noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

دستیار صوتی گوگل با تم Dark Mode آپدیت خواهد شد

نویسنده: digit.in ۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۷ ق.ظ مشاهده: ۳۴۷ بار
دستیار صوتی گوگل با تم Dark Mode آپدیت خواهد شد

دستیار صوتی گوگلگوگل از نوامبر سال قبل در حال آپدیت کردن سرویس‌های خود با حالت Dark Mode است تا به کمتر شدن مصرف باتری در گوشی‌های هوشمند دارای پنل‌های OLED کمک کند. همچنین انتظار می‌رود که این شرکت نسخه‌ی اصلی ورژن بعدی سیستم عامل اندروید را با تم system-wide dark عرضه کند؛ هرچند برخی از برنامه‌های این شرکت مانند YouTube, Contacts and Discover قبلا دارای تم dark بودند. وبسایت Android Police گزارش داده است که شرکت گوگل در حال آزمایش همین تم بر روی برنامه‌ی دستیار صوتی گوگل است؛ اما آنگونه که به نظر می‌رسد اجرایی شدن و عرضه‌ی این تم هنوز کامل نشده است. همانطور که در عکس زیر می‌توانید ببینید همه چیز جز کارت‌هایی که دارای تم dark هستند به رنگ سفید است. این ترکیب رنگ سفید و سیاه واقعا آن چیزی نیست که قرار است تم dark شبیه آن باشد. گفته می‌شود که گوگل قرار است یک رابط کاربری جدید برای تعداد بزرگی از کاربران آپدیت ورژن 9.5 بتا فراهم کند. بنا به این گزارش شِمای رنگ جدید می‌تواند توسط فعال کردن گزینه‌ی system-wide dark theme در بخش developer settings بر روی برخی دستگاه‌ها اجرا شود. هرچند، برای برخی دیگر، ممکن است این گزینه در رابط کاربری جدید به طور پیش‌فرض فعال شده باشد.
google-assistant-reportedly-1

دستیار صوتی گوگل انتظار می‌رود که گوگل اصلاح بعدی سیستم عامل اندروید خود را در Google I/O 2019 اعلام نماید. هرچند؛ یک build منتشرنشده از سیستم عامل بعدی اندروید اخیرا به بیرون درز پیدا کرد و برخی از جزئیات آن هم اکنون مشخص شده است. قابل توجه‌ترین ویژگی جدید که به صورت پیش فرض و درونی در این build جدید قرار خواهد داشت حالت system-wide dark mode است. علاوه بر این، دسترسی‌های تازه‌ای در برنامه‌ی settings وجود دارند و یک گزینه‌ی جدید developer که در سیستم عامل حالت desktop mode را ایجاد خواهد کرد. این build بر روی Google Pixel 3 قرار گرفت و با پچ امنیتی فوریه‌ی 2019 و آخرین ورژن دستیار داخلی AOSP گوگل آپدیت شد.
google-assistant-reportedly-2
دستیار صوتی گوگل

 اسکرین‌شات‌های این build جدید نشان می‌دهند که گزینه‌ای دارای سه حالت همیشه روشن، همیشه خاموش و خودکار، برای فعال کردن حالت Dark mode وجود خواهد داشت. بنا به گزارشی که ذکر شد، پس از فعال کردن حالت dark mode، برنامه‌های Settings, Launcher settings, volume panel, Quick Settings panel, the Launcher و Files به رنگ خاکستری تیره (dark grey) نمایش داده خواهند شد. اعلان‌های جانبی مانند اعلان‌های دانلود مرورگر کروم نیز به رنگ سیاه در خواهند آمد.
 

نظر خودتان را ارسال کنید