتدا تصور می شد که سامسونگ می خواهد از این لنز در Galaxy A70 استفاده کند که چنین نشد و از لنز 32 مگاپیکسلی ISOCELL در آن استفاده نمود. 

چطور سرعت گوشی را بالا ببریم
نحوه تشخیص شارژر اصلی سامسونگ
 
البته نام مدل Galaxy A90 نیز این روزها بسیار به گوش میخورد اما به نظر میرسد که شیائومی پیش از سامسونگ بتواند نخستین گوشی را با استفاده از فناوری Tetracell که پیکسل ها را به صورت چهار لایه پشت یکدیگر قرار میدهد و امکان ثبت ویدیو را با سرعت 480 فریم در ثانیه و استفاده از نسل دوم اتوفوکوس را فراهم می سازد ، در یک گوشی هوشمند استفاده کند. باید صبر کرد و دید که پایان ماجرا به چه صورت خواهد بود. 
 

    نظر خودتان را ارسال کنید